Faizsiz Otomobil Kampanyaları (2019-2020)

Otomotiv sektörünün daralan piyasasını daha uygun koşullara taşımak amacıyla dönem dönem yaptığı kampanyalara en azından reklamlar sayesinde kulağa aşina olmalıyız. Burada duyulan haberler ile araç alımını kullanılmamış araç alımıyla değerlendirmek isteyen kişiler daha iyi şartlarda daha iyi araç alma çabası içerisinde faizsiz otomobil kampanyaları arayışına giriyor. Bu durum kişiye bazen olumlu bir tavır sergilese de çoğu zaman aradığını bulamayan tüketiciler ikinci el araç alımına yöneliyor. Gerçekte faizsiz otomobil satışı var mı, Hangi araçlar faizsiz satılıyor? Faizsiz Araç Kampanyaları gibi soruların cevapları için lütfen sitemizi ve makalemizi takip devam edin.

Güncel Faizsiz Otomobil Kampanyaları

Faizsiz olarak araç satışında kampanya yapan markalar özellikle vadesinin düşük olduğu ürünler sunuyor. Burada faizsiz araç alımında en uzun vade bir yıl ile sınırlı iken verilen faizsiz taksit tutarı da maalesef beklenenin altında oluyor. Taşıt alımlarında en uygun kampanyalar yıl sonunda gerçekleştiriliyor. Bunun nedeni ise elinde bulunan araçların satışının yapılmasının istenmesi. Yıl sonu yani Aralık ay’ında alacağınız araçlarda faiz indirimi, fiyat indirimi gibi alternatifleri de bulabiliyorsunuz. Bu anlamda faizsiz otomobil kampanyaları şu şekilde sıralanabilir.

Hangi Markalar Faizsiz Araç Kampanyası Düzenledi

Son dönemde yapılan faiz indirimlerinin peşi sıra özelikle üç kamu bankası önemli adımlar attı. Bu adımlardan nasibini taşıt kredileri de aldı ki, sıfır araç alımları dikkatleri üzerine çekti. Burada yapılan faiz indiriminin yanında daralan otomotiv sektörünün önünün açılabilmesi için her yönden atılan adımlar önemli. Bu anlamda faizsiz yani sıfır faizle araç satışı yapan markalar başlıca; Toyota, Hyundai, Kia, Skoda, Audi, Citroen, Peugeot, Dacia ve Renault oldu.

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi

Faizsiz Araç alımında farklı kurumsal firmalarda bulunuyor. Bu firmaların bakış açısı ile katılıma ve alınacak aracın bedeline göre değişiklik gösterirken buna en iyi örnek Emin Otomotiv olarak kayıtlara geçmiş durumda. Bu anlamda Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Toyota Faizsiz Otomobil Kampanyası

Alımını Toyota markası ile yapmak isteyen tüketicilere Toyota finans C-HR ile Corolla modelleri için 40 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı veriyor. Burada alınan kredinin vadesi ise 12 ay ile sınırlı. Ziraat Katılım bankasından kredi alacaklar için sunulan bu hizmet % 0 kar oranı ile sunuluyor ve kredi için tahsis ücreti 210 lira alınıyor. Ayrıca Toyota nın anlaşmalı olduğu finans kuruluşları çerçevesinde tahsis edilen bir hizmet olduğunu ayrıca belirtmek gerekiyor.

Peugeot Faizsiz Araç Kampanyası

Taşıt kredisi faizlerinde indirime giden bankaların başını üç kamu bankası çekiyor. Bu faiz indirimi ile faizsiz araç satışına kampanya düzenleyen Peugeot 12 ay vadede 40 bin liraya kadar faizsiz araç tahsisi yapıyor. Burada alacağınız 40 bin lira için ödeyeceğiniz tutar ise 3 bin 333 lira.

Ford Araç Kampanyası

Faizsiz tutar ile en iyi rakamı Ford sunuyor. Bu anlamda faizsiz araç kredisinin tutarı 60 bin lira ve ödeyeceğiniz taksit vadesi ise 12 ay.

Citroen Faizsiz Araç Kampanyası

Cİtroen araç kampanyasına farklı bir bakış açısı getirmiş. Alacağınız kredinin tutarı 40 bin, 50 Bin ve 70 bin lira iken bu ödeme tutarı 12 ay, 20 ay ve 25 ay taksitlere kadar çıkarılmış. Yani 70 bin lira için aylık 5 bin 833 lira ödeme yapmanız gerekiyor.

Renault Araç Kampanyası

Binek araçlara henüz faizsiz araç kampanyası düzenlemeyen Renault, hafif ticari araçlar için 50 bin liraya kadar 12 ay vadede sıfır faizli araç tahsisi yapıyor.

Volkswagen Araç Kampanyası

Volkswagen araçları için alabileceğiniz tutar 50 bin lira ve maksimum vadeniz ise 12 ay ile sınırlı tutulmuş.

Honda Faizsiz Araç Kampanyası

Honda marka araç türlerinden alım yapmanız halinde kredi tutarınız 100 bin liraya kadar çıkıyor. Bu rakam için 12 ay ödemeniz 8 bin 333 lira. 50 bin lira kullanmanız halinde ise 4 bin 166 lira.

Audi Faizsiz Araç Kampanyası

Hayalindeki aracın markası Audi olanlar için Q2 alımında kredi tutarı 70 bin lira. 18 ay faizsiz taksit imkanı bulunuyor. A3 sprotback alanlar için kredi 60 bin lira iken bu kredinin ödemesi ise 24 ay. Diğer kredi imkanları ile kampanyalar ise şu şekilde;

  • Opel faizsiz araç kampanyası 30 ile 45 bin lira arasındaki tutarlar ile 15 ay vadelerde yapılabiliyor.
  • Hyundai 12 ay 40 bin lira.
  • Dacia 40 bin lira 12 ay.
  • Skoda 12 ay 50 – 70 bin lira.

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kişiler güncel olarak alacakları aracın araştırmasını internet sayesinde tüm anlamıyla yapabiliyor. Burada karşılaştırmalar, kampanyalar, fiyatlar gibi bir çok dikkat edilecek hususların yanında benzinli ve dizel araçların olması kafaları karıştıran bir durum. Özellikle almak istediğiniz aracın bütçenize uyması gerekiyor. Bu nedenle kişilerde arayışında önceliğe fiyatlara veriyor. Alacağınız aracın özellikleri önemli bir husus. Bununla birlikte aldığınız araçta ayrıca yedek lastik, bijon anahtarı, çeki demiri, trafik ile ilkyardım setinin olması da önemli. Zira bu hususlarda önemli tutarlara neden oluyor.

Yorum yapın

Krediler