Günlük EFT, Havale Limiti Nasıl Yükseltilir?

Günlük EFT, Havale Limiti Nasıl Yükseltilir? Dijital bankacılık işlemlerinde bankaların limit koymasında kendi ticari yararlarını ön plana alıyor olsalar da, konulat limitler aynı zamanda müşterilerin güvenliğini de amaçlıyor. Burada alınan limitler doğrultusunda bilginiz dışında olabilecek para gönderim işlemleri de bir nevi güven altına alınmış oluyor. Fakat müşterinin bireysel ve ticari durumuna göre farklı işlemleri gerektirmesi neticesinde özellikle para gönderimlerindeki sınırlamalar zaman zaman sorun haline gelebilir. Bu noktadan itibaren gerek duyan banka müşterileri istedikleri zaman günlük eft, havale limiti yükseltme işlemi yapabilirler. Elbette bu işlem için bu adımı atmaları gerekir ki, günlük eft ve havale limiti nasıl yükseltilir birlikte inceleyelim.

Kısacası günlük EFT ve havale gönderim limitini yükseltebilmeniz için müşterisi bulunduğunuz bankanın şubesine giderek başvuru yapmanız gerekir. Bankalar arasında farklıık bulunsa da, bu durum müşteriler arasına da yansıyor ve başvuru dijital ortamlardan gerçekleştirilmeyebilir.

KÜÇÜK BİLGİ:  Bu limitlere; e ticaret, alım satım, perakende ticaret gibi sektörlerde aktif faaliyet gösteren şahıs ya da tüzel kişi şirketlerde çok daha ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten ötürü eğer siz de bu sektörlerde at koşturuyorsanız bu hususu belirtip normal müşterilere verilen maksimum limitlere ilave limitler talep edebilirsiniz.

eKredi Kartından EFT ve Havale Limiti Artırma?

Bankaların en çok kullanılan ürünlerinin başında gelen kredi kartları para gönderim işlemi yapılmasına olanak kılıyor. Kredi Kartından EFT ve Havale yapımı ücret karşılığı olmakla birlikte bu işlem için de faiz uygulanabiliyor. Kart ile gönderim sağlamak isteyen müşteriler bu işlem için kullanmış olduğu karta ait banka müşteri hizmetlerini araması halinde istenilen bilgiler dahilinde artırım işlemini gerçekleştirebiliyor.

Ticari Faaliyetteki Müşterilerin Limitleri Yüksek

Bankacılık sektörünün faaliyetleri arasında en önemli hizmetler arasında bir sıralama konulsa sanırım para gönderme ve alma işlemleri ilk sıralarda alır. Çünkü genel olarak en fazla yapılan işlem para gönderim işlemi oluyor. Fakat burada her banka müşterinin durumuna göre ve isteğine bağlı olarak para gönderimlerinde limit koyuyor ve ticari faaliyetleri açısından bankalar için oldukça önemli. Havale bir yere kadar olsa da, EFT işlemi ile paranın başka bankaya gönderilmesi mevduat açısından istinilmeyen durumlar arasında. Para çekme işlemi için bin 500 Lira ile 2 bin lira arasında limitler koyan bankalar gönderim işi için oldukça bonkör davranmak zorundalar. Çünkü ticari firmaların en çok yaptığı işlemler arasında para gönderimi gelir ve bu kadar hareketli bir Pazar için limit yüksek tutulmak zorundadır. Hesap sahiplerine günlük eft ve havale limiti koyan bankalar aynı zamanda aylık periyodlarda gönderimler için de limit koymak durumunda kalıyorlar.

Zamanla para gönderim işlemleri dijital ortama yansıtılması ile türlü adlar altında gerçekleştiriliyor olsa da, genel adı para gönderimi. İster internet bankacılığı, ister mobil bankacılık olsun, ister hesaba ya da cep telefonuna bile gönderilebilen paralar EFT ve havale yoluyla gerçekleştiriliyor. Buradaki limitler ise hesap sahibinin banka ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde gerçekleşiyor. Gerçek kişilere genel olarak sabit limitler işlenirken bu durum tüzel kişilikler için farklı oluyor.

Para Gönderme Limitini Nasıl Yükseltirim?

Para göndermenin adı olan EFT ve Havale işlemleri için limitler farklı oluyor. Banka içinde para gönderimi yapılması dolayısıyla havale işlemi için limitler yüksek tutulurken, EFT için daha düşük tutulmuş. Kişinin ihtiyacı olan limit artırım işlemi hesabınızın bulunduğu banka şubesi üzerinden başvurarak yapabiliyorsunuz. Dijital ortamlarda limit artırım işlemi yapılmasına bankalar olanak vermiyor. En doğru ve hızlı yol bankanıza başvurarak gerekli durumları itibari ile yazılı olarak başvuru yapmanız halinde gerçekleşir.

Limit Artışı Masraf Artışı Anlamına Geliyor.

Para gönderme de limit artırım işlemi ile banka sizden masraf artırımı yapabilir. Göndereceğiniz tutar üzerinden yapılan masraf kesintileri haliyle de artış gösterir ki, sizin ticari protokolünüz ile belli limitlere kadar para gönderimine masraf kesilmeyebilir. Talebiniz ile artan limit tutarlarında gönderilen paralara için karşınıza çıkacak masraflara hazırlıklı olunmalıdır.

Yorum yapın

Krediler