İcralık Banka Borcu Taksitlendirilir mi?

0

Yasal takibe düşmüş, icraya yansımış olan banka borçlarını taksitlendirme ile ödemek isterseniz, bunun için bankayı ödeme yapacağınıza dair ikna etmelisiniz. Böylelikle yeni bir yapılandırma ile borçlarınızı ödeyeme başlayacaksınız.

İcralık Olan Banka Borçlarını Taksitlendirme

Banka ile işlem yapmak birçok kişi tarafından tercih edilen bir sistemdir. Banka kredisi çekerek ev, araba satın alabilir, alışveriş ya da benzeri işler yapabilirsiniz. Bankalardan aldığınız kredileri zamanında ödemek durumundasınız. Ödenmediği takdirde banka icra işlemleri başlatılmak durumundadır. Buna göre kanuni işlemler dâhilinde icralık işlemleriniz başlatılarak ödemediğiniz borçlarınız sizden tahsil edilmeye çalışılır.

İcra Süresi Nasıl İşler?

Banka borcunuzu ödemediğiniz takdirde banka size ve kefil varsa kefile ödenmesi için tebligat yapar. Yine ödememekte ısrar edilirse banka sizlere avukatlar yolu ile dava açar ve adresinize borcunuzu en geç bir hafta gibi süre ile ödemeniz şeklinde tebligat gelir.  Bu tebligata göre icralık olan borçlar sizin tarafınızdan ödenmek durumundadır. Avukatlar aracılığı ile yasal işlemler başlatılmasıyla mevcut borcunuzda artma olur. Borçlarınızı ödemediğiniz takdirde mal varlığınıza el konulur. Üzerinize kayıtlı herhangi bir mal varlığınız yoksa banka maaşınıza el koyar. Bu şekilde mevcut olan borcunuzun ödenmesi sağlanması için işlemler başlatılır.

İcralık Olan Banka Borçlarınızı Nasıl Taksitlendirirsiniz?

Bankaya olan borçlarınızı ödeyemediğiniz gibi icralık olduğunuz takdirde icralık borçları taksitlendirme işlemi için avukatınız aracılığı ile bunu talep edebilirsiniz. Güvence verdiğiniz takdirde borcunuz aylık taksitlere bölünerek size kolaylık sağlanır. Böylece mevcut olan borcunuzu ödemekte zorlandığınız durumlar için taksitlendirme işlemi yaparak borcunuzu rahatlıkla ödeme şansınız olabilir. İcralık durumdan kurtulsanız da borcunuzu mutlaka ödemelisiniz. Yoksa aksatır ödemezseniz ileriki kredi işlemleriniz hayal olur. Bankalara bu konuda güven verdiğiniz takdirde borcunuzu ödemeniz için durumunuza göre kısa ya da uzun vadede borcunuzu taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.