Garanti BBVA QR kodu ile para çekme

Garanti Bankası da diğer bankalar gibi müşterilerine QR kodu ile işlem yapma fırsatını sunmaktadır. Garanti Cep uygulaması sahibi olan bütün Garanti Bankası müşterilerinin kartsız bir şekilde işlem yapmasına imkan veren QR kodu ile para çekme işleminde izlemeniz gereken yolları buradan açıklamak istiyoruz.

OR kodu ile nasıl para çekilir?

Öncelikli olarak QR kodu sistemini kullanmak için Garanti Bankası Garanti Cep şubesinin yanı mobil bankacılık hizmetlerinin sizlerde bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda mobil bankacılık hizmetini de aktif olarak kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Para çekmek için Garanti Bankası ATM’sine giderek mobil bankacılık üzerinden kolay yoldan para çekmek için belirteceğimiz adımları izlemeniz gerekmektedir.

Garanti Cep QR kodu kullanarak para çekme

  • Mobil uygulama olan Garanti Cep uygulaması üzerinden sisteme giriş yapmak için QR işlemleri bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
  • Ardından karşınıza çıkan menüler içerisinde “Para Çekme” , “ Para Yatırma “ ve “ Para Gönderme” seçeneklerinin açılacağı bir menü gelecektir. Buradan istediğiniz menüye tıkladıktan sonra işlemlerinize sırasıyla şu şekilde devam edebilirsiniz.
  • Para çekme işlemini seçtikten sonra hemen aşağıda yer alan paranın çekileceği hesap bölümünde yer alan hesaptan para çekmek istediğiniz hesabı seçmeniz gerekmektedir.
  • Ardından hemen altında bulunan tutar kısmına Garanti Bankası ATM’sinden ne kadar çekmek istediğinize dair bir bilgi bulunmaktadır. Bu kısım içerisine ne kadar para çekmek istediğinizi yazmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında ise sizlerden Garanti Cep şubesinde kullanmış olduğunu uygulamasını şifresini girmeniz istenecektir. Şifrenizi girdikten hemen sonra karşınıza çıkacak olan QR kodu tarama ekranı gelecektir.
  • Bundan sonra ise Garanti Bankası ATM’sinden kartsız işlemler menüsünden para çekme ve QR kodu ile para çekme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Burada karşınıza çıkan QR kodunu cep telefonunuzda yer alan kameranız ile okutmanız gerekmektedir.
  • Bu işlemi başarılı bir şekilde yaptıktan sonra Garanti Bankası ATM’si sizlere paranızı sorunsuz bir şekilde vermiş olacaktır.

Son derece basit olan bu işlemi yapmak için belirttiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası QR Kodu İle Para Çekme Güvenli mi?

Teknolojik olarak tüm imkanları sonuna kadar kullanan bankalar güvenlik açısından da önemli adımlar atmış olmasına rağmen hesabındaki paranın kendisinden habersiz çekildiği yönünde şikayetlerde bulunuyor. Bu şikayetlerin incelenmesi neticesinde bir aksaklık olup olmadığı elbette ortaya çıkacaktır. Fakat genel olarak bu işlemlerin güvenli olduğunu belirtmekte fayda bulunuyor.

Bankamatikler genelde dış mekanlarda hizmet vermesinden dolayı ekranlarındaki kod okuma hataları da çıkanlar arasında. Bu hataların önüne geçebilmek için başka ATM kullanılabilir.

Yorum yapın

Krediler