Halkbank Mobil Şube Nasıl Kullanılır?

Dijital bankacılığın öncü kuruluşları arasında devlet bankası olarak yer alan Halkbank internet bankacılığını Android ve İos işlemci telefonlar için uygulamalar üzerinden hizmet veriyor. Öncelik olarak telefonunuzun işlemcisine uygun olan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamalar marketler üzerinden yapılıyor.  Halkbank İnternet Bankacılığı başvurusu yapmışsanız burada sizin için bankacılık girişine müşteri numarası, paralanız ve telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifre gerekiyor.

Halk Bankası Mobil Bankacılık

Halkbank üzerinde bir internet bankacılığınız yoksa bunun için kredi kartı yada bank24 kartınızın olması yeterli oluyor. Halk Bankası İnternet Bankacılığı hizmeti alabilmeniz için giriş yapmanız gerekiyor ve bu girişte kullandığınız şifre Halkbank Mobil Şube için de geçerli. Buradan bu şifreler kanalıyla giriş yaparak bankacılık ürünlerinden faydalanıyorsunuz.

Halkbank Mobil Şubeye giriş için buraya ziyarette bulunuyorsunuz. Kurumsal ve bireysel olarak iki farklı giriş bulunuyor. Açılan sayfadan hesabınızın müşteri numarasını, parolanızı giriyorsunuz ve internet şube seçeneği ile giriş menüsüne geçiyorsunuz. Parola ve bilgiler doğru olması halinde size tek kullanımlık şifre geliyor. Bu şifre Halkbank sisteminde tanımlı olması ve GSM operatörünün de belli olması gerekir. Kullanım esnasında ola ki GSM operatöründe değişiklik yaparsanız size bu şifre ulaşmaz ve bankacılığa giriş yapamazsınız. Bu nedenle mevcut şirkette değişiklik yada numarada değişiklik yaşamanız halinde bu durumu Halkbank sistemlerine tanınmasını sağlamanız gerekir. Tanımlama işlemi banka şubesinden yada ATM kanalıyla yapılabiliyor. İnternet üzerinden tanımlama söz konusu olmuyor.

Halkbank Mobil Şube Hizmetleri

Aslında burada alabileceğiniz hizmetleri tek tek saymak çok yanlış olabilir.Nedeni bir banka şubesinden alabileceğiniz neredeyse tüm hizmetleri buradan da alabiliyor olmanızdır. Elbette bazı önemli protokollerin imzalanması, hesapların açılması gibi hususlar engel olabiliyor. Fakat gelişen teknoloji ve elektronik imza kullanımı sayesinde tüm bu hususlarda aşılmış durumda. Bunun yanında tüm onaylarda artık SMS kodu ile cep telefonuna gelen kodlar sayesinde yapılabiliyor. Bu durum ayrıca hızlı kredi alımının yolunu açmış durumda. Bunlarla birlikte Mobil şube de başlıca alabileceğiniz hizmetler şu şekilde;

* Vergi – Fatura- Trafik Cezası- Okul Harçları gibi faturaların ödenmesi.

* Para gönderimi, alımına konu olan EFT ve Havaleler

* Kredi Kartı limit artırımı, Kredi Kartı başvurusu, Kredi Kartı borcu ödemeleri,

* Altın ve döviz gibi yatırım araçlarının alınıp satılması,

* Kredi alımı ve alınan kredilerin taksitlerinin ödenmesi.

* Halkbank yatırım, vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının açılması.

* Sigorta yaptırma ve sigortalar ile ilgili sözleşmelerin incelenmesi.

Halkbank Mobil Şube girişi sonrası hesabınızı yada kredi kartınızı seçerek işlemlere devam edebiliyorsunuz. Ayrıca açılan sayfa üzerinden son yaptığınız işlemleri de görmeniz ve tekrarlamanız mümkün. Hesaplarım menüsü ile banka nezdinde açılmış olan tüm vadeli, vadesiz hesaplar ile yatırım hesaplarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca ajanda sayesinde yapılması gereken işlemleri hatırlatmalara kayıt söz konusu. Böylece yapmak zorunda olduğunuz işlemleri de atlamamış oluyorsunuz.

Halkbank Mobil Şube de Kısa Yollar Yardımcı

Halkbank Mobil Uygulama sayesinde Halkbank Mobil Şube hizmeti alırken açılan sayfada footer menü üzerinden para transferi ve hesaplar gibi hızlı ulaşım menüleri de söz konusu. Buradan güncel rakamlara ulaşabilirken para transferi için kayıtlı seçenekleri kullanıyor ve tekrar hesap numarası yada iban numarası girmek zorunda kalmıyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler