Garanti BBVA Cebe Havale (cepbank) Yapma, Cep Telefonuna Para Gönderimi

Toplumda para transferi yapılabilmesi için havale ya da eft seçenekleri kendisine ilk sıralarda yer bulsa da, para transferinin diğer bir adı da cep bank ile gerçekleştiriliyor olması. Garanti Bankası Cebe Havale Yapma seçeneği ile müşterilerinin para gönderimlerine hızlı çözüm buluyor. Cebe havale için yapacağınız işlem ise oldukça basit.

Para transferlerinin gerçekleşebilmesi için dijital yollarda kişinin hesap numarası gibi önemli bir bilginin olması gerekir. Bu bilginin dışında para göndereceğiniz kişinin de bir banka hesabının olması gereken şartlar arasında. Fakat Garanti Bankası Cebe Havale işlemi ile bu koşulları aramaksızın para göndermeniz çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılıyor. Ayrıca para gönderecek kişinin de Garanti Bankası şubelerinde hesabının olmasına gerek bulunmuyor.

Cep Telefonuna Para Transferi Garanti’den

Bankanın hizmete sunduğu Garanti cebbank işlemi için, Garanti internet şubesi kullanıcısı olmanız, Garanti Bankası kredi kartlarına sahip olmanız gerekirken yine bu işlem için cepbank tanımlaması yapılması gerekiyor. Cepbank tanımlaması bir kez yapıldıktan sonra daha sonra da kullanılabilir. Tanımlama için ise internet bankacılığını ya da Garanti Paramatikleri kullanıyorsunuz.

Türkiye’de faaliyet gösteren GSM operatörleri ile yapılabilen işlem için telefonun sms alma özelliğinin bulunması gerekiyor. Çünkü Garanti Cepbank işlemi için telefona gelen referans kodu ile para çekim işlemi gerçekleştirilebiliyor. Gelen referans kodu ile alıcının TC numarası ve gönderilen tutar bankamatiklere işlenerek para çekim işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Garanti Bankası Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Alıcının Garanti bankası ATM’lerinden kartsız işlem seçimi ile paralarını alabilmesi için limitler belirlenmiş. Gönderim için limit bin lira olarak belirlenirken bu işlem için ödeyeceğiniz ücret ise 2,75 TL. Gönderim masrafının gönderici ödemekle yükümlü. Bu nedenle para gönderim sırasında fazladan gönderim ücreti de olması gerekir ki parayı gönderebilesiniz.

Para çekme bölümüne giriş sonrası cepbank para çekme menüsü ile cep telefonu numarasını girerek alabileceğiniz para için ayrıca bir masraf ödemesi yapılmıyor. Para gönderim işleminin son bulması sonrasında alıcını parayı son 24 saat içerisinde çekmesi gerekiyor. Aksi takdirde telefona gönderilen para, göndericinin hesabına otomatik olarak iadesi sağlanıyor ve işlem iptal edilmiş oluyor.  Yanlış hesaba para gönderim yapılması halinde ise iade söz konusu değil. Bu paranın iadesi için yine 24 saat süresinin geçmesi gerekiyor.

Yorum yapın

Krediler