Garanti Bankası Bonus Kredi Kartını İptal Ettirme

Kredi kartları arasında ülkemizde en çok tercih edilen kart tiplerinden olan Garanti Bankasının Bonus Kredi kartının kullanıma kapatılmasını isteyen müşterilerin merak ettiği soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi kartını nasıl iptal ettirebilirsiniz?

Öncelikli olarak bu konuda izlemeniz gereken birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak sizlere en kolay iptal işlemini gerçekleştirme şansını bulacağınız yöntemlerden yola çıkarak bilgi vermek istiyoruz.

İlk olarak Garanti Bankasının telefon bankacılığı hizmetleri verdiği telefon numaraları üzerinden kredi kartını iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Garanti Bankasının müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 333 numaralı telefonu veya 444 0 333 numaralı telefonları arayarak buradan bilgi alabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz Garanti Bankası’nın kredi kartının iptalini yaptırmak için buradan müşteri hizmetlerine kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi belirtmenizden hemen sonra bankanın çalışanı sizleri vazgeçirmek için birçok teklif sunacaktır. Çünkü bankaların en büyük gelir kaynakları arasında yer alan kredi kartlarında müşteri kaybetmek istememesi, sizlere bu tekliflerin sunulmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de yapmanız gereken net bir şekilde kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi müşteri temsilcisine belirtmek olacaktır.

Bonus kredi kartı iptali nasıl yapılır?

Bunun dışında izlemeniz gereken bir diğer yöntemde internet bankacılığı veya cep telefonlarınızda bulunan Garanti Bankası’nın mobil bankacılık hizmetleri üzerinden kredi kartı bölümüne giriş yaparak buradan kredi kartınızın kapatılmasını teklif etmek olacaktır. Son derece kolay olan bu yöntemden sonra bankanın müşteri hizmetleri sizleri devamlı olarak arayacaktır. Ancak bu konuda telefonu açarak kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz durumunda banka kredi kartınızın iptalini alacak ve kısa süre içerisinde kredi kartınızı iptal edecektir.

Son olarak ise Garanti Bankası’nın şubelerinden birine giderek buradan kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Sizlere burada bir dilekçe doldurtacak olan banka çalışanı bu dilekçenin Garanti Bankası’nın genel merkezine gönderilmek üzere fax numarası verecek ve bu dilekçeyi oraya göndermenizi isteyecektir. Bu işlemleri yaparak sizlerde kapattırmak istediğiniz Garanti Bankası Bonus kredi kartını iptal ettirme şansını bulmuş olacaksınız.

Karta borcunuz bulunuyorsa bu borcun yapılandırılarak daha rahat bir şekilde ödenmesi de sağlanabilmektedir. Bu anlamda ayrıntılarına yer verdiğimiz yapılandırılan kredi kartı kapatılır mı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler