Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası hesabınızdan başka banka hesabına göndereceğiniz işlemler için EFT kullanabileceğiniz gibi Garanti Bankası müşteri hesabınızdan Garanti Bankasının müşteri hesabına göndereceğiniz ödemelerde havale işlemini kullanabilirsiniz. Garanti Bankası müşterilerine yeni bir özellik sağlayarak EFT saatlerini, ek ücret ödenmesi koşuluyla uzatma kararı almış olup garanti bankası EFT saatleri 2016 yılı itibariyle 09.00 ile 17.15 saatleri arasında onaylanmaktadır.

Garanti Bankası EFT

Garanti Bankası EFT işlemlerinde internet bankacılığı, mobil bankacılık, Garanti Bankası ATM ve Garanti Bankası şubeleri üzerinden 09.00 ile 17.15 saatleri arasında EFT işlemi yapabileceğiniz gibi bu saatler dışında yapılacak işlemler bir sonraki mesai saati ve EFT saati içerisinde onaylanmaktadır. Buna göre Cuma günü saat 17.30’da yapılan EFT işlemi pazartesi günü saat en geç 09.15’de karşı banka müşteri hesabına düşmüş olacağı gibi biriken EFT işlemlerinin onaylanması nedeniyle bazı durumlarda hafta sonu çıkışı yani pazartesi günleri EFT işleminin karşı banka hesabına düşme işlemi 10.00’a kadar uzayabilmektedir.

ATM ve Telefon Bankacılığından EFT

Garanti Bankası hesabınız üzerinden kira, aidat, fatura vb tüm ödemelerinizi farklı bankalar için yapabilirsiniz. En düşük maliyetli EFT işlemi internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden sağlanmakta olup şube, ATM ve telefon bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT işlemleri çok daha maliyetli olmaktadır. Ayrıca garanti bankası EFT işlemi için garanti bankası kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Garanti Bankası kredi kartınız üzerinden yapacağınız EFT işleminde %6,5 oranına yakın bir oran kesintisi yapılmakta olup tek çekim olarak işlem sağlanmaktadır. Bu işlem kredi kartı ekstrenize alışveriş olarak yansıtılmaktadır.

Yorum yapın

Krediler