Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma ( Halk Bankası Mobil Şifre)

Kullanımınızda bulunan Halkbank İnternet Bankacılığı şifresi alma işlemi 4 adımda gerçekleştirilebilen bir işlem. Bunun için öncelikli olarak Halk Bankasının internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Öncelikli olarak Halkbank internet bankacılığı şifresini alabilmeniz için kartınızın bulunması gerekiyor. Halkbank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartı, Bank24 ve Bank24 Jet Kart ile bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Halkbank Şifre Alma

Şifre değiştirme sayfasına giriş sonrası karşınıza açılan pencerede hangi kart üzerinden işlem yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. Kredi kartınız ise kartınızın son altı hanesini, kart kullanımındaki ay ve yılını ve daha sonra ise TC kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı yazıyorsunuz. Daha sonra devam diyerek ikinci adıma geçiyorsunuz. Burada girmiş olduğunuz telefon numarası sistemde kayıtlı olan olmak zorunda. Nitekim kayıtlı olmayan numaralara şifre gönderimi gerçekleştirilmiyor. Gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğu sonrası size yeni bir şifre geliyor. Bu şifre ile devam ediyorsunuz ve kartınızı doğrulama yapıyorsunuz. Bu doğrulama sonrası ise halkbank internet şifresi alma işlemi yapılmış oluyor.

İlgili Yazılar

Halkbank Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmakta önünüze bir çok yol çıkıyor. Bu yolları Halkbank Kredi Başvurusu ile yapabiliyorsunuz. İnternetten, İnternet ve Mobil Bankacılıktan, SMS ile, Banka şubesi kanalıyla ya da telefon bankacılığı sayesinde talebinizi bankanıza iletebilir hatta şartları taşıyor olmanız halinde de kredinizi hemen alabilirsiniz.

Günümüz modern hayat koşullarında banka kredisi veya kredi kartı kullanmadan alışveriş yapabilmek ya da her hangi bir şey sahibi olabilmek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle her banka, her yeni gün yeni bir kredi imkânı ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Halkbank da avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç, konut, araç, öğrenim, KOBİ, bayram kredisi gibi birçok başlık altında farklı seçeneklerle ve avantajlı faiz oranlarıyla müşterilerine kredi imkânı sunmaktadır. İşte bu kredilere başvurmak ve kredi kullanabilmek için belli şartlar gerekmektedir.

Kimler Halkbank’tan Kredi Alabilmektedir?

Öncelikle Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu verilerine göre belirlenen kredi notu ve kişinin aylık belgelenebilir geliri, çekilecek kredi tutarı için uygunsa Halkbank’tan kredi çekebilecektir. Kredi çekme ve kullanma bankalar ile bireyler arasındaki özel anlaşmalarla gerçekleştirildiğinden şartlar konusunda anlaşılamadığında banka, kredi vermeme hakkını saklı tutabilir.

Halkbank’a Kredi Başvurusu Yaparken İzlenecek Yollar?

Halkbank’ta kredi başvurusu yapmak isteyenler telefondan sms ile internet bankacılığı ile ya da banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Sms ile kredi başvurusunda telefonun mesaj bölümüne TC kimlik numarası, kullanmak istenen kredi türü, tutarı ve maaş bilgisi arada boşluk bırakılarak yazılır ve 3401’e gönderilir. E-kredi sisteminde ise Halkbank’ın internet sitesinde bulunan kredi başvuru formu doldurulur ve gönderilir. Banka şubelerinden kredi başvurusunda bulunmak için resmi kimlik belgesi ile beraber banka şubesine gitmek yeterli olacaktır. Ancak kullanılacak kredinin tutarı ve kredi talep eden kişinin koşulları göz önünde bulundurularak banka farklı belgeler talep edebilir.

Yorum yapın

Krediler