Ev Hanımlarına Verilen Kredi Destekleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kadınların iş hayatında daha fazla olmalarını sağlamak için vakıf kurumları ve bankalar ile yaptığı anlaşmadan sonra “ev hanımlarını da bankalar kredi imkânı” sunmaktadır. Şimdi ev hanımlarına özel olarak kredi veren bankaların ve kurumların merak ettiğiniz bilgilerini sunmak istiyoruz.

TÜYO: EV HANIMLARI NAKİT İHTİYAÇLARI İÇİN SADECE ÖZEL BANKALARA DEĞİL KAMU İKTİSADİ KURULUŞLARA DA MÜRACAT EDEBİLİR. BUNLARDAN EN ÖNEMLİSİ KOSGEB. Bunun haricinde Bakanlık, Belediye bazında ilgili birimlere de müracatlar yapabilirsiniz. En doğru bilgiyi internetten değil de bizzat Belediye’ye ve kaymakamlığa giderek öğrenebilirsini. Çünkü idare tarafından sağlanan bu kredi ya da maddi yardım imkanları sürekli değişmektedir ve idare insiyatifinde olduğu için belirli mevzuat dahilinde değildir.

Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği

Kendi işinizi kurmak isteyen ev hanımlarına özel olarak KOSGEB tarafından karşılıksız olarak kredi imkânı sağlanmaktadır. 50 Bin TL’ye kadar hibe desteği veren bu kurum üzerinden verilen kredi türünden faydalanmak için KOSGEB bünyesinde verilen eğitimlere katılmanız ve bu eğitimleri başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. Sonrasında işe KOSGEB’e sunacağınız iş programınızın kabul olması ve bu sayede sunulan 50 Bin TL hibe desteği sorunsuz bir şekilde almanız gerekmektedir. KOSGEB iş alanları hakkında merak ettiğiniz bilgileri almak için kurumun resmi web sitesi üzerinde yer alan iş alanları bölümüne bakabilir ve aklınıza yatan iş fikrini buradan oluşturabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Desteği

Bayanların iş hayatında daha fazla yer almasını sağlamak için her geçen yeni projeler geliştiren bakanlık özellikle ev hanımı olan ve iş hayatına atılmak isteyen hanımlara özel olarak 15 Bin TL hibe kredi desteği sunmaktadır. 2018 yılı içerisinde şartları yeniden değiştirilerek karşımıza çıkacak olan bu destek sayesinde sizlerde bu kredi türünden faydalanmak istediğiniz zaman bakanlık bünyesinde bulunan resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilir ve bu konuda merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde oluşturulan bu kredi türünün adı mikro kredi olarak geçmektedir.

Bankaların sunmuş olduğu kredi türleri

Ev hanımlarına özel olarak kredi sunan bankalar ancak bu konuda sizlerden geri ödeme garantisi istemektedir. Bunun için ev hanımı olmanız ancak herhangi bir gelirinizin bulunması gerekmektedir. Mesela ev hanımısınız ancak ek bir geliriniz bulunuyorsa bu konuda bankaya giderek kredi çekme fırsatını bulabilirsiniz. Tabi bu ek gelirinizi belgeli bir şekilde bankaya sunmanız durumunda bankanın sizlere hizmet vereceğini belirtmek istiyoruz. Yani belge olmadan geliri bulunan ev hanımları ilgili kredi türüne başvuru yapamazlar.

Bunun dışında bankalar üzerinden ev hanımlarının kredi çekme imkanı için aynı zamanda bir de kendilerine kefil bulmaları gerekmektedir. Yani banka üzerinden çekeceğiniz kredi için bankanın şubesine giderek kefil konusunda bankanın sizlere sunduğu şartlara uygun kefil göstererek kredi çekebilirsiniz.

Ev hanımı olarak hayatınıza devam ediyor ancak hesabınız olduğu bir banka bulunuyor ve buraya aylık olarak düzenli bir geliriniz yatıyorsa bu konuda da banka sizlere yardımcı olmaktadır. Ancak bunun için çalıştığınız bankanın dışında herhangi bir bankadan kredi çekme imkanınız bulunmaktadır.

Ev hanımı olarak kredi talebinde bulunmak istediğiniz zaman bu belirttiğimiz yöntemleri kullanarak sizlerde kredi çekebilirsiniz. Bununla ilgili Ev Hanımları Kredi Çekibilir mi? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler