Eski Ziraat Bankası Maaş Kartları Ne Olacak?

Kredi Kartı ve Bankamatik kartını Combo kart ile bir araya getiren Ziraat Bankası mevcut Maximum Kredi Kartı ortaklığına son verdi. Milyonlarca kişiye hesap kartı ve kredi kartı gibi hizmet veren Ziraat Bankasının bu uygulaması sonrasında banka müşterilerinin sorduğu soruların başında Eski Ziraat Bankası Maaş Kartları Kapatıldı mı? Sorusunu getirdi. Özellikle emekli maaşını alan büyüklerimizin endişenlendiği gözlendi.

Aslında ani alınan bir karar değil bu. Hizmete sunulan kartların kullanım tarihlerinin yani miadlarının dolmasına kısa süre kala zaten yenilenmesi gereken kartları Ziraat Bankası Bankkart Combo  ile yeni markası ile müşterilerine gönderdi. Fakat yeni kartı eline geçmeyen banka müşterileri bu konuda endişelenmesine gerek yok. Çünkü yeni kartı eline gelmeyen kişiler mevcut kartlarını yenisi gelene kadar kullanmaya devam edecekler. Yani ister kredi kartınız olsun, ister banka kartınız olsun mevcut kullanımı yenilene kadar devam edecek. Hesabınız bulunuyorsa bu kartlar sayesinde vadesiz hesabınıza ulaşarak istediğiniz işlemleri yapma imkanınız eski ziraat bankası kartlarında da devam edecek.

Eski Ziraat Bankası Maaş Kartım Kapatılacak mı?

Banka yenilenen kartları hesap sahiplerine gönderdi. Yenilenen kartların hemen hemen herkese ulaştığı tahmin edilse de, hala yeni kartını almayan müşterilerde bulunabilir. Az öncede belirttiğimiz gibi yenisi gelmeyen kullanıcılar eski kartları ile hizmet almaya devam edecekler. Fakat yeni kartlarını alan kişiler eski kartlarının bir hükmü kalmadığından dolayı imha etmeleri doğru adım olacaktır. Yeni alınan kartınız ile eski kartınız kullanıma kapatılacağından bunun için herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Fakat gönlünüzü rahat tutmak isteyen banka müşterileri isterlerle Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirler.

Ziraat Bankası kredi Kartı Combo müşterilere farklı hizmetler eşliğinde sunuluyor. Fakat mevcut kartını kapatmak isteyen müşteriler Combo Kredi Kartını İptal Ettirme başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Maaş kartından ziyade maaşını başka bankaya taşıyan emekliler ile hesaplarını kapatmak isteyen kişiler bu işlem için banka şubesine gitmek zorunda. Hesabının bulunduğu şubeye giderek başvuru yapılması ve hesabının kapattırılması gerekir. Zaten kapatılan hesaba ait kartlar kullanıcıların kendisinde kalıyorlar.

Combolira Ziraat Bankası Bankkartta.

Ziraat Bankası Bankkart Combo ile birlikte kredi kartı ve banka kartı tek kartta toplandı ve bu sayede kişiler farklı şifreler kullanmak yerine tek şifre ile iki kartıda kullanabilir hale geldi. Ayrıca kullanıcıları harcamalarından dolayı Combolira ile ekstre borçlarının bir miktarını ödemesi halinde kalan borçları bir sonraki ekstre döneminde faizsiz ödeme imkanı da getirildi.

Yorum yapın

Krediler