Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Kredilerin hepimizin hayatında ne denli yer ettiğini artık çok iyi biliyoruz. Özellikle de masrafı fazla olan herhangi bir şey alınacak olur ise eğer birçok insan günümüzde artık kredilere başvurmaktadır. Bundan dolayı olsa gerek yazılarımızda krediler hakkında sorulan sorulara sıklıkla yanıt vermeye çalışıyoruz. Bir noktada sizlerin ihtiyacını karşılasa da aynı zamanda size ayrı bir sorumluluk da yüklemektedir. Bundan ötürü olsa gerek biz de oldukça merak edilen konulardan biri olan ertelemeli kredi hakkında sizlere bilgi verdik.

KISA VE NET BİLGİ:  Ertelemeli kredi çekmek için kredi skorunuz maalesef normalden daha yüksek olmalıdır. Yani bankalar bunu öyle her gelene vermemektedirler. Ancak yine de çeşitli ipotekler ve rehinler skorunuz düşük dahi olsa bu ertelemeli kredi için size imkan tanıyacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu tür kredilerin erteleme miktarının fazla olması sizi yanıltmasın, bir o kadar da ekstra yüksek faiz miktarı ile karşı karşıya kalmış olursunuz bu tür kredilerde. Size tavsiyem her şeyde olduğu gibi bunda da bir orta yolu bulmanız.

ÖZEL EKLEME: Ertelemeli kredilerin bir çoğunda ertleme süresi içerisinde ödeme imkanı bulunmaktadır. Hatta öyle ki bu sayede faiz indirimi bile alabilirsiniz. Size tavsiyem kredi sözleşmelerinize bu tarz bir özel şart eklemeniz. Yani bankacınızla konuşup eğer kredinin asgari bir kısmını erteleme süresi içerisinde kapatırsam bana oranlarda indirim yapabilir misiniz diye ifade etmenizi öneririm. Eğer kredi miktarı hatrı sayılır bir tutarın üzerinde ise talebinizin kabul göreceğini düşünmekteyiz.

Bazı bankalara ait olan bir uygulama ile müşterilerin kredi taksitlerinin ertelendiği bilinmektedir. Kullanılan kredinin 3 ya da 4 ay gibi süre sonra ödemeye başlanması ile alakalı olan bu yazıda sizler için bazı konulara değinmeyi gerekli bulduk. Bu nedenle de bir araştırma yaptık. Bu sayede de siz tüketicilere taksit imkanı sağlayan bankaların faiz ve maliyet ile alakalı olan bilgilerini bu yazıda derledik. Kimi bankalar tüketicilere sağlamış oldukları kredilerin ödemelerini daha sonrasında başlatmaktadır. Bu nedenle de bu birçoğu adına bir avantaj olarak görülmektedir. Ertelemeli kredi türleri ise; ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve esnaf (KOBİ) kredileri şeklinde ele alınmaktadır. Biz de sizler adına 3 ay  ertelemeli kredi veren banklar hakkında sizlere bilgi vermiş olacağız. İlk olarak bunu bir tablo halinde ele alalım istedik. Mevcut borçların ötelenmesi ile ilgili olarak hazırladığımız Ertelemeli Kredi Olur mu başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Banka Ertelemeli Kredi Türü Vade Üst Limiti Taksit Erteleme Süresi Kredinin Aylık Faiz Oranı (en az)
ING Bank İhtiyaç 48 Ay 3 Ay %1,69
Akbank İhtiyaç 45 Ay 3 Ay %1,89
QNB Finansbank İhtiyaç 45 Ay 3 Ay %1,79
TEB İhtiyaç 48 Ay 3 Ay %1,60
Halk Bankası Konut 120 Ay 3 Ay %1,38
Vakıfbank KOBİ Kredi 36 Ay 4 Ay

Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Aşağıdaki başlıklar altında size ertelemeli kredi verecek olan bankalar hakkında bilgi verdik. Bu amaçla da bankaları tek tek ele aldık.

  • ING Bank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Bu amaçla hizmet veren bankalar arasında ING Bank da mevcut. Eğer ki bu bankadan bu amaç ile kredi alacak olur iseniz de krediye ait olan ödemelerin 3 ay sonra başlanması gibi bir uygulama söz konusudur. Bunların yanı sıra bu kampanyada sizlere 45 ay gibi bir vade imkanı da sunulmaktadır. Böyle bir talebiniz var ise eğer gerek şubeden gerekse de internetten yapabilirsiniz.

  • Bir diğer ertelemeli kredi veren banka ise Akbank’tır. En fazla 45 ay gibi bir süre ile size ertelemeli kredi sağlanması mümkündür. Krediye başvurmak gibi bir amacınız var ise eğer bazı şubelerin yanı sıra şubesiz kredi başvuru kanalları da bulunmaktadır. Aylık olarak faiz rakamları ise %1,89’dan başlıyor. Müşteri ve kredinin özelliğine bakılarak faiz oranlarında artma görülmektedir.
  • QNB Finansbank’ta aynı şekilde sizlere hizmet vermektedir. Ertelemeli kredi almanız halinde 45 aya kadar size vade sunulmaktadır. Bu kredilerde ortaya çıkan faiz rakamı ise aylık olarak %1,79’dan başlıyor.
  • TEB Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

TEB’de sizlere sizlere 3 ay ertelemeli olarak kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Eğer ki bu bankadan 3 ay ertelemeli kredi alacak olursanız da 48 aylık bir süre ile geri ödeme vadesi tanınmaktadır. Kredide oluşan aylık faiz ise %1,60’dan başlamaktadır. Dilerseniz bu amaç ile başvuru yapmak adına TEB şubeleri ya da bazı şubesiz bankacılık kanallarını kullanarak amacınıza ulaşabilirsiniz.

  • Halkbank Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyası

Bu amaç ile kredi veren bankalar arasında yer alan diğer bir banka da Halk Bankasıdır. Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası ile tüketicilerine 3 ay ertelemeli kredi verdiğini ifade etmek gerekli olacaktır. Bunlara ilave olarak ertelemeli konut kredisi için size 120 ay vade imkanları da sunmaktadır. Kredide ortaya çıkacak faizler ise kullanılacak olan vadeye göre değişim göstermektedir.

  • Vakıfbank Ertelemeli KOBİ Kredi Kampanyası

Son olarak da ele alacağımız banka Vakıfbank olacak. Esnaf ve kobilere 4 ay ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda alınacak olan ertelemeli krediler 100.000 TL’ye kadar size kredi sağlamaktadır. Bunlara ilave olarak sizlere 36 aylık bir vade sağlanmaktadır. Özellikle de dileyen ertelemeli kredisini 3 ay seçebileceği gibi 4 ay da seçebilmektedir. Bir başka ifade ile bu size kalmış bir durumdur. Bunların yanı sıra Vakıfbank’ın ertelemeli kobi kredilerinin faiz rakamları hakkında bilgi yer almamaktadır. Dilerseniz bu manada bilgi almak adına Vakıfbank şubeleri ya da 0850 222 0724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi edinme hakkına sahipsiniz.

DİKKAT:  Ertelenen ödemeler vade sayısına bölünerek diğer taksitlere eklenecektir.

Yorum yapın

Krediler