Garanti Bankası Elma Hesap Özellikleri Avantajları

Garanti Bankası Elma Hesabı İle vadesiz mevduat hesabınızdaki para ile otomatik fon alım ve satım işlemi yaparak size kazandıran bir hesap özelliği taşıyor. Banka müşterilerinin genel olarak bilmediği bu özellik aslında önemli bir kazanç kaynağı. Çünkü hiç yorulmadan, bir işlem yapmadan vereceğiniz talimat üzerinden gerçekleştiriliyor. Gelin hep beraber Garanti Bankası Elma Hesap hakkında bilgiler edinelim.

Garanti Bankası Elma Hesap Nasıl Açılır?

Banka şubelerinde TL cinsi ile vadesiz  hesabınız bulunuyorsa bu hesap için Elma Hesap açılması talebinde bulunabilirsiniz. Bu talep sonrası hesabınıza giriş yapan para ile birlikte banka otomatik olarak kısa vadeli borçlanma araçları fonu satın alıyor ve hesabınızdaki paraya kazandırmaya başlıyor. Bu hesabın işlemesi için hesabınızdaki limitin 3 bin lira ve üstü olması gerekiyor. Daha aşağıdaki paranız için kazanma imkanınız bulunmuyor. Garanti Bankası Elma hesap açtırmak isteyenler banka şubesi ile İnternet başvurular hesap açılışı menüsünden ya da 444 0 333 numaralı Garanti Telefon bankacılığından yaptırabiliyor.

Bankacılık işlemleri ile fatura ödeme işlemlerinizi yaparken aynı anda hesabınızdaki parayı fon alım satımı ile değerlendiren banka aynı zamanda size de kazandırmış oluyor. Yani boşuna hesabınızda duracağına nakitlerinizin kendi kendini de değerlendirmesi ve size kazandırması size mutlu etmez miydi? Bu nokta da banka müşterilerinin taleplerini yerine getiriyor.

Elma Hesabının Çalışma Saatleri

Fon alım ve satım işlemleri belli saatler arasında gerçekleştirilebiliyor. Hesabınızdan alınan fon ile Elma alımı satım sonrası da anında bozuluyor ve hesabınıza TL olarak geçiyor. Saat 12:45’te limitler üzerinde  fon yatırımı yapılırken, 22:00’de ise limit altında kalan bakiyeler için fon bozumu gerçekleştiriliyor.

Garanti Bankası Elma Hesap Ekstresi

Elma hesabınızdaki oluşan hesap hareketlerinin incelenebilmesi için banka müşterisine hesap ekstresi gönderiyor. Bu gönderim işlemi posta yoluyla yapılabilirken bu işlem içn 3,5 TL ücret ödemesi yapmanız gerekir. Fakat mail hesabınıza talimat verdiğiniz takdirde bu işlem için masraf ödemesi yapmazsınız.

Garanti Bankasının en çok kullandığı hesaplar içerisinde bulunan Elma hesap, maaşınızın yatması ile size kazandırmaya başlıyor. Yani birkaç gün paranızı çekemeseniz dahi size kazandırıyor ki önemli bir adım aslında.

Garanti Elma Hesap Neler Getiriyor?
  • Fon alımı ve satımı ile kazanç sağlıyor
  • Otomatik ödeme talimatları ile kazanç dışında ödeme imkanı veriliyor.
  • Gecelik olarak değerlendirilen para boş durmasından ziyade kazandırmaya yönelik.
  • 7-24 İstediğiniz saatte elma bozumu ile paranızı çekebilme imkanı veriyor.

Yorum yapın

Krediler