Halkbank Hızlı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar son dönemde kredi vermeye iştahlı olmasalar da başvurunuz ile hemen alıp kullanabileceğiniz borç para işlemi Halkbank Hızlı Kredi ile yapılabiliyor. Kredinin üst tutarı 15 bin lira olan kredinin başvur yolları ise Mesaj ile, İnternet Şube, Mobil Bankacılık, İnternet Sitesi ve Halkbank Dialog üzerinden yapılıyor ve anında kullanılabiliyor.

Hızlı Kredi Limitleri

Halkbank Hızlı Kredi limitleri en az bin lira iken en fazla 15 bin lira olarak belirlenmiş. Bu tutarların üstündü kredi tahsisi mümkün değil. Krediye yaptığınız başvuru ile banka aynı gün içerisinde bir cevap veriyor ve bu cevabı da SMS yoluyla başvuru sahibine iletiyor. Fakat zaman içerisinde başvurunuz ile ilgili detayları da bankanın müşterisiyseniz internet bankacılığının başvurularım menüsünden takip edebiliyorsunuz.

Her ne kadar zorunlu olduğu belirtilmese de kredi alımlarında banka sizden otomatik ödeme talimatı verilmesini isteyebilir. Yani banka istemese bile müşterinin böyle bir hakkı da bulunuyor. Bununla birlikte kredi içi hayat sigortası poliçesi düzenlenmesi de sizin talebinize kalan bir durum. Yasal hakkınız nedeniyle aldığınız krediyi erken kapatma, ara ödeme yapma gibi haklarınızda bulunuyor.

Hızlı Kredi Hesaplama

Kredinin üst tutarı olan 15 bin lira halkbank hızlı kredi aldığınız takdirde kredi faiziniz yüzde 2,50. Maksimum 36 ay vadede alacağınız kredi için aylık ödeme tutarlarınız 687,06 TL. Bu kredi için ödeyeceğiniz masraflar ise KKDV ve BSMV dahil  kredi tahsis ücreti olan 78,75 TL. Toplamda ödeyeceğiniz tutar 24.737 TL ve 9 bin 737 lira faiz ödemesi yapmış oluyorsunuz. Fakat bu rakamlar sizin hayat sigortası yaptırmanız halinde verilen hesaplanan rakamlar. Bu poliçeyi yaptırmadığınız takdirde banka daha yüksek faiz oranı ile kredi veriyor. Ödeyeceğiniz prim ise yaşınıza ve aldığınız limite göre değişiyor. Yaklaşık olarak yıllık 40 TL civarları hesaplanıyor.

Hızlı Kredi Başvuru Yolları

Halkbank Hızlı Kredi başvurusunu SMS ile, internet bankacılığı, mobil bankacılık üzerinden yapabilirken dilerseniz banka şubesi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapmak için KREDİ boşluk TC boşluk GELİRİNİZ boşluk KREDİ TALEP TUTARI yazılarak 3452’ye mesaj göndermelisiniz.

Halk Bankası Hızlı Kredi ve diğer bankacılık ürünleri hakkında bilgi almak için 444 0 400 Dialog’u arayabiliyorsunuz.

Halk Bankası kredisi için ayrıntılı bilgiye https://www.halkbank.com.tr/4572-hizli_kredi adresinden ulaşabilirsiniz

Yorum yapın

Krediler