Halk Günü İhtiyaç Kredisi

Türkiye Cumhuriyetinin finansal üç lokomotifinden biri olarak faaliyet gösteren Halk Bank, 1933 yılında kuruluş çalışmalarının sonrasında çalışmalarına başlamış, 1938 yılında sonra halk sandıkları kanalıyla kredi hizmetleri vermiş. 1950 yılından sonra şube ağını genişletme yoluna gitmiş ve asıl atılımını 1964 yılında gerçekleştirerek mevduat hacmini artırmıştır.

2004 yılında Pamukbank ile birleşerek mevduatını ve kredi hacmini önemli ölçüde artıran banka, milyonlarca müşteriye ulaşması ile sayılı bankalar içerisine girmiş ve devlet destekli olarak faaliyetlerini yürütür durumdadır.

Ülkemizde Halk Günü Kredisi ile dönem dönem ön plana çıkaran banka 7 den 70 e bireysel, ticari olarak her türlü kredi imkanını sağlarken, aynı zamanda bankacılık ürünlerini de pazarlamakta ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak önemli atılımlar ile projelere imza atmaktadır.

Halk Sandıkları Kanunu ile bankacılık sektörüne giriş yapmasından bu yana 79 yılını geride bırakan Halk Bank, her yıl olduğu gibi bu yıl da kuruluş yıl dönümünü müşterileriyle kutlamak adına yeni bir kredi kampanyası başlattı. Her kuruluş yıl dönümünde olduğu gibi gelenekselleştirilen Halk Günü Kredisi parasal imkanlarını en uygun koşullarda müşterilerine sunan bir kampanyayı daha finans hayatına geçirmiş oldu.

Kuruluşunun 79. yılında nakit kredi imkanını % 1.13 oranlarındaki faizler ile karşılayan Halk Günü ihtiyaç kredisi en az 15 bin lira ile maksimum 79 bin lira arasında tahsis ediliyor. Verilen kredilerin faiz oranları tahsis ücretli ve ücretsiz olarak değişiklik gösteriyor. Buna bağlı olarak ta yıllık maliyet miktarları değişiyor.

Halk Günü Kredisine Nasıl Başvururum?

Günümüzün en gözde kredi başvuru yolu SMS kanalı. Halk Günü Kredisi SMS başvurusu yapmak isteyenlerin  HALK, TC Kimlik Numarası, Geliriniz, Kredi Talep Miktarını arada boşluk bırakarak 3452’ye mesaj göndermesi yeterli oluyor.  Bununla birlikte teknolojiyi yakından takip edenler için internet bankacılığı, Halk dialog ve şubelerden yapabiliyorsunuz.

Halk Günü Kredisi Örnek Hesaplama

Kampanya dahilinde verilecek olan 15 bin lira krediye 78,75 lira Kredi Tahsis Ücreti ödemesi yapmanız halinde % 1,13, yapmamanız halinde ise % 1,18 faiz oranları ile borçlanıyorsunuz. Tahsis ücretli taksitiniz 427 lira, ücretsiz olanı ise 433 lira olarak 48 ay vade ile gerçekleştiriliyor.  Arada 288 lira gibi bir fark bulunurken bu farkı 48 ay vadelerde ödemiş oluyorsunuz. Fakat Kredi Tahsis Ücretini ödemeniz halinde bu para peşin olarak alınıyor.

Yorum yapın

Krediler