HSBC Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Günümüzün yoğun ve telaşlı yaşamının içerisinde günü geçen ya da unutulan faturalar ile pek çok kişinin başı yok yere derde girmektedir. Bankacılık sektörünün bu soruna bulmuş olduğu Otomatik Fatura Ödeme sistemleri her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle gelişen yazılım ve donanım teknolojileri sayesinde artık bankacılık işlemlerini yapmak ya da takip etmek artık şubeye gitmeden de mümkün bir hale gelmiştir. Bu donanıma sahip olan HSBC otomatik ödeme talimatı ile kendinizi özgür hale getirebilirsiniz.

İşte bu kolaylıklarının tamamını bir arada düşününce, otomatik fatura ödeme sistemine dâhil olmakta vakit kaybetmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu sistemin dışında eğer ki HSBC internet şubesi müşterisi iseniz, anlaşmalı kurumların elektrik, su ve doğalgaz fatura ödemelerini de internet bankacılığı ödemeler menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme merkezlerine gitmeden, evden ya da işten istediğiniz yerden ve istediğiniz zamanda ödeme yapabilirsiniz. Böylelikle fatura ödeme merkezlerinin mesai bitimleri gibi aksaklıkları ile de uğraşmamış olursunuz. Büyük bir kolaylık…

Otomatik fatura ödeme talimatı ile yalnızca elektrik, su ve doğalgaz gibi giderlerinizi değil, Kredi Kartı borçlarınızın da gecikmeden ödenmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlem kolaylıklarının sizlere kazandırdığı vakitleri de sevdikleriniz ile paylaşabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Ayrıca tanımlanan Otomatik Fatura Ödeme Talimatları karşılığında belirli kampanya ve bankacılık giderlerinden muafiyet kazanabilirsiniz. HSBC Bankası Şubeleri ya da Telefon Bankacılığı (0850 211 0 111) hizmetlerinden yararlanarak bu konulardaki detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

HSBC şubeleri üzerinden verebileceğiniz otomatik ödeme talimatları sizin ödeme sorunlarınızı çözme aşamasında ilk adresiniz. Bununla birlikte internet bankacılığını kullanıyorsanız bu mecradan ya da mobil uygulama ile giriş yaptıktan sonra ödeme yapmak istediğiniz hizmetin numarasına göre ödeme talimatı veriyorsunuz. Bu talimatın kayda girmesi için banka size SMS kodu gönderiyor ve bu kodla birlikte talimat verilmiş oluyor.

Hesap Açarak Talimat Verebilirsiniz

Henüz HSBC banka müşterisi değilseniz bir hesabınız yoksa bu talimatı vermeniz için öncelikle hesap açmanız gerekecektir. En yakın şubeye TC kimliğiniz ile başvuru yaparak bir hesap açabilir ve bu hesap üzerinden de talimat verme işlemini tamamlarsınız. Fakat bu hesapta para olmaması halinde ödemeniz gerçekleşmez. Buraya yatırdığınız para nezdinde bu limit dahilinde ödemeleriniz yapılır. Bu hesaba para yatırmak yerine kullanabileceğiniz bir husus da HSBC Ek Hesap tanımı yapılması. Hesabınıza yaptıracağınız ek hesap ile birlikte ödemeleriniz bu limitler dahilinde ödeme yapılır. Sizin ise bu borcunuzu günü geldiğinde yatırmanız gerekir.

Güvenliğiniz açısından iptal etmiş olduğunuz hizmetlere dair HSBC otomatik ödeme talimatları iptal edilmesi mantıklı bir adım olur. İlerleyen dönemde maddi olarak kayıp yaşamamak adına yapacağınız iptaller için mutlaka bir dayanak belge alınması gerekir. Sebebi ise ileriki dönemde yaşayabileceğiniz hukuksal olaylarda önemli bir kanıt olarak kullanabileceğinizdir.

Yorum yapın

Krediler