Garanti BBVA Hesap Müşteri Numarası Öğrenme

Bankalar yasalar çerçevesinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun aldığı önlemler ile tüketiciye hizmet veren ticari kuruluşlardır. Konu para olunca bu maddi değeri yüksek hususun takibi ve kişiye özel hizmet verebilmek adına para yatırıp çekme, para transferi yada yatırım amaçlı hesaplar için numaralar verilmektedir. Kişilere verilen hesaplarda ise bankanın şube kodundan başlar ve hesap numarası ile sonlanırken bazı durumlarda kişiye verilen banka kartlarının üzerindeki numaralar da karışıklığa neden olabiliyor. Garanti BBVA Hesap Numarası öğrenme isteğinde olan kişilerinde başlıca soruları arasında bulunan bu husus çokta karmaşık bir işlem değil. İstenildiğinde de hemen hesabınıza ait numaralara erişim sağlayabiliyorsunuz.

Bankamatik Kartından Garanti hesap Numarası

Kişinin hesap numarasını öğrenebilmesi için ilk kriter size tahsis edilen bankamatik üzerindeki numaralardan yola çıkılarak bulunabilir. Sizinde elinizde bir banka kartı bulunuyorsa bu banka kartındaki numaralar sizin hesabınıza ait numaralardır. Üzerinde bulunan numaralar sizi yanıltabilir. Dört haneli dört rakamdan oluşan kart numarasından ziyade aşağısında bulunan müşteri numarası aslında sizin hesap numaranızdır. Bunun için Garanti BBVA hesap numarası öğrenme bankamatik kartı üzerinden yapılabiliyor. 

İnternet Bankacılığından Hesap Numarası Öğrenme

Öyle ki elinizde bankamatik kartınız yok. Bu durumda hesap numaranızı nasıl öğrenebilirsiniz. Bu sorunun cevabı ise internet bankacılığı üzerinden öğrenebilme imkanınızın olmasıdır. İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız buradan size ve hesabınıza ait tüm işlemleri anlık olarak takip edebilir ve özellikle daha karışık olan IBAN numaranızı da öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Hesap Numarası

Bankacılık hizmetlerinin bir diğer yolu da Garanti Bankası Müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 numarayı aramanız. Buradan kimlik bilgileriniz ya da hesap bilgileriniz ile birlikte Garanti BBVA hesap numarası öğrenme işlemi dışında tüm bankacılık hizmetlerini telefon bankacılığı sayesinde de alabiliyorsunuz.

Bir bankadan hizmet alıyorsanız ve bu bankada Garanti BBVA gibi büyük bir gücü arkasında barındırıyorsa talepleriniz doğrultusunda büyük bir destek alabiliyorsunuz. Bu destekler sayesinde hesap numaranızı da bir çok yoldan öğrenme imkanına sahip oluyorsunuz.

Hesap Numarası Banka Kartının Neresinde Yazıyor?

Garanti BBVA bankamatik kartlarının hem ön yüzünde hem arka yüzünde numaralar mevcut. Bu durum bir çok tüketicinin kafasını karıştırabilir. Arkasında bulunan kartın güvenlik kodudur. Bu kodu internet üzerinden yapacağınız harcamalar için kullanabiliyorsunuz. Elbette bu işlem için de bu hizmeti açtırmış olmanız gerekir. Kişinin asıl hesap numarası ise kartın ön yüzünde yazar. Burada müşteri numarası olarak da geçebilir. Kartın üstündebulunan dört haneli dört numara yine internet ödemeleri için kullanabileceğiniz bir numara. Burası sizin hesap numaranız değildir. Asıl hesap numaranız hemen altında müşteri no kısmında yazar. Banka hesap numaraları sekiz hanelidir. Bu hanenin önüne bankanızın şube kodunu bulmanız halinde havalelerde kullanabileceğiniz hesap numarasına ulaşırsınız. Fakat IBAN ile para gönderimi daha uygun olacağı için aslında bu numaraya ulaşmanız daha uygun olur. Bunun için Garanti Bankası IBAN Numarası Öğrenme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler