Garanti Bonus Ekstre Taksitlendirme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasının müşterilerinin hizmetine sunduğu kredi kartları; Bonus, Bonus Gold ve Bonus Platinum olarak milyonlarca kişinin cebinde ve alışveriş ödeme aracı olarak kullanılıyor. Gelire oranla daha yüksek limitlere sahip olduğunuz kartlarınızın borçlarını ödeyememe, ödemede sıkıntı çekme gibi bir durum yaşamanız halinde banka size Garanti Bonus Ekstre Taksitlendirme imkanı veriyor.

Garanti Bonus Kredi Kartı Ekstrenizi taksitlendirme talebiniz olması halinde başvuru sonrası ödemeniz bir ay erteleniyor ve mevcut borcunuz ise üç eşit taksitle ödenebiliyor. Bu şekilde de kredi kartı borcunuzu rahat nefes alarak ödeme imkanına sahip oluyorsunuz.

Garanti Bonus Borç Erteleme Başvurusu

Bonus kredi kartı borcu erteleme veya taksitlendirme başvurunuzu Alo Garanti (444 0 333), banka şubelerinden yada igaranti internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Alo Garantiyi aramanız halinde sesli yönlendirme sistemine “Ekstremi taksitlendirmek istiyorum” diyerek gerekli birime yönlendiriliyorsunuz. Taksitlendirme işlemi Garanti Bankasına ait olan tüm kartlar için geçerli. En az 2 en çok 3 taksitle yapacağınız ödeme başvurusu için kartınızın asgari ödeme tutarını ödemeniz gerekiyor ve kalan tutar üzerinden yapılıyor. Kredi kartı taksitlendirme işlemi için belirlenen limitler ise 150 lira ile 18 bin lira arasında sınırlı tutulmuş. Yani 18 bin liranın üstündeki kart borcunuzu taksit yaptırma gibi bir alternatif bulunmuyor. Döviz kurundaki borçlanmalar için bu hizmetten faydalanmanız mümkün görünmüyor.

Garanti Bonus Borç Ertelemenin Masrafı Var mı?

Bonus kredi kartı borç erteleme ya da taksitlendirme talebi yaptıktan sonra onay verilmesi gerekiyor. Gerekli onay sonrası taksitledirme için % 1,84 oranında aylık faiz işlenerek bu faiz kredi kartınıza yansıtılıyor. Ayrıca bu işlem için elbette KKDF ve BSMV ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu vergilerde kart borcunuza ekleniyor. Bu arada kartınızın hesap kesim tarihinde değişiklik yapmanız halinde işlenen faiz tablosu yeniden hesaplanarak yansıtılıyor. Yansıtılan işlemler ekstrenizde “ekstre taksitlendir olarak görünüyor ki, sizde karıştırmıyorsunuz.

Hangi Ödemeler Taksitlendiriliyor?

Diğer banka kartlarında olduğu gibi Garanti Bonus Kredi Kartı Ekstre taksitlendirme işlemi yapabilmeniz için yapmış olduğunuz harcamalar önemli bir husus. Çünkü iletişim, pazarlama, yurt dışı harcamaları, alkol ve gıda alımları, akaryakıt, hediye çeki ve kozmetik gibi ürünlerin alımı sonrası oluşan borç için taksitlendirme yapılamıyor. Bunlarda birlikte değeri yüksek olarak bulunan ziynet eşyası ve elektronik alımları için de taksitlendirme yapılamıyor. 6 vade üstünde yapılan taksitli harcamalar da bu hizmetin içine dahil edilmemiş.

Hangi Kartlara Başvuru Yaparım?

Garanti Bankasının hali hazırda müşterilerinin özelliklerine göre tahsis etmiş olduğu Bonus Kredi Kartı, Bonus Genç, Aynalı Bonus, American Express, futbol takımı kartı olan Fenerbahçe, GS, BJK ve Trabzonspor Bonus kart sahipleri ekstre taksitlendirme işlemine başvuru yapabiliyor.

Yorum yapın

Krediler