En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araç sahibi olmak için birçok kişi daha önce biriktirmiş olduğu parayı kullanır ve istediği aracı satın alır. Ancak bazı durumlarda araç almak isteyen kişiler ellerindeki paralar yeterli gelmediği için bankalardan çeşitli tutarlarda kredi çekmek durumunda kalabilirler. Sıfır ya da ikinci el bir araba almak için bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler kendilerine en uygun bankayı tercih ederler. Çünkü her bankanın araç kredisi faiz oranı aynı değildir, yani kullanıcılar çektikleri parayı farklı tutarlarda bankalara geri öderler. Bu nedenle araç almak isteyen kişiler en uygun taşıt kredisi veren banka hangisiyse o bankayı tercih ederek kredi çekme işlemini gerçekleştirirler. Özellikle yüksek tutarlarda kredi çekileceği zaman faiz oranı daha büyük önem arz eder. Çünkü araç kredisi ismi altında çekilen tutar ne kadar yüksek ise müşterilerin geri ödeyecekleri tutar bir o kadar artar.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Banka

Günümüzde özel ve kamu adına hizmet veren bankaların birçoğu müşterilerine taşıt kredisi kullandırmaktadır. Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan Garanti Bankası’nın taşıt kredisi faiz oranı %1.39 tur. Bu oran ikinci el araçlar için geçerlidir. Bankadan kredi çekmek isteyen kişiler 2.El Araç Kredisine başvurarak istedikleri tutarda taşıt kredisini çekebiliyorlar.

Bankaların Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Halkbank’ın Yeşil Işık Taşıt Kredisi  %1.22 oranındadır. Taşıt kredisi veren diğer bankalar arasında Vakıfbank da yer alıyor. Vakıfbank’ın 2.El Araç Kredisi faiz oranı ise %1.23 tür. Akbank’ta müşterilerine taşıt kredisi veren önemli bankalardan bir tanesidir. Akbank taşıt kredisi faiz oranı da %1.30 tur. Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi bankalarının taşıt kredisi faiz oranı aynıdır. Bu iki bankanın taşıt kredisi faiz oranları %1.33 tür. Araç almak isteyen kişiler istedikleri bankalara başvurarak taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Bankalara başvuru yapmadan önce mutlaka internet üzerinden güncel taşıt kredileri faiz oranlarını inceleyin,en uygun taşıt kredisi veren banka yı bulun ve en uygun faizli taşıt kredisi çekerek düşük faizli kredinin kolaylığını yaşayın.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Yaptığınız İşte Geri Adım Atmamanızı Sağlayacak Tüyolar

İş hayatında bir çok kötü durumlar karşılaştığımız doğrudur, fakat hemen yılmak daha da negatif sonuçlar doğurabilir. İş hayatında başarılı olmak...

Kapat