Garanti Bankası Bonus Kredi KartıTemassız Özelliğini Kapatma

Kimilerine göre avantajlı olan fakat kimilerine göre de habersiz çekimler olabilmesi nedeniyle endişeler yaratan temassız kredi kartları her türlü fikre rağmen toplumda yaygınlaşmaya devam ediyor. Almak için talep edenler bulunurken iptal ettirmek isteyen tüketicilerde bulunuyor. Çekinceleri nedeniyle Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatmak isteyen tüketiciler nasıl kapatacakları hakkında bir bilgiye sahip değiller.

Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini Nasıl Kapatacağım?

Ödeme hızını saniyenin altındaki bir hız ile yapabilen Garanti Bonus Temassız Özelliğini kapatmak isteyen kişilerin yapacağı işlem ise banka şubesine başvurmak yada müşteri hizmetleri numarasını aramak olacaktır. (444 0 333) Müşteri hizmetlerine verilecek güvenlik sorularının cevabı neticesinde kartınızın özelliğini kapatabilmeniz mümkün.

Yoğun şehirlerin yoğun alışveriş noktalarında ödeme yapabilmek için sıra beklerken oldukça zaman kaybediyoruz. Bu ödeme sırasında zaman kazanabilmek için kullandığımız temassız kartlar ile ödeme her noktada yapılamıyor. Bunun için bu özelliğe sahip post cihazlarının temin edilmesi gerekiyor. Bunun için zaman kazanmak isteyen tüketiciler temassız ödeme kabul eden yerlerden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bunlarda birlikte bu özelliğinden dolayı endişeye kapılanlar da yok değil. Bu endişelerinin en büyük nedeni dolandırıcıların kart sahibi bilgisi dışında para çekimi yapmalarından korkmaları diyebiliriz. Bu elbette hangi şartlarda nasıl yapılır bilinmez ancak bankalar bu özellik nedeniyle güvenlik tedbirlerini de elden bırakmıyorlar hani.

Olumsuz Haberler Neticesinde Kapatmak İsteniyor

Alınan haberler neticesinde telaşa kapılanlar Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı temassız özelliğini kapatma çabasına giriyor. Bu çaba gayet normal. Tüketiciler bankacılık hizmetlerini talep ederken istedikleri takdirde de kapatma isteğinde bulunabilmeleri son derece akıl verici.

Garanti Bonus Trink ile kendisini duyuran Temassız Kart Özelliğini Kapatma elbette mümkün. Fakat bu özellik ile kartınızı kimseye teslim etmiyorsunuz ve şifre girişi yapmadan temassız ödeme yapabiliyorsunuz. Burada insanlar temassız ödeme de 90 lira limit ile karşılaşıyor. Bu limit üzeri harcamalar yine şifre girişi ile mümkün. Yinede temassız ödemeden kaçınıyorlar ki kartlarını teslim etmekten de çekinmiyorlar. Güvenlik açısından endişe vericimi, olabilir bu kişiden kişiye göre değişir. Fakat çalınması ya da kaybolması neticesinde şifresiz ödeme alınabildiği için hızlı bir şekilde banka müşteri hizmetlerine kartınızın kaybolduğu yada çalındığı bilgisi verilmeli ki kullanıma kapatılsın.

Yorum yapın

Krediler