Halkbank Ön Ödemeli Kart (Bank24 Jet)

Bankalar tahsis ettikleri kredi kartlarına verdikleri limitler dahilinde alışveriş imkanı sunan Visa ve Master Card markalarına sahip. Harcamalarına engel olamayan ve kredi kartı tahsis edilemeyen kişilerin en çok başvurdukları kart ürünlerinden birisini Halkbank Ön Ödemeli Kart yani Bank24 Jet ile veriyor.

Kredi kartınız yoksa burada harcamalarınızı ödemek için cüzdan taşımanıza gerek kalmıyor. Çünkü size verilen Halkbank Ön Ödemeli Kartınız ile  Visa ve Mastercard kabul eden bütün iş yerlerinde isteğinize göre şifreli ve şifresiz ile hızlı ödeme imkanlarına sahip oluyorsunuz. Bu ödemelerinizde limitiniz dahilinde olmak zorunda. Zira ön ödemeli olduğu için yaptığınız ödeme kadar harcama imkanlarına kavuşuyorsunuz.

Bank24 Jet kartınız ile temassız ödeme limitiniz 35 TL. Bu rakamın üstünde ödeme yapamıyorsunuz fakat üstü ödemeleriniz için şifre ile giriş yaparak ta ödeme imkanınız bulunuyor. Temassız ile hızlı ödeme dışındaki her harcama için şifre girişi yapmanız gereken bir husus.

Halkbank Ön Ödemeli Bank24 Jet İle Neler Yapılır?

Bir kredi kartının yapabildiği bütün bankacılık işlemlerini yapabiliyorsunuz. Para çekip, yatırma, hesap bakiyesi sorgulama ve hareketlerinizi inceleme, bankanızdaki diğer hesaplarınız ile ilişkilendirme gibi hizmetleri ön ödemeli kart ile alabiliyorsunuz.

Verilen Bank24 Jet ile istediğiniz bankanın ATM’sinden işlem yapmanızda mümkün. Fakat bunun için işlem yaptığınız bankanın ortak atm ücretleri hakkında bilgi almalısınız. Çünkü masraf ödemesi yapmak zorunda kalacaksınız. Bu işlemler için örnek yazılarımızdan birisi olan Ziraat Bankası Ortak ATM Ücretleri başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Halk Bankası Ön Ödemeli kartın mantığı önce bu karta para yüklemesi yapıyorsunuz. Yaptığınız yükleme tutarlarında harcamaları da bu kart üzerinden yapıyorsunuz.

Bank24 Jet Kartına Para Yükleme

Size yakın bir Halkbank ATM’si aracılığıyla kartınıza nakit para yükleme yapabilirsiniz. Bankamatiklere gidemeyen kişiler üye işyerlerinde Halbank POS cihazları ile para yatırabilir. Bunun için vadesiz mevduat hesabınız ve bu hesabınızda paranız olması gerekir. Dilerseniz 0 850 222 0 400 Halkbank dialog ile hesabınızdan ön ödemeli kartınıza para transferi de gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yol da Halkbank İnternet bankacılığından yapacağınız giriş ile yapılabilir.

Kartına para yükleme işlemi yapmak istemeyen kişiler için de hesaplarına verecekleri otomatik yükleme talimatları neticesinde kartınızda para eksilme durumu yaşamadan harcamalara devam edebiliyorsunuz. İlk işlem için ATM’den şifreli bir giriş yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde POS cihazlarında harcama yapabilmeniz de mümkün değil. Bu durum sadece güvenlik amaçlı alınmış bir tedbir.

Halkbank Ön Ödemeli kart bir elektronik para birimi yerine geçiyor diyebiliriz. Buna yaptığınız yüklemelerin iadesi mümkün olmuyor. Kartınızın kaybolması halinde de hemen bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Zira harcama yapılması mümkün.

Özellikle kart alamayan kişiler için oldukça avantajlı olan Bank24 Jet kendi paranızı harcıyor olmanız için de avantajlı. Hesap ekstresi ve hareketlerini inceliyor olsanız da asgari ödeme tutarı gibi sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler