Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır? Güvenilir mi? Şartları Ne?

Kişilerin düşük tutarlardaki kredi taleplerinin ilk tercihi konumuna gelen faturalı hatta kredi hususu tamamen cep telefonu alım ve satımı ile para dönüştürülmesi sonrası verilen kredilerdir. Türkiye’de yasal olarak kredi tahsisini yapan kurumların başını bankalar çeker. Belli yönetmelikler ve yasalar dahilinde işlem görür. Faturalı hatta kredi imkanı verilmesi için faturayı kesen ve krediyi verecek olan kurumların BDDK’dan izin ve onay alması söz konusudur. Bu onay alınmadan cep telefonu cihazı alımı için kredi tahsisine olanak bulunmaz.

OKUNMASI GEREKEN TÜYO: Faturalı hatta kredi almak isterseniz illegal insanlara bulaşmadan yasal ve hukuka uygun olarak bunu yapabilirsiniz. Bazı telekominasyon firmaların bu konuda özel izinleri var. Bunlara müracat edin. Yani illa abuk subuk insanlar ile muhatap olmak zorunda değilsiniz.

Ancak aşağıda da anlatacağımız özel yol ve yöntemler ile bazı kişiler kanununların etrafından dolaşarak finansman imkanı sunmaktadırlar. Sizin aldığınız cihaza hemen anından ödeme yaparak satın almak suretiyle nakit sağlayabiliyorlar. Bu kişilerle çalışıp çalışmama iradesi tamamen size ait olup tavsiye etmediğimizi, desteklemediğimizi, garanti vermediğimizi ifade etmek isteriz. Bunlarla çalışmanız halinde uğrayacağınız zararlardan da biz sorumlu değiliz. Kendinizi buna göre güvenceye alarak hareket ediniz.

Sözleşme İmzalanıyor, Fatura Kesiliyor

Genellikle sosyal medyada karşımıza çıkan faturalı hatlara kredi hizmetleri firmaların kendi bayileri olması, bu bayiler aracılığı ile imzalanan protokol ve sözleşmeler neticesinde alınması gerekir. Tamamen yasal olabilmesi sizlerin de haklarını koruyan ve koruyacak bir husustur. Bu nedenle bu tip kredi alımı, başvurusu gibi hususlarda ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Bu anlamda özellikle cep telefonu faturalarına kredi tahsisi söz konusu. Bu nedenle ayrı başlıklarla açıkladığımız aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Eğer internet üzerinden sıkı bir sosyal platform kullanıcıysanız bir duruma dikkat etmişsinizdir. Mutlaka aradaki paylaşımlarda mevcut kullandığınız faturalı hatlara kredi imkanı verdiklerine dair çekici reklamlara gözünüz temas etmiş olmalıdır. Bizlere nakit imkanlarını tanımak için  kurulmuş bunca banka varken neden insanlar kullandığı cep telefonu yada başka bir fatura üzerinden kredi peşine düşerler. Aslında buna bir bakıma mecbur bırakıldıklarını yada kişilerin mecbur kaldıklarını söylememiz mümkün.

Önemli Not : Telefon hattı üzerinden cep telefonu satışı ile ilgili olarak yapılan son düzenleme neticesinde faturalı hatlar üzerinden telefon satışlarında geri ödemeler altı ay ile sınırlandırıldı. Artık alacağınız telefonun bedelini altı ay vadede ödemekle yükümlüsünüz.  Ayrıca bu noktada tefecilerle ve ruhsatı  olmayan kişilerle dikkat etmeniz önerilir.

Neden Faturalı Hatlara Kredi Talebi Arttı.

Küçük bir odaya fareyi sıkıştırır ve üzerine giderek kaçacak bir yer bırakmazsanız bir süre sonra fare size saldırmaya başlayacaktır. Bilimsel deneylerle kanıtlanan bu olay, bütün canlılar için geçerlidir. Örnekte de olduğu gibi insanlar zor durumda kaldıklarında her yola başvurabileceklerdir. Günümüzde her insanın para ihtiyacı vardır ve hep olacaktır. Para olmadan hiç bir şeye sahip olamıyorsak, yaşamımızı idame ettiremiyorsak, hasta olunduğunda tedavinizi sağlayacak ilaçlarınızı alamıyorsak bu bizler için büyük engeller teşkil eder. Karşınıza çıkabilecek muhtemel ihtiyaçlarınız sizin için çok acil olabilir ve bu aciliyetin önemini bir çok kereler sizlere nakit imkanı sağlayabilecek kurum, kuruluş ve insanlar anlayamazlar.

Kendinize göre sebepleriniz ile bankalara olan borçlarınız, yaptığınız ödemelerinizde yaşadığınız olumsuz hareketler nedeniyle kredi yasaklı olan kişiler arasında yerinizi almış olabilirsiniz. İnsan olarak sadece bugünü yaşamamak gerekir ve geleceğinizi de düşünerek adım atmalısınız. Bugün zevkiniz için aldığınız krediyi geri ödemediğinizden dolayı belki yarın yaşam mücadelesi verirken küçük miktarlarda da olsa nakit ihtiyacınız karşılanmayabilir. Bu yüzden sağlıklı düşünmeli, sağlıklı olarak ekonomik muhasebenizi yapabilmelisiniz.

Faturalı Hatlara Kimler Kredi Veriyor?

Kredi talebi geri çevrilen kişiler, miktar ne kadar olursa olsun lazım olan para talebini hemen yerine getirebilmek adına kullandığınız cep telefonu, internet hattı, tv aboneliği gibi ürünlere ait faturalarına yansıyacak taksitler ile kredi alabilmektedirler. Özellikle altı aydan fazla aboneliği bulunan hatlara GSM şirketleri kredi imkanı vermeye başladılar. 500 lira ile 4000 lira arasında kredi sağlayan firmalar 24 ay vade ile sizlere bu nakiti verirken, daha fazla taksitlendirmeye sahip olabilirsiniz. Faturalı hatlara kredi ile finans kuruluşları olan bankalara bir bakıma rakip olan firmaların bu şekilde nakit sağlanması adına yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Artan talepler ile birlikte yasal düzenlemelerin yapılacağı düşünülen bu finansman modeli yaygınlaşabilir. Ancak verilen para sizin alacağınız cep telefonu bedeli üzerinden faturalandırılmaktadır. Aldığınız cep telefonu bedeli ile kredi kullandırılmaktadır ve geri ödemelerde bu denli yapılmaktadır. Yani alacağınız telefon ile fazla ödeme yapabilir, satışınız ile daha az rakam geliri sağlanabilir ve taksitler ile ödeyeceğiniz için bir bankaya ödeyeceğiniz faizlerden fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden yarınlarınızı düşünerek bankalarla olan ilişkilerinizi sıcak tutmanız sizin yararınıza olabilir.

Bu tür bir hizmetten faydalanabilmeniz için faturalı hatta alacağınız cihazın “kolay paraya çevrilebilir olması” gerekmektedir. Bu cihazı piyasada ilan siteleri veya telefoncu kişiler vasıtasıyla satarak nakde çevirebilirsiniz.

Aslında bu iş %100 yasal bir zemine sahip olmayabilir. Çünkü düşündüğümüzde tefecilik suçunun arkasından dolanmak gibi bir şeyi gerçekleştirmiş oluyoruz. Bunun takdirini sizlere bırakıyoruz. Size tavsiyem hattınıza alacağınız cihazı araya aracı sokmadan bizzat kendinizin satması olacaktır. Bu sayede suçlara iştirak etmekten de sakınabilirsiniz.

Tüm GSM Hatlarına Kredi

Türkiye’de en çok kullanılan ve faturası kesilen hizmetlerin başında GSM firmaları geliyor. Bu anlamda her firmanın müşterilerine sunmuş olduğu faturalı hat kredisi ise farklılık gösterebiliyor. Bu anlamda hazırlamış olduğumuz yazılarımızı okumanız ile önemli bilgiler eşliğinde atacağınız adımlar ile maddi kayıplarınızdan kazançlar da sağlayabilirsiniz. Makalemizin en başında bu yazıların linkini yayımladık.

Yine bu noktada cihaz satın almaksızın bu hat şirketlerinin finansal bölümünden doğrudan kredi alabilmeniz de mümkündür. Bu lisansları ve ruhsatları yeni yeni almaya başlayan telekominasyon şirketleri sizlere düşük faizli ve maliyetli çözümler sunabilirler.

SON İPUCU: Ayrıca son olarak şunu da belirtmek gerekir ki aynı miktarda nakdi;  kredi kartınızla taksitle aldığınız cihazı ikinci el satış sitelerinde satmak suretiyle de yasalara uygun olarak sağlayabilirsiniz. Ancak bu finansman kaynağının maliyeti ciddi anlamda yüksek olacaktır. Bunun yanında size acil ihtyiyacınız olan meblayı sağlamayacaktır çünkü beklemeniz gerekecektir.

“Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır? Güvenilir mi? Şartları Ne?” üzerine 9 yorum

      • Zeynel Bey TT Net’in resmi sitelerinden faturalı hatta kredi verme hizmeti olduğundan emin olunuz lütfen. Gayriresmi kişilere itibar etmeyiniz.

        Yanıtla

Yorum yapın

Krediler