Halk Bankası Hesap Bakiye Sorgulama (Bank24-Parafast Bakiyesi)

Banka hesapları özellikle ödemeler açısından içinde barındırdığı bakiyeler ile önem arz ederken kişi bu ödemeyi yapabilecek kadar tutarın olup olmadığını bakiye sorgulama işlemi öğrenebiliyor. Bu sorgulama işlemi birkaç yolla yapılıyor. Bu anlamda Türkiye Halk Bankası Hesap bakiye sorgulama işlemi için sizi 5 yol sizi bekliyor. Bu yollar;

  • İnternet Bankacılığı
  • Telefon ve Mobil Bankacılık
  • SMS İle
  • ATM’den Sorgulama
  • Halkbank Dialog İle Sorgulama

Halkbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Bankacılık hizmetlerinin ana yolu SMS ile geçiyor. Bunun nedeni herkesin cep telefonu olması ve bankanın da burada istenilen bilgileri yine SMS yoluyla dijital sekreterler aracılığıyla sunuyor olması. Bu durum hem ucuz ve pratik bir yol. Bu nedenle hem tüketiciler hem de bankalar tarafından ilk tercih sebebi olarak kullanılıyor. İster bireysel olsun, ister ticari, isterse de KOBİ bankacılık sisteminin ilk kullanımlarında SMS sorgulama söz konusu. Her bankanın SMS numarası farklı. Bu anlamda Halkbank SMS sorgulama 3401 numara ile yapılıyor. Buraya cep telefonunuzdan atacağınız bir SMS ile bakiyenizi öğrenebiliyorsunuz. Sorgulama yapmanız için ise BAKİYE yazarak 3401 numaraya mesaj göndermeniz yeterli oluyor. Bu sorgulama işlemi GSM hattınıza bağlı olarak bir SMS ücreti ile faturanıza yansıtılıyor. Kobilere SMS üyelik hizmeti veriliyor. Bu işlem için Halkbank Kobi sayfası üzerinden kayıt olunması gerekiyor. Kayıt olunacak sayfa ise www.halkbankkobi.com.tr Halkbank bünyesinde kredi kartı, hesap gibi hizmetleriniz varsa bu sorgulama hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Halkbank SMS Kredi Başvurusu bu hizmetlerden bir tanesi.

Halkbank İnternetten ve Mobil Bankacılıktan Bakiye Sorgulama

Bankacılık hizmetlerinin birinci dereceden alındığı internet bankacılığı bir banka şubesinde yapmak istediğiniz her türlü hizmetin yolu. Burada bireysel ve kurumsal olarak ayrı girişler söz konusu. Bunun için Halkbank internet sitesinden giriş yamanız gerekiyor. İnternet bankacılığının mobil ve internet üzerinden iki farklı şekilde yolu bulunuyor. Mobilden giriş için cep telefonunuza uygulama indirmeniz yeterli olurken yine internet adresinden de giriş yapabiliyorsunuz. Burada giriş sonrası bütün hesaplarınıza ulaşma, inceleme fırsatı buluyorsunuz. Zaten Halkbank internet bankacılığına giriş sonrası ana sayfada tüm hesaplarınızı, varlıklarınızı, kredi kartı limiti ve borcunuz ile güncel otomatik ödeme fatura durumlarınızı görme imkanlarınız bulunuyor. İnternet bankacılığına giriş için hesap numarası, kredi kartı numarası yada TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bundan sonraki adım ise güvenlik kodudur. Bu kod kayıtlı cep telefonunuza gelen ve bir kullanımlık 6 haneden oluşur. Bu kodu girmeniz halinde güvenliği geçmiş olursunuz ve bankacılık hizmetlerine ulaşmış oluyorsunuz. Halkbank SMS Hizmetleri Mesajla Sorgulama ilgili sayfa olarak dikkatinizi çekebilir.

Halkbank Bankamatik (ATM) Bakiye Sorgulama

Halk Bankasının müşterilerine sunduğu farklı markalarda kartlar bulunmaktadır. Bu kartlar kişinin hem kredi kartı iken hem de hesabına bağlı olarak tahsis edilenledir. Bu kartınızın şifresi olması durumunda ister Halk Bankası isterse diğer bankaların ATM’lerinden sorgulama yapmanız mümkün. Bu sorgulama işlemi için ise hesabınıza giriş yapmanız ve hesabınızdaki tutarları kontrol etmeniz yeterli oluyor.

Halkbank Dialog İle Bakiye Sorgulama

Bankacılık hizmetlerinde yardımcı rolü oynayan telefonlar aynı zamanda sizi bankaya bağlıyor. Bu yolla arayacağınız Halkbank dialog size önemli hizmetler sunuyor. Bu hizmetlerden bir tanesi olan bakiye sorgulama işlemi 7-24 yapılabiliyor. Burada bireysel olarak arayacağınız dialog numarası 0850 222 0 400. Kobiler için aranacak numara ise 0 850 222 0 401. Durumunuza göre arama yapıyorsunuz. Bununla birlikte müşteri hizmetlerini de arayabiliyorsunuz. Halkbank Müşteri Hizmetleri 444 0 400 numarası ile hizmet veriyor.

İlgili Sayfa: Halkbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Halkbank 24jet Bakiye Sorgulama

Halkbank’ın ön ödemeli kartı olan bank24 bazı özellikleri ile ön plana çıkmış durumda. Ön ödemeli olmasının sebebi ile harcama yapılabilmesi için kartta bakiye bulunması gerekir. Bu bakiyeyi de sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemini ATM’den yapabilirsiniz. Ayrıca burada kartınıza da bakiye yükleme yapabiliyorsunuz. 35 TL temassız ödeme limiti olan bu kartın bakiye sorgulaması için SMS ile yine 3401 numaraya mesaj gönderiyorsunuz. Kartta bakiye kalmaması durumları için otomatik yükleme talimatı da verebiliyorsunuz. Bu sayede her daim kartınızda bakiye oluyor. Bir nevi elektronik para birimi olarak değerlendirebileceğiniz Bank24 Halk bankası müşterilerine sunuluyor.

Halkbank Parafast Bakiye Sorgulama

Parafast talep olması halinde şubeden alınan ve hemen kullanıma açılan bir bank24 kartı. Burada farkı sadece üzerinde isim yazmıyor olmasıdır. Size verilen kartınızı hemen kullanıma açıldığından dolayı ister ATM lerde isterse her Halk Bankası üye işyerlerinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Halkbank Parafast bakiye sorgulamayı yapmanın en kolay yolu AtM’ler. Bu anlamda diğer bankalara ait bankamatiklerden de sorgulama yapılıyor olması bir kolaylık.

Halkbank TC İle Hesap Bakiye Sorgulama

Her ne kadar bankacılık ve buna bağlı olarak teknoloji gelişmiş olsa da, kişinin tüm haklarının üzerine yazıldığı TC kimlik numaraları kişinin banka hesabını sorgulaması için tek başına yeterli bir bilgi değil. Bu sorgulama işlemini yapabilmeniz için mutlaka bir banka şubesine gitmeniz gerekir. Burada banka yetkilileri kimliğinize bağlı olarak TC kimlik numaranız ile kendi sistemleri üzerinden sorgulama yapabilir. Bunun dışında sizin kendi çabalarınız ile farklı yoldan TC ile hesap sorgulama işlemi yapmanız mümkün değildir.

Yorum yapın

Krediler