Fibabanka ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Gündelik hayatımızın finansal açıdan en önemli yakın dostu haline gelen bankamatikler yıllardır en kolay ulaşabildiğimiz bankacılık hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bankamatikler üzerinden istediğimiz işlemler, para çekme ve yatırma gibi hizmetler sınırlı ki bazen tüketici olarak bizleri zor durumda bırakabiliyor. Sınırlama getirilen bankamatiklerden Fibabanka ATM para çekme ve yatırma limitleri de farklılık gözetebiliyor.

Kredi kartlarının tahsisi sonrası, dijital olarak sunulan internet bankacılığı, cep telefonu uygulamaları derken bir çok banka şubesi karşımıza çıkıyor olsa da vazgeçemediğimiz bankamatikler fiziki olarak para çekme ve yatırma aracı olarak kullandığımız araçlar. Bu araçların kullanımı ise sizin banka müşterisi olma özelliğinize göre değişiklik gösterebiliyor.

Fibabanka ATM Para Çekme Limiti

Fibabanka ATM para çekme ve yatırma limitleri Günlük para çekme limitini 1000 lira olarak sınırlayan Fibabanka bu limiti müşteri özelliğine göre değiştirebiliyor. Klasik ve Gold markasıyla iki farklı hesap ve kart sunan banka klasik kart müşterilerine 800 TL limit koymuş fakat Gold müşterisi iseniz bu limit 1000 Lira. Alışveriş sırasında kartınızdan çekilen tutar için bir sınırlama bulunmazken nakit çekim için sınırlama konulması tamamen ticari bir yaklaşım. Her banka gibi Fibabanka limit üstü çekimler için komisyon talep ediyor. Sonuçta bu komisyonu ödemek istemiyorsanız banka şubesine giderek işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Fakat bunun için farklı bir şubede bulunan hesabınızdan para çekme işlemi için yine komisyon alınabilir. Bu nedenle hesabınızın olduğu bankaya gidilmesi gerekebilir.

Kartlı ya da kartsız olarak işlem yapma olanağı sunan Fibabanka Bankamatikleri günün her saatinde ulaşabileceğiniz uğrak caddelerde, iş merkezlerinde ve AVM’lerde rahatça bulunabiliyor.  Ortak ATM’lerden de sağlayabileceğiniz çekim işlemi için 1,27 TL azami masraf ödemesi yapabilirsiniz. Sadece limit sorma işlemi ise 1 TL olarak hesabınıza yansıtılıyor. İNG Bank ATM’lerinden yapacağınız para çekim ve sorgulama için masraf kesintisi uygulanmıyor.

Fibabanka ATM Para Yatırma Limiti

Fibabanka ATM para çekme ve yatırma limitleri ile Bankadan para çekme limitleri sınırlı iken yatırma işlemi için bir sınırlama konulduğuna dair bilgi alamadık. Bankamatiklerin genel mizahı olarak en az 10 TL ve katları olarak en yüksek 200 TL banknotları toplam 40 adet tutarlar halinde bankamatiklere yatırabiliyorsunuz. Yine kartınız ile havale yapmak ve para gönderim için EFT alternatifini de kullanabilmeniz elinizde.

Genel olarak bakıldığında Fibabanka ATM ve Banka şubesi sayısı ile sınırlı sayıda hizmet veriyor. Buna keza müşteri potansiyeli de düşük olabilir. Bununla birlikte diğer bankalardan farklı olarak daha düşük limitler sunuyor olması bankayı negatif yönde etkiliyor. Çünkü artan enflasyon ile birlikte gelişen modern dünya da belirtilen oranlarda insanların ihtiyaçlarının çok çok altında kaldı. Bu nedenle yakın zamanda rakamlarda iyileştirmeye gidecekleri kanısındayım.

Fibabanka Bankamatik Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Sizin durumunuz banka tarafından nasıl karşılanır bilinmez. Fakat Fibabanka Atm para çekme ve yatırma limitlerinde iyileştirme talebinizi en yakın bankaya yada şubenize yapmanızda fayda olacaktır. Çünkü talep ile artırım yapılabilir. Aksi takdirde banka kendi güncellemeleri eşliğindeki tutarlara olanak verecektir. Fibabanka ATM para çekme ve yatırma limitlerindeki değişiklikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler