Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Devlet finans kuruluşu olarak müşterilerine Bank24 ve Platin Bank24 markasıyla iki farklı bankamatik kartı sunan Halkbank ATM günlük para çekme ve yatırma limitleri dahilinde işlem yapılmasına olanak veriyor. Yani istediğiniz gibi tutarlarda, istediğiniz fiziki özelliklere sahip paraları yatırıp çekme gibi bir ayrıcalığınız bulunmuyor.

3 Binin Üzerindeki ATM ile Hizmet Veriliyor

3 Binin üzerinde ATM ile Türkiye’nin deyim yerindeyse her bir köşesine bankamatik yoluyla müşterilerine hizmet veren Halkbank, teknolojinin desteğini yanına alarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Bu hizmetlerden birisi de hatta en önemlisi olan para çekme ve yatırmadır. Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma limitleri dahilinde insanların en çok ihtiyacı olan şey ihtiyaçlarını karşılayacak parayı çekmek ve fatura gibi ödemelerini gerçekleştirebilmek için yatırmak oluyor.

Visa ve Mastercard Özelliklerini Barındırıyor

Halkbank’ın kart markası olan Bank24 ve Platin Bank24 sayesinde bütün bankacılık işlemlerine yön veren banka aynı zamanda anlaşmalı olduğu Visa ve Mastercard özelliklerini bu kartlara uyguluyor. Sizde ihtiyacınıza göre harcama yapıyorsunuz.

Bank24 yada Platin Bank24 kartınızla her hangi bir bankanın bankamatiğini de kullanabilmeniz mümkün. Yapılan düzenleme ile birlikte Ortak ATM özelliği kazanan bütün bankaların bankamatiklerinden para çekimi yada yatırılması belirlenen mevcut masraflar karşılığı yapabiliyorsunuz ki, bu da ATM’nin olmadığı yerlerde hizmet alabileceğiniz önemli bir hizmet. Ortak ATM ücretleri hakkında merakınız bulunuyorsa ayrıntılı ücret tarifelerini okuyabilirsiniz.

Ortak ATM Para Çekme Komisyonu

Bankalar vermiş olduğu hizmetler için ayrı bir ücret tarifesi belirlemektedir. Halkbank’sına ait bir kartınız ile ortak ATM’lerden öğrenmek isteyeceğiniz bakiye görüntüleme işlemi dahi ücretlidir. Bu ücret için banka 0,25 TL alan banka, para çekimi için de çekeceğiniz tutarın % 1,25 ile ek işlem olarak ta 1,25 TL ücret kesintisi uygulamaktadır. Yani çekeceğiniz parayı mutlaka Halkbank ATM’lerinden yapmalısınız ki masraf ödemeyelim. Pos cihazı ile ödeme alabilen her işletmede kullanabildiğiniz Halkbank kartları sayesinde ayrıca vadeli yada vadesiz hesaplarınıza ait işlemler, kredi kartı işlemleri yapıyorsunuz. İsterseniz elektrik, doğal gaz,su, telefon gibi faturalarınızı da ödeme imkanınız bulunuyor. Banka müşterisi olmasanız dahi nakit yatırımlarda da bu hizmetten faydalanabilmeniz de mümkün.

Bank24 ve Platin Bank24 ATM Paka Çekme Limiti

Halkbank’asından şube nezdinde hesabınızdaki bütün paraları çekebilirken, Halkbank ATM yoluyla bu işlemi gerçekleştirmek isterseniz alacağınız toplam tutar 1.500 Lirayı geçemeyecek. Tabi banka ile ayrı bir sözleşmeniz ticari bir alışverişiniz bulunmuyorsa.  Günlük belirlenen bu limit üstü çekimlerinde ise ayrıca masraf ödemesi gerçekleştirmek zorunda kalıyorsunuz. Yani kendi paranızı çekmek için para ödüyorsunuz. Bankamatik bulunmayan yerlerde Halkbank Post Cihazı bulabiliyorsanız burada yapacağınız 10 liralık harcama karşılığında para çekme imkanınız da bulunuyor. Bu işlemin limiti de en az 10 lira iken en fazla 100 TL ile sınırlı.

Halkbank Bankamatik Para Yatırma Limiti

Çekme dışında para yatırma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için de kağıt banknot yatırılması gerekiyor. Madeni paraları bankamatikler kabul etmiyor. Yatıracağınız kağıt paraların adeti 40 limiti ise 10, 20, 50, 100, 200 lira ve katları ile birlikte üst limiti 20 bin lira olarak yatırılıyor. Yani 200 liralık banknot yatıracaksanız toplam 40 tane ile bir defada 8 bin lira yatırabiliyorsunuz.

Halk Bank Para Çekme Limitini Yükseltme

Her ne kadar diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank’ta para çekmeye standart limit koymuş olsa da, bu limitler müşterilerin özelliklerine göre değişebiliyor. Banka için önemli bir potansiyele sahip müşteri iseniz banka size daha cazip hizmetler sunabiliyor. Yani mevduatına yüksek oranlarda katkı sağlayabiliyorsanız, işlemlerinizde daha yüksek limitler dahilinde işlem yapmanız gerekiyorsa banka ile ortaklaşa yapacağınız protokoller eşliğinde çekme limitinizi yükseltebilirsiniz.

Banka şubesinden maaş alanlar, yani maaş anlaşması yapan kurum ve kuruluşlar banka ile yaptıkları protokoller eşliğinde daha yüksek tutarlara hizmet verme taahhütünde bulunabiliyor. Yani maaşınızı aldığınız iş yeri ile banka arasındaki yazılı sözleşme neticesinde bankanın belirlediği standart limitlerin dışında daha farklı limitler ile hizmet alabilmeniz de mümkün.

Bu saydıklarımız dışında kalan bir banka müşterisiyseniz yinede bankaya başvurmaktan çekinmeyin. Talep edin ki, kabul edilmese de en azından başvurmuş olacaksınız.

“Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri” üzerine 3 yorum

    • Meltem hanım metin içerisinde yazıyor. Halkbank ATM yoluyla bu işlemi gerçekleştirmek isterseniz alacağınız toplam tutar 1.500 Lirayı geçemeyecek.

      Yanıtla

Yorum yapın

Krediler