2019 En Uygun Tatil Kredileri

En Uygun Tatil Kredileri. Mayıs ay’ı itibariyle hava sıcaklıklarının artması sonrasında şimdiden yaz tatili planlarının yapılmasına başlanılsa da, tatilcilerin en çok  şikayet ettikleri husus tatil masrafları diyebiliriz. Oldukça hareketli bir yaza giriş yapacak olan Türkiye olası seçim tarihlerini, Ramazan  ve Kurban bayramı tarihlerini de dikkate alarak denize kıyısı olan bölgelere ve otellerini incelemeye alıyorlar. Uzun bir yılın yorgunluğunu bir kaç gün için atmak isteyen kişilerin tatil masraflarını karşılayabilmesi için ilk akla gelen ödeme aracı bankaların Tüketici Kredileri. Bu anlamda bankalar ayrıcalıklarını En Uygun Tatil Kredileri başlığıyla sliderlerine çoktan taşıdı bile.

Erken Rezervasyonlar Uygun Olabilir

Sene başında otellerin ve tatil pazarlaması yapan sitelerin en büyük kozu erken rezervasyon ile ciddi indirimlerin yapılması bu indirimler için bankaların kredi kartlarına taksitler yansıtılması. Bir çok kişi mutlaka gitmesi gereken tatilin satışını aylar öncesinden kartları ile ödeyerek almış olsa da; henüz inceleme ve araştırma neticesinde olan milyonlarca tatilci maddi açıdan bankaların kredi kampanyalarını merak edebiliyor.

Bireysel Tüketici Kredileri ile tahsis edilebilen tatil kredileri normal olarak bir bireysel ihtiyaç kredisi şartlarına haiz olarak talep edenlere veriliyor. Bu anlamda bankaların oteller ile bir anlaşması bulunmuyor ve buna bağlı olarak faiz indirimi yapma gibi bir alternatifleri de bulunmuyor. 3 ay ile 48 ay vadelerde alacağınız krediler ile yurt içi ve yurt dışı seyahat programlarını yapabilir, huzur dolu tatilinizin faturasını ise bu sayede aylara bölerek uzun vadelerde karşılayabilirsiniz.

Elbette bankaların talep edilen her tatil kredisi başvurusu için olumlu cevap vermesini beklemiyoruz. Bunun için yine kredi notunuz, geliriniz ve bunlara bağlı olarak borçlarınıza olan sadık durumunuz etkili hususlar arasında.

Akbank Tatil Kredisi

Alacağınız kredi özelliğine göre ertelemeli kredi imkanı veren Akbank internet bankacılığı ile başvuru sonrasından anında 30 bin lira kredi verebiliyor. Bu kredinin tahsisi dijital ortamlarda gerçekleşiyor ve anında hesabınıza geçen kredinizi hemen kullanabiliyorsunuz. Bu kredi için ek belgeler istenilmezken banka müşterisi olmayan, maaşını banka şubelerinden almayan müşteriler için gelir belgesi ve ikametgah gibi belgeler talep edilebiliyor. Sigortalı ve sigortasız olarak alabileceğiniz 10 bin lira kredi için 48 ay boyunca 331 Tl ödüyorsunuz ve kredi faiz oranınız yüzde 1,73.

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Garanti Bankası tüketici kredisi kapsamında tatil amaçlı olarak ta verebildiği kredi için yüzde 1,84 oranlarında kredi tahsisinde bulunuyor. Aylık ödeme tutarınız 48 ay, aylık periyodlarda 339 TL olarak yansıyor. Kendi müşterilerine daha uygun krediler tahsis eden banka, henüz müşterisi olmayanlara daha yüksek faizlerden bu hizmeti verebiliyor. Bunun için kredi notunuz da önemli bir etken.

İş Bankası Tatil Kredisi

Satılmasının ardından ilk özel bankalar arasında yerini alan İş Bankası tüketicilerin kredi talebi için başvuruda bulunduğu ender bankalardan birisi. Geçmişteki deneyimlerini özel bankacılık anlayışı ile birleştirmesinin ardından güvenilir bankalar arasında yer edinen İş Bankası Bayram Kredisi 10 bin lira için 48 ay 305 lira olarak yansıyor. Yüzde 1,40 faiz oranları ile alınan kredi için kişinin kredi notuna bağlı faiz oranı değişkenlik gösteriyor. Nitekim kredi puanı 1700 ve üstü olan tüketiciler bu kredi için 3 bin lira ve daha üst tutarlar için kredi alabiliyor. İşcep uygulaması da kredi başvurusu için en hızlı adım.

Yapı Kredi Bankası Tatil Kredisi

Koç holdinge bağlı olarak Yapı Kredi Bankası Tatil Kredileri maaş müşterilerine en uygun faizler eşliğinde tahsis ediliyor. Standart kredi faiz oranı yüzde 1,67 olarak hesaplanıyor ve 48 aylık ödemeniz 10 bin lira için 326 TL olarak hesabınıza yansıyor. Teknolojinin bankası Yapı Kredi, kredi başvuruları için her türlü mecrada tüketicilere yardımcı oluyor.

Denizbank Tatil Kredisi

3 – 48 ay vadeler arasında yapmayı planladığınız yurt içi ve yurt dışı tatil harcamalarınızı karşılamak için Denizbank Tüketici Kredileri sizin ihtiyacınıza cevap verebilir. Denizbank kredi faizi yüzde 1,84 ve 48 ay vadesi için aylık ödemeniz 339 Lira. Dijital internet bankacılığı ile anında kredi alınabiliyor olsa da, hesabı bulunmayan müşterilerin talep etmesi halinde banka şubelerinden bir kaç saat içerisinde onaylanan kredileriniz alınabiliyor.

QNB Finansbank Tatil Kredisi

Size gereken tatil kredisi desteğini QNB Finansbank’tan almak istiyorsanız her türlü desteği de almış olacaksınız. Yüzde 1,15 faiz oranlarından başlayan kredinizin 10 bin lira için faizi 1,33. Aylık ödemeniz ise 299 Lira olarak bütün bankalar arasında en çok dikkat çekeni. Müşteri tanımınıza ve alacağınız kredi limitine bağlı olarak daha avantajlı kredi faizleri için bankanızla görüşmenizi de ayrıca öneriyorum.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

QNB Finansbank’ın ardından en uygun tatil kredisi veren Ziraat Bankasının faiz oranı 1,37. Aylık ödeme tutarlarınız 302 Lira olarak hesaplanıyor. Ziraat Bankasının en önemli avantajı Türkiye’nin her bölgesinde en ücra yerleşim bölgelerinde dahi şubesinin bulunması olarak tanımlayabiliyoruz. Bu nedenle her türlü bankacılık hizmeti için kişilerin Ziraat Bankasından vazgeçemediği bir gerçek.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Devlet bankası hüviyetinde müşterilerine bankacılık hizmetleri sunan Vakıfbank talep edilmesi halinde alınan kredinin geri ödemesini 1,2 ve 3 ay ertelemeli kredi olarak tahsis edebiliyor. Erteleme imkanı ile talep edilebilirliği artan Vakıfbank’ın faiz oranı da 1,40. 10 bin lira için aylık ödemeniz 305 Lira ve erteleme alternatifi ile ödeme tutarları en uygun tatil kredisi olabilir.

İNG Bank Tatil Kredisi

Turuncu hesap eşliğinde Tatil Kredisi tahsisi yapan İNG Bank’ın faiz oranı yüzde 1,64. Aylık ödeme tutarınız ise 324 TL.  Toplam geri ödeme tutarınız ise 15.597 TL olarak hesaplanıyor. İNG Mobil kullanan müşterilerin anında kredi başvurusu yapabildiğini, kredi notuna bağlı olarak farklı faiz oranları ile kredi hesaplaması yapabildiğini de ayrıca hatırlatalım.

Halkbank Tatil Kredisi

Diğer önemli bir devlet bankamız olan Halk Bankası Tatil Kredisi ve diğer kredileri hakkında bilgi almak için Halk Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlarla Tatil Planı

Doğaçlama olarak planlamadan yaptığım tatiller dışında en çok sevdiğim tatil planı yeni yıla girilmesinin ardından turizm firmalarının anlaşmalı oteller ile yaptığı erken rezervasyon programları. Bazı otellere farklı yaklaşım gösteren turizm firmaları bu anlayışlarını ödeme koşullarına yansıtabiliyor. Özellikle fazla kâr marjı alabildiği bankalar için farklı kampanyalar düzenlerken, bu kampanyaları bankaların kredi kartlarını da dahil ederek tatilcilerin daha rahat ödemesini sağlıyor ve tatili cazip hale getirerek daha çok kişiye ulaşabiliyor.

Bu nedenlerle kesin ve net olarak zamanınız bulunuyorsa, tatile gitmeyi kesin olarak tasarlıyorsanız tatilinizi ocak aylarında almanızı, hatta ödemelerinize hemen başlayarak tatile borçsuz olarak gitmenizi tavsiye notlarım arasına alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler