Hesap Kesim Saati ve Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hesap Kesim Saati ve Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? Bankalar müşterilerinin alışveriş sırasında taksitli ödeme yapabilme ve ihtiyaç halinde taksitli nakit avans ihtiyacını karşılayabilme adına kredi kartı ürünlerini kullandırmaktadırlar. Bilinçli ve düzenli kullanım neticesinde kredi kartları son derece büyük avantajlar sağlamaktadır. Kredi kartlarının içerisinde bulunan limiti banka müşterileri bir ay boyunca kullanmaktadır. Kart sahiplerinin 1 ay boyunca aylık kullanımlarının neler olduğunu gösterme adına bankalar hesap kesim tarihi adı altında kredi kartı ekstresi çıkarır ve tüm harcamalarını bu evrak üzerinden kullanıcısına gönderir. Kredi kartı ekstresinin hesap kesim tarihi kredi kartı başvurusunun yapıldığı gün belirlenir. Her ay bu tarih üzerinden kart işlemleri gerçekleştirilirken, aylık borç tahsilatını yine bu evrak belirlemektedir. Peki, ihtiyaç halinde kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirebiliyor muyuz ve hesap kesim tarihi değiştirme nasıl yapılır?

Sonradan Hesap Kesim Tarihi Değişikliği

Başvuru sırasında belirlenen kredi kartı ekstresinin hesap kesim tarihini sonradan değiştirebilmekteyiz. Bunun için bankanın birçok hizmet kanalı kullanılabilir. Banka şubeleri aracılığı ile hesap kesim tarihi değiştirme; banka şubesi üzerinden kredi kartı talebini bulunduğunuz bireysel müşteri hizmetleri yetkilisine hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorum talebinizi iletin. Banka görevlisi sizin kredi kartınıza ait olan bu tarihi değiştirme adına bir adet form dolduracaktır. Bu forma göre bankanın Genel Müdürlüğü talebi uygun görürse sizin istediğiniz hesap kesim tarihi değiştirilebilecek.

Okunmalı : Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Saat Kaçta Kesilir? 

İnternet Bankacılığı Üzerinden Değişiklik

İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi kartı hesap kesim tarihi belirleme; bankanın sizin için açmış olduğu internet sayfasında banka adına yapabileceğiniz birçok işlem arasından kredi kartı işlemleri sayfasına girip, burada bulunan hesap kesim tarihini değiştirme ekranını açmalısınız. Her bankada farklı bir yerde ve isim adı altında bulunan bu ekrana girdikten sonra size yapılacak olan yönlendirmeler ile kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirme işlemi gerçekleştirilecektir.

Telefon bankacılığı aracılığı ile hesap kesim tarihi değiştirme; her bankanın farklı bir numara adı altında hizmet verdiği telefon bankacılığında bulunan banka görevlisine kredi kartı üzerindeki talebinizi iletmeniz yeterlidir. Banka görevlisi sizden sadece yeni hesap kesim tarihinin ne zaman olacağı bilgisini isteyecektir.

Telefon Bankacılığı ve Çağrı Merkezinden Değişiklik

Kişi aynı zamanda hesabının bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini yada telefon bankacılığını kullanarak ta söz konusu sahibi olduğu kredi kartının hesabının kesilme tarihinde değişiklik yapabiliyor. Bu değişikliği dilerseniz banka şubeniz üzerinden de başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken, taksitli nakit avans çekimi yapılmış ise; birçok banka bu süre zarfında kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirmemektedir. Eğer tarih değiştirme işlemi bu hususa rağmen değiştirileceği söylense bile bu sefer aylık ödenecek olan faizlerin ilk ay itibariyle artacağından çok dikkatli olmak gerekir.

Yorum yapın

Krediler