Garanti BBVA ATM (Bankamatik) Döviz Yatırma ve Çekme

Bankalar kişilere özgürce istediği saatte para çekme ve yatırabilme imkanı sunuyor. Bu özgürlüğün adresi ise banka şubesine ait ATM’ler. Burada iki farklı para yatırma ve çekim söz konusu. Birisi TL üzerinden işlem yapmak diğeri ise döviz kurları üzerinden para çekip yatırmak. Elbette bu hizmet her ATM üzerinden yapılabilen bir hizmet değil. Bu hizmetten faydalanmanız için bu hizmeti veren bir bankamatik bulmanız gerekir. Bankanın müşterisi olun yada olmayın döviz işlemi yapabileceğiniz Garanti ATM Döviz Yatırma ve Çekme bu imkanlar çerçevesinde bazı şartlarda hizmet verebiliyor.

Garanti Bankamatik Döviz Yatırma

Garanti ATM’lerinde döviz yatırma ve çekmenin yanı sıra istediğiniz döviz kurunu da Türk Lirasına çevirme imkanı bulunuyor. Özellikle turistlerin daha yoğun olarak ziyaret ettiği bölgelerde döviz işlemi yapabilen bankamatikleri bulabiliyorsunuz. Hiç kimsenin döviz ile işlem yapmak istemediği bir yerde bu türde bir hizmet veren bir ATM bulunmasını bekleyemezsiniz. Fakat Antalya, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirler ile turistin yoğun olarak geldiği küçük ilçeler ve tatil bölgelerinde Garanti ATM Döviz Yatırma ve Çekme yapabileceğiniz bir bankamatiğe en yoğun bölgelerde ulaşabilirsiniz. Garanti Bankasının internet sitesinde isterseniz de döviz işlemi yapabileceğiniz ATM sorgulama işlemi yapıyorsunuz ki banka bu konuda her türlü desteği de veriyor.

Yurt Dışı Banka Hesaplarından Para Çekme ve Yatırma

Döviz bozdurma işlemi döviz bürolarında biraz daha düşük fiyatlardan yapılıyor olması tüketiciyi en garanti olarak bankalara yönlendiriyor. Burada en azından kurumsal olarak hareket eden bankanın bu hizmeti veriyor olmasını yanı sıra yurt dışından gelen misafirlerin kendi ülkelerinde bulunan hesaplarından para çekimine de Garanti ATM’leri olanak veriyor. Anlaşmalı olduğu yurt dışı bankalarının kartları ile mevcut hesaplardaki dövizlerin çekilip yatırılması da verilen hizmetler arasında bulunuyor. Bu nedenle ihtiyacı olan kişilerin özellikle yabancı turistlerin Garanti ATM Döviz Yatırma ve çekme hizmetinden faydalandığı da bir gerçek.

 

Döviz Alan ATM’ler

Garanti Bankasının döviz işlemine olanak verdiği tüm ATM’ler üzerinde döviz işareti bulunuyor. Bu işaretler Dolar ve Euro başta olmak üzere belli başlı döviz kurları üzerinden işlem yapılabilir anlamına geliyor. Burada Garanti ATM Döviz yatırma işlemi için elbette bir hesabınızın olması gerekir. Fakat mevcut dövizinizi buradan TL’ye çevirmek istiyorsanız mevcut menü üzerinden bu isteğinizi de yerine getirebiliyorsunuz. Para çekimi için de ayrıca döviz hesabınızın ve hesabınızda paranızın olması gerekir ki bu da ayrı bir konu. Garanti bankasında konumunuzu paylaşarak ATM sorgulama işlemi de yapabiliyorsunuz.

Garanti ATM Döviz çekme işlemi için kartsız işlem yapabilmeniz mümkün değil. Zira hesabınız olması gerekir. Burada şifreniz ile giriş yaptıktan sonra para yatırma seçeneğinde döviz menüsünü seçerek devam etmeniz yeterli oluyor. Ayrıca bankanın döviz kurları ve hesapları ile ilgili ayrıntı bilgi alabileceğiniz telefon numarası 444 0 333. Buradan istediğiniz zaman destek alabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler