Enpara Cebe Havale (Cepbank) Yapma, QNB Finansbank Cep Telefonuna Havale

QNB Finansbank para gönderim işlemleri için sunduğu alternatif yollar arasına cep telefonuna gönderim işlemini de aldı. Oldukça pratik olması nedeniyle tüketicilerin çok yoğun olarak kullanacağı düşünülen bu para gönderim işlemi birkaç adımla gerçekleşirken, Enpara Cebe Havale yapma sonrası en yakın bankamatikten para çekimi yapılabiliyor.

Enpara ile dijital bankacılık hizmetini sunan QNB Finansbank, bankada hesabı bulunan kişilerin herhangi birinin cep telefonuna havale işlemi için verdiği imkanlardan sadece birisi.

Enpara Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Saat ve mesai gözetmeksizin istediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderme işlemi tamamen ücretsiz olarak yapılıyor. Her banka da bu işlemi ücretsiz gerçekleştirmeniz imkansız. Para gönderme isteğindeki dijital bankacılık, yani enpara kullanıcısı hesabına girdikten sonra transferler menüsü seçtikten sonra, alıcı olarak başka bir alıcı ve cep telefonunu seçmeli. Ayrıca sürekli yapacağınız bir para gönderim işlemlerinden birisi ise bu işlemi kaydederek hızlı işlem menüsünden de hızlıca yapabiliyorsunuz.

QNB Finansbank Cebe havale işlemi sadece yurt içindeki operatörlere ait telefon numaralarına gönderilebilirken, göndereceğiniz para ise sadece Türk Lirası üzerinden yapılabiliyor. Herhangi bir döviz ya da altın olarak göndermeniz mümkün değil.

QNB Finansbank Cebe Havale Limitleri

Genel olarak bankaların cep telefonuna para havale işlemlerinin limitleri aynı seviyelerde tutulmuş. Günlük iki kez ve 500 lira, haftalık 4 kez bin lira, aylık ise 6 kez bin 500 lira para gönderimi mümkün. Daha yüksek tutarlarda ve limitlerde işlem gerçekleştirilmesi ise mümkün değil.

Alıcı Parayı Nasıl Çekebilir?

QNB Finankbank Enpara Cebe Havale yapma işlemi gerçekleştirilmesinin neticesinde alıcıya bir SMS ile bilgi mesajı gönderiliyor. Bu mesaj sonrası alıcı en yakın bankamatikten para çekimi yapabiliyor. Takip etmesi gereken menü ise Giriş, Para çekme, Cebe gelen parayı çekme olacaktır ve buradan TC no ile 6 haneli şifre ile gönderilen paranın tutarının girilmesi neticesinde para çekimi gerçekleştiriliyor. Gönderilen para ayrıca 24 saat içerisinde çekilmeli. Aksi takdirde gönderilen tutar göndericiye tekrar iade ediliyor.

Enpara ile cebe havale işlemi gerçekleştirilen telefonun kullanıma açık olması, şifrenin alınabilmesi için sim kartının kullanılıyor olması gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir. SMS bilgilendirme mesajı almayan kişilerin, referans kodu olmadığından dolayı parayı çekmeleri imkansız.

Yorum yapın

Krediler