Halkbank SMS Hizmetleri Mesajla Sorgulama

Daha çok başvuru yolları için kullandığınız SMS hizmetlerine Halkbank daha farklı bir pencereden yaklaşmış. Bankacılık ürünleriniz için günün her anında gönderebileceğiniz mesajlar ile cep telefonlarınızdan ulaşmanız mümkün hale getirilmiş. Webkredi ailesi olarak Halkbank SMS Hizmetleri hakkında derleme yapmaya çalıştık.

Banka hesaplarınıza giren ve çıkan paraları anlık olarak vereceğiniz talimat neticesinde cep telefonunuza SMS yoluyla gelmesini sağladığınız bir özellik sunuyor Halkbank. Anlık olarak faturalarınızı unutabilirsiniz ya da otomatik ödeme talimatlarınızın işleme alınıp alınmadığını vereceğiniz bu talimatlar neticesinde telefonunuzdan öğrenme kolaylığı sağlamış.

SMS Talimatı Nasıl Veririm?

Halkbank SMS Hizmetleri yardımı alabilmeniz için bu işleme talimat verilmesi gerekiyor. Talimatı ise kullanıyorsanız internet bankacılığı üzerinden yada Halkbank Dialog aranarak SMS hizmeti almak istediğiniz her talimatı ayrı ayrı verebilir, gerektiğinde de iptal ettirebilirsiniz. Nitekim SMS olunca Halkbank kendi müşterileri dışında tüm TC vatandaşlarına bu hizmetlerden faydalanma imkanı da veriyor.

Hesabı Olmayanlar da Faydalanıyor

Hesabı olmayan kişilerin bu hizmetten faydalanabilmesi için Halkbank resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak üye olunması ve SMS ile e-mail bilgilerinin işlenmesi gerekiyor. Buradan üyelik ile yapacağınız başvuru neticesinde şahsınıza gelen mesajlar için operatörünüzden 1 sms karşılığı ücret için faturalandırılıyorsunuz. Yani mesajın ücretini siz ödüyorsunuz. Bu durum sorgulamalı mesaj gönderimleri içinde geçerli. Bu durum sizin gönderdiğiniz mesajlar için fakat size gelen mesaj ücretleri Halkbank tarafından karşılanıyor bunu da hatırlatalım.

Verilen hizmetlerden faydalanabilmeniz için bir GSM operatörü farklılığı bulunmuyor. Türkiye’de faaliyette bulunan tüm operatörlerden mesaj gönder hizmeti alıyorsunuz. Gerçek kişilerin yararlandığı Halkbank SMS hizmetleri önemli bir ayrıcalık ve kolay olduğunu düşünüyorum. Tüzel kişilikler ve kurumlar bu sistemden faydalanamıyor. Onların ise bu tür hizmetleri için e-mail talimatı vermeleri gerekiyor.

Halkbank SMS Hizmetleri Hangi Ürünleri Sunuyor

* Para Giriş ve çıkışları bildirimleri

* Döviz kurları ve hareketleri

* İsteğe bağlı olarak Günlük Repo oranları

* Kredi Kartınızdan yapılan harcamalar

* Hesabınızdan kartınız ile yapmış olduğunuz harcamalar

* Fuarların Bildirimi

* Vergi Ödemelerinin Hatırlatılması

* Kişiye özel tarih gibi bildirimler

Halkbank SMS hizmetlerinden faydalanırken ayrıca gün ve saatte belirtebiliyorsunuz. Bu belirttiğiniz zaman dilimi ile belirlediğiniz tutarlar gerçekleştiğinde de SMS alabilirsiniz. Yani her işlem için bu bildirimi almak istemeyebilirsiniz.

webkredi.org

Yorum yapın

Krediler