Güncel Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama

Onlarca bankanın faaliyet gösterdiği ekonomi sektöründe rekabet çok hızlı. Bu rekabete bağlı olarak yenilikler de tüketicilerin işine yarıyor. Elbette bu yeniliklerin başını teknolojinin verdiği nimetler başı çekiyor. İnternetin verdiği imkanları teknoloji ile tüketicinin hizmetine sunan bankalar kişilerin hesapları ile ilgili işlemleri de yapmalarına olanak veren cinsten. Bu sayede kişi anlık olarak güncel hesap bakiyesini öğrenme ve sorgulama hizmetinden faydalanabiliyor.

Hesap Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

Bakiye sorgulamanın en kolay yolu elbette SMS ile yapılanı. Burada bankadan bankaya farklı olarak SMS ile hesap bakiyesi öğrenme işlemi söz konusu. Fakat kişi kendisine en yakın olan internet bankacılığı sayesinde hesabı ile ilgili tüm işlemlere anlık ulaşırken bakiye ve diğer sorgulamalarını da kendisi dilediği gibi yapıyor. Mobil bankacılık hizmeti ile de internet bankacılığının aynı olduğunu söylersek yanlış olmaz. Çünkü her ikisi de sizin elinizin altında bulunan dijital bankacılık ürünü ve verdiği hizmetlerde aynı oluyor. Bu anlamda bankaların verdiği bu hizmetler ile ilgili daha önce hazırlamış olduğumuz makalelerimiz şu şekilde;

*Akbank Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgulama
* QNB Finansbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Öğrenme Nasıl Yapılır?
* Garanti BBVA Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir? Ekstre Hesap Özeti Öğrenme
* Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir? Hesap Özeti Öğrenme
* Türkiye Finans Katılım Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme
* Yapı Kredi Hesap Bakiyesi Öğrenme Nasıl Yapılır?
* Odeabank Hesap Bakiyesi Öğrenme

Müşteri Hizmetlerinden Öğrenme

Bankaların müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman sizi karşılayan telesekreter sizin öğrenmek isteğiniz konu ile alakalı olarak ilgili birime yönlendirme yapıyor. Burada sizin öğrenmek istediğiniz hesabınızın bakiyesini, kredi kartınıza ait borç bilgileri ve kalan limit bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı günün her saati sizin isteklerinizi yerine getirse de bazı sorunların giderilmesinde yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle tüketicilerin en büyük yardımcısı Müşteri hizmetleri oluyor. Burada kişilerin canlı destek alabilmeleri için atacakları adım biraz uzun ve karışık. Bu nedenle canlı müşteri hizmetlerine direk bağlanma yapmak için yolları araştıranlarda bulunuyor.

Hesabınızı sorgulama yada hesap hareketlerinizi öğrenmek istiyorsanız internet bankacılığı dışında öğrenebildiğiniz yollar şu şekilde;

* SMS ile sorgulama

* ATM’den sorgulama

* Banka Şubesinden Sorgulama

* Telefon bankacılığından sorgulama

Bu hizmetlerin hepsi tüketiciye verilecek destek amaçlı olarak kurulmuş. Burada kendi bankanızın ATM’si olmasa bile bir bankanın ortak atm ücretleri kapsamında bankamatiğinden de işlem yapmanız söz konusu. Yapacağınız işlem için bir masraf ödemesi yapmak istemeyebilirsiniz. Bunun için kendi bankanızın bir ATM’sini bulmanız gerekecektir. Fakat uzak bir yerde ise ulaşım masrafları yerine bir bankanın bankamatiğinden yararlanmak mantıklı bir adım olabilir.

Yorum yapın

Krediler