Garanti BBVA Günlük Eft ve Havale Limiti Artırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Günlük EFT ve Havale limiti artırma işlemi sadece banka şubeleri üzerinden yapılabilirken düşürme işlemi ise internet bankacılığı ile kendiniz tarafından yapabilirsiniz.

Milyonlarca müşteriye bankacılık hizmeti veren Garanti Bankası ticari amaçlarını koruma amaçlı olarak attığı adımların yanında belirlenen yasal mevzuata göre hareket etmek zorunda kalıyor. Müşteri olarak bunun neresinden bakarsınız bilinmez fakat ticari olarak kazanç sağlamak amaçlı kurulan bankalar yaptığı işlemlerde kendisini gözetmek zorunda. Bu anlamda verilen hizmetlere limitler konulmuş durumda. Bu limitlerden birisi de para transferine konu olan eft ve havale limitleri. Kişi kendi hesabında olan paranın tamamını kendisine ait olsa bile gönderemez. Bunun için bir limit bulunuyor ve bu limiti aşılması mümkün değil. Fakat kişilere verilen hizmetler arasında özel hizmet diyebileceğimiz alternatiflerde bulunuyor ki, bu hizmeti alabilmeniz için ayrıca bankanın sizi kaybetmek istememesine neden olacak özellikleri taşıyor olmalısınız. Bu tip müşterilere zaten bankalar tüm imkanları da veriyor.  Garanti Bankası müşterisiyseniz yapacağınız para aktarımları da belirlenen limitler dahilinde olacaktır. Fakat bu limitleri artırma yolu da bulunuyor. Garanti Bankası Günlük EFT ve Havale Limiti Artırma işlemi birkaç adımla tamamlanabilirken bunun için elbette bankanın kriterlerini de göz ardı etmesini beklemeyin.

Garanti EFT ve Havale limiti Artırma

Garanti Bankası Günlük EFT ve Havale Limiti artırma işlemini yapabilmeniz için ilk alternatif yol elbette en klasik yöntemi olan banka şubelerine başvurmaktan geçiyor. Bankalar sizlere farklı bankacılık hizmetlerini sunuyor olsa da genel başvuruların şubeden yapıldığı bir gerçek. Özellikle limit konuları bahse konu olunca tek yol neredeyse hesabınızın olduğu banka şubesi oluyor. Banka sizin ekonomik durumunuz, bankacılık işlemleri için kullandığınız maddi potansiyelinizi dikkate alır. Burada müşteri kaybı yaşamak istemez. Bunun için sizin talebiniz doğrultusunda da bazı limitlerde esneme yapabilirler. Bu esnemelerden bir tanesi de EFT ve Havale Limiti artırma olarak karşımıza çıkıyor. Banka sizin talebinizi değerlendirir ve bu duruma bir çare olarak belki istediğiniz tutarlarda olmasa da limit artırımı yoluna gidebilir. Garanti Bankası belirlediği limitler dahilinde en fazla 250 bin lira EFT limiti tahsisi yapabiliyor. En düşük rakam ise 0,01 TL.

Eğer ki bu limitler haksız şekilde arttırılmaz ise şikayetvar sitesinde konu açabilir veya dava açma yoluna gidebilirsiniz. Ancak işler bu noktaya gelene kadar müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözebilirsiniz. Çoğu kez müşteri temsilcileri gerekli yerlerle görüşerek limitlerinizi arttırma yoluna gitmektedirler. Yani kendinizi çaresiz hissetmeyiniz bu noktada.

Garanti Bankası EFT ve Havale Limiti Azaltma

Limit artırma işlemi sadece şube üzerinden gerçekleşiyor olsa da, azaltma işlemini internet bankacılığı üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu durum için internet bankacılığınızın olması ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden limit düşürme işlemini yapabilirken artırma işlemini yapamadığınızı da ayrıca belirtmekte fayda olabilir. Limit düşürme işlemi yine banka şubeleri üzerinden de yapılabilir.

Azaltma işlemi için bankacılık sayfasına şifremiz ile giriş yapıyoruz. Burada sağ tarafın en yukarısında bulunan tanımlamalar kısmında giriş yapılmalı. Burada karşınıza günlük eft ve havale limit menüsü çıkar. Buradan güvenlik amaçlı konulan tanımlamalar eşliğinde işlem limiti belirleme menüsü ile EFT limitinizi tanımlamış oluyorsunuz. Burada limiti siz belirlediğiniz için karşınıza çıkan kutucuğa istediğiniz düşük limiti yazabiliyorsunuz.  Buradan limit artırma işlemi yapamıyorsunuz. Bunun için mevcut limitinizin altında bir rakam yazarsınız limitiniz de düşürülmüş olacaktır.

Western Union ve Swift Limiti

Yurt Dışına Para Transferine konu olan Swift ve Western Union için dilerseniz buradan da limit belirleyebiliyorsunuz. Yazdığınız limitler sonrasında vereceğiniz onay ile yeni limitlerinizde belirlenmiş oluyor.

Yorum yapın

Krediler