Garanti Bonus Kayıp Bildirimi

Garanti Bonus Kredi Kartım Kayboldu, Ne Yapmalıyım? En çok kullanılan kredi kartlarından birisi olan Bonus Kredi Kartı Garanti Bankasının markası olarak tüketicilerin hizmetinde.  Milyonlarca adet ile tüketiciye ulaşan kartların zaman içerisinde kaybolması, çalınması gibi durumların olması da normal bir husus. Gündelik yaşam içerisinde karşımıza çıkabilecek bu hususları gayet normal karşılarken bu durumla karşılaşılması halinde atılması adımlarda önem kazanıyor. Bunun için Garanti Bonus Kredi Kartım Kayboldu, ne yapmalıyım başlıklı yazımız ile atmanız gereken adımlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Nitekim bu durumda maddi olarak zarara uğramanızı engellemek size kalmış.

Bonus Kredi Kartınız Kaybolursa Bunları Yapın.

* Öncelikle 444 0 333 Alo Garantiyi Arayın.

* Bonus Kredi Kartınızın kaybolduğunu yada çalındığına dair bildirimde bulunun.

* Kaybolan kartınızı kullanıma kapattırın ve yenisini talep edin. (yenisini talep etmeyebilirsiniz. Tabi bu durumda kartınız size ulaşmaz ve artık kartsız kalmış olursunuz.)

* İkametinizin bulunduğu mahalle veya sokaktaki Polis Karakoluna yada Jandarma Karakoluna giderek kartınızın kaybolduğuna yada çalındığına dair tutanak tutturun ve bu tutanağın bir nüshasını mutlaka alın. Ayrıca kaybetmeyin.

* Kartınızdan kaybolma sonrası harcama yapılmış olması halinde bu durumu Savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulunun.

* Garanti Bankası İnternet sitesinde bulunan harcama itirazı formunu doldurun. Bu formun doldurulmasında çalıma ve kaybolma ile birlikte bu olayın meydana geldiği tarihi girmeniz önem arz ediyor.

* Harcama itirazı ile ilgili başvurunuzu yapmanız halinde bu işlem için yapmış olduğunuz karakol başvuru tutanağı ve savcılık suç duyurusunu da itiraz dilekçenize ekleyebilirsiniz.

Garanti Bankası hizmete sunduğu kredi kartları ve diğer bankamatik kartları ile ilgili güvenliği en üst seviyede tutuyor olmasına rağmen zamanla bu durumu aşabilen hususlar oluşuyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi kullanıcıların açığı oluşturuyor. Bu nedenle kendinize ait Bonus Kredi Kartınızın güvenliğini sağlamanız önemli bir husus. Elbette teknolojik olarak bankaların aldığı önlemler ve adımlar bulunuyor. Fakat bu hususların önüne geçebilen etmenler de oluyor ki özellikle yurt dışından kredi kartı  bilgileri ile harcama yapılması söz konusu olabiliyor. Zira alışverişlerde 3 D güvenlik sistemi ile şifre gönderimi yapılıyor olsa da; bankaların anlaşmalı şirketlerden yapılan harcamalar için şifre gönderimi olmayabiliyor.

Kartınızdan harcama yapılması halinde yapacağınız itiraz ile banka gerekli incelemeyi yaparak kart sahibine gerekli bilgilendirmeyi yapıyor. Genel olarak tüketici lehine olabilse de bankanın yaptığı inceleme sonucuna itiraz edebiliyorsunuz. Bu itirazın adresi ise adli makamlar olabilir.

Yorum yapın

Krediler