Garanti BBVA Bankası Avans Hesap, Avans Hesap Hesaplama

Bankalar ek hesap hizmeti ile müşterinin anlık ihtiyacını ve özelikle otomatik ödeme talimatlarını karşılama yoluna gidiyor. Bu anlamda her bankanın avantajları olduğu bir gerçek. Garanti BBVA Bankası Avans Hesap size bu avantajların birkaç tanesini sunuyor. Bu nedenle bir adım daha önde olan Garanti Avans Hesap açın özellikle ay sonlarındaki maddi ihtiyaçlarınızı da nakit olarak karşılayabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Avans Hesaplama

Alacağınız avans tutarına göre değişiklik gösteren avans hesaplama bankanın resmi internet sitesinden kendi isteğinize göre şekillendirilebiliyor. Burada ziyaret etmeniz gereken sayfa. Bu adres üzerinden talep edeceğiniz tutar ile parayı çekme ve yatırma tarihlerini giriyor, ana para tutarı sonrasında kulanım gününe göre faizini görüyorsunuz ve vergi ile harç kesintilerini de anlık olarak hesaplayabiliyorsunuz. Alabileceğiniz Garanti BBVA avans tutarı ise en az 100 lira iken en fazla 15 bin lira olabiliyor. Daha üstü rakamlarda alım söz konusu değil. Garanti Avans hesabın kazandıran özelliği bulunan diğer bir hizmeti de Garanti Elma Hesap.

Garanti BBVA Avans Hesap Nedir?

Avans kelimesinden de anlayacağınız üzere bankadan oluşan acil para ihtiyacınızı karşılamak üzere aldığınız borç paradır. Vadesiz hesabınıza tanımlı olarak size tahsis edilen Garanti BBVA Avans Hesap TL ihtiyaçları için açılıyor ve size belirlenen limitler dahilin de işlem yapabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Taksitli Avans Hizmeti

Vadesiz Mevduat hesabınıza tanımlı avans hesabınızdaki limitler dahilinde taksitli avans çekimi de mümkün. Buradan alacağınız paranın maksimum vadesi 12 ay ile sınırlı. Bu süre içinde aldığınız parayı da ödeyebilirsiniz. Size verilmiş olan Paracard ile avans çekimi yapabiliyorsunuz. Çekim için 7-24 istediniz zaman dilimini kullanıyor olmanız bir avantaj. Ayrıca size tanımlanan bu limitler ile EFT, Havale gibi para gönderimlerinin yanı sıra fatura ödemeleri gibi bankacılık hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Hesabınız eksi durumuna geldiğinde yine hesabınıza yatan para ile bu limit artı pozisyonuna geçiyor ve limitinizde artmış oluyor. Ay sonunda kullandığınız paranın faiz oranı ve vergi gibi masrafları da bir sonraki ay hesabınızdan çekiliyor.

Garanti Avans Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hesabınıza tanımlı Garanti İnternet Bankacılığı üzerinden başvurular, kredi, avans hesap menüsünden başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca internet sitesi üzerinden de form tanzimi ile yapacağınız başvurunun diğer bir adresi ise Garanti BBVA Şubeleri.

Garanti BBVA Avans Hesap İçin İstenilen Belgeler

Garanti Bankası hesaplarınıza avans hesabı tanımı yaptırmak için başvuruda istenilen belgeler kısaca şu şekilde;

  • Gelir Belgesi
  • Bordro yada gelir yazısı
  • Emekliler için emekli belgesi
  • Şahıs şirketleri için gelir vergi levhası ve yıllık gelir beyannamesi
  • Kira geliri olanlar için kira gelirine ait belgeler, tapu, kira kontratı
  • Faiz gelir olanlar için hesap cüzdanı
  • Çiftçiler için ise Çiftçilik belgesi ve kazançlarını gösterir belge ile başvuru yapabiliyorsunuz.

5 Bin Lira Örnek Hesaplama

Almak istediğiniz tutar 5.000 Lira gibi bir rakam ise vergi ve fon tutarınız 20,67 TL. 30 Günlük kullanım süresi sonunda ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 103,33 TL oluyor ve aylık faiz oranı % 2 iken toplam geri ödeme miktarınız 5.124 TL oluyor.

Bin Lira Örnek Hesaplama

Garanti Avans Hesap üzerinden bin lira almak isterseniz ödeyeceğiniz vergi ve fon 4,13 TL, 30 gün sonunda faiz tutarınız 20,67 TL, faiz oranınız % 2 ile geri ödeme tutarınız ise 1.024,80 TL oluyor.

10 Bin Lira Garanti Avans Hesaplama

Almak istediğiniz tutar 10 bin lira ise faiz oranı yine % 2. Vergi ve fon tutarı 41,33 TL iken ödeyeceğiniz faiz oranı 206,67 TL ve toplamda 10.248 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Vadeniz ise 30 gün üzerinden.

Yorum yapın

Krediler