Ev Kredisi İmkanları (Konut Kredisi Çeşitleri)

Ev almak istiyorsanız ve nakit alacak paranız yoksa bunun için ev kredisi imkanları mutlaka değerlendirilmelidir. Kredilerin ana muhatabı olan bankalar konut kredisi tahsisi yapıyor olmasına rağmen bu ürünü de çeşitlendirmiş durumdalar. Yani karşınıza farklı alım, ödeme yolları gibi hususların yanında masraflı ve masrafsız gibi alternatiflerde sunuluyor olması biraz sizleri şaşırtabilir. Fakat bankaların ev kredisi imkanları sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede olabilir.

Son dönemde emlak piyasasını kaygılandıran faizlerin artışının kaynağı konut kredisi tahsislerinin yüksekliği. Bu durumda konut satışlarının düşmesi emlak piyasasının gözünü korkutuyor. Bu nedenle bankalar ile farklı kampanyalar yapılması bir nevi bu daralan ekonomi piyasasını aşmayı hedefliyor. Atılan adımlar arasında da konut kredisi imkanları verilen yollar arasında.

Peşinatsız Konut Kredisi QNB Finansbank’tan

Almak istediğiniz evin tamamına kredi imkanı veren QNB Finansbank’ın bu hizmet için koşulları bulunuyor. Türk Lirası olarak almak zorunda olduğunuz kredinin alınabilmesi için  evin tapuda mesken olarak geçmesi gerekiyor. Burada en önemli şart ise almak istediğiniz ev için taşınmaz varlığınızı teminat olarak göstermeniz. Banka bu hizmet için kefil talebinde olmasa da kişiye özel durumlar neticesinde de talep edebiliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ev kredisi imkanları çerçevesinde Ziraat Bankası 120 ay yani 10 yıl vadeye kadar konut kredisi veriyor. Verilen krediye karşılık alınan ev ipotek altına alınıyor ve bu kredinin geri ödemeleri süresince de hayat sigortası, konut sigortası ve DASK yapılması zorunlu tutuluyor. Başvuru yolları ise şubeler, internet sitesi, ziraat mobil, ATM, Çağrı Merkezi ile SMS ile yapılabiliyor.

Garanti Bankası Ev Kredisi İmkanları

Kredinizi Garanti bankası şubelerinden almak isterseniz karşınıza bol çeşitli bir ürün çıkıyor. Sabit faizli konut kredisinin yanında, size özel ödemeli, ara ödemeli, azalan veya artan taksitli konut kredisi, değişken faizli kredi yada evini gösterene Mortgage ile değişik alternatifler sunuluyor. Artan taksitli konut kredisi ile dikkat çeken Garanti Bankası bu anlamda maksimum 240 aya yani 20 yıla kadar vade imkanı veriyor. Bu imkan oldukça uzun. Kredi alımında sabit faizli kredinin faizleri ile kredi tahsisi yapılıyor ve krediyi gerçek kişiler alabiliyor. Yine aldığınız evi de teminat olarak gösteriyorsunuz ki burada alacağınız evin bedelinin % 80 i ile sınırlı bir kredi alımından söz edebiliriz. Bu oran ekspertiz raporuna istinaden belirleniyor.

Vakıfbank Sarı Panjur Ev Kredisi İmkanları

Konut kredinizi Vakıfbank’tan kullanmak isteyenlerin adresi Sarı Panjur Ev Kredisi, Ana para sabit ödemeli kredinin yanı sıra ara ödemeli, azalan sarı panjur ile azalan taksitlerle ödeme imkanları bulunuyor. Bunun yanında kentsel dönüşüm kredileri de önemli. Ayrıca Vakıfbank ev kredisi imkanları çerçevesinde anlaşmalı projelerden konut alımı yapmanız sizi daha avantajlı kılabilir. Bu anlamda anlaşmalı olarak hizmet verdikleri birçok ilde proje bulunuyor. Bu projeleri de https://www.saripanjur.com.tr/ adresinden takip edebiliyorsunuz.

Faizsiz Kredi Seçenekleri

Konut alımında faizsiz kredi seçeneği sunan kurum ve kuruluşlar arasında  emin evim , fuzul evim ve Bir Evim gibi alternatiflerde bulunuyor. Bu anlamda konut kredisi almadan ev alımına konu olan bu tür organizasyonlar için yasal boyutlar henüz tam anlamıyla hayata geçirilemedi. Fakat yıllardır bu sayede vatandaşları ev sahibi yapıyorlar. Bir nevi sosyal dayanışma örneği sergileyen bu kurumlar kısıtlı geliri olan buna rağmen faiz ödemesi yapmak istemeyen kişilerin birlikteliği ile elbirliğiyle ev alımına konu ediliyor. Bu da ev kredisi imkanları arasında değerlendirebildiğimiz hususlar arasında bulunuyor. Belki sizin avantajınıza gelen bir husus olmayabilir. Fakat alım için cebinizden fazla para ödemesi yapmak istemiyorsanız tüm alternatifler değerlendirilmelidir.

Yorum yapın

Krediler