Garanti BBVA Bankası Bankamatik (ATM) Para Çekme Limiti

Garanti BBVA Bankası müşterileri kullandıkları kartın özelliklerine göre bankamatiklerden para çekme limitleri bulunuyor. Bu anlamda;

  • Mastercard ve Maestro Kart kullananlar 2 Bin lira
  • Visa – Electron Kart kullananlar 2 Bin lira
  • Bonus Kredi Kartı kullananların ise 2 bin lira

Günlük para çekme limitleri bulunuyor. Eğer Garanti Bankası şubelerinden maaşını alan müşteriler bulunuyorsa bunlar için Kredi Kartı Nakit Avans Limiti 6 bin lira olarak belirlenmiş. Garanti Bankası ATM’leri ile her zaman hem kendi banka müşterilerine hem de diğer banka müşterilerine 7-24 hizmet verebiliyor. Diğer banka müşterileri için Garanti BBVA Bankası Ortak ATM ücretleri dahilinde ücret kesintisi uygulayabiliyor.

Garanti Kartsız İşlem Limitleri

Garanti ATM lerinden yapacağınız kartsız işlemlerde limitler dahilinde. Bunun için Garanti BBVA para yatırma limiti 12 bin lira, Kredi kartı borcu ödeme 12 bin lira, Garanti QR Kodu ile para Çekme 3 bin lira olarak sınırlı.

Garanti BBVA İşlem Limitleri

Günlük EFT ve Havale Limiti Garanti bankasında müşteriler arasında farklılık taşıyor olsa da genel olarak şu şekilde belirlenmiş.

  • Havale günlük 10 bin lira
  • Garanti BBVA ATM GSM yükleme limiti bin lira
  • Garanti BBVA ATM bağış limiti 3 bin lira
  • Garanti BBVA Bankası ATM şans oyunu ödeme limiti 5 bin lira

Neden Limit Konuluyor?

Bankalar müşterilerinin para çekimini olanak veren ATM’lerde limit uygulamasını özellikle ticari kaygıları nedeniyle yapıyor. Banka üzerinde mevduat oluşturmak, bankaların günlük hesaplarında belli limitler dahilinde mevduatı bulunması gereken hususlar arasında. Paranızı bir banka şubesinden çekebilirsiniz. Bunun için masraf ödemesi ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Fakat kendi şubenizden yani hesabın olduğu şubeden para çekimi yaparsanız bunun için limit söz konusu olmaz ayrıca masraf ödemezseniz. Fakat bankaların bankamatiklerinden para çekimi için limit dahilinde masraf söz konusu edilmiyor. Fakat limit üstü çekim yapmak isterseniz de bunun için ücretini ödemek zorundasınız. Ki banka bu ücreti peşin olarak hesabınızdan kesiyor. Örneğin Garanti BBVA bankamatik limiti 2 bin lira. Bu limit ise uzun süredir bu şekilde. Tüketicilerin aldığı maaş tutarları göz önüne alındığında bu limit aşağıda kalabiliyor. Bu durumdan tüketiciler şikayet ediyor olsa da bu durum değişmiyor. Fakat genel olarak bakıldığında bankaların ATM para çekme limiti aynı seviyelerde. Bu nedenle hesabımızın olduğu banka şubesine bağlı olarak bankacılık hizmetlerini almak zorunda kalıyoruz.

Garanti BBVA Bankası para çekme ve yatırma limitleri hesabın sahibini bağlı kılabiliyor. Bu limitlerin üzerinde işlem yapabilmeniz için banka için özel müşteri olmanız, ekonomik açıdan trafiğinize bağlı olarak bankanızdan talepte bulunabilirsiniz. Bu durumu incelemeye alacak olan banka sizin müşteri potansiyelinize göre bu limitlerde değişikliğe gidebilir.

Yorum yapın

Krediler