En Uygun Kredi 2019

Kredi çekmek isteyenler için en uygun kredi hesaplama yöntemi bankaların sunduğu faiz oranlarını, vade seçeneklerini, dosya masraflarını ve yıllık maliyet oranlarını göz önüne alarak yapılan hesaplamadır. Kredi üst limiti araştırılması yapılıyorsa ödeme gücüne göre kredi hesaplama yapılmalıdır. En uygun krediyi bulmak hangi miktarda kredi çekilebileceğini göstermemektedir. Çekilebilecek maksimum kredi miktarını hesaplama işlemi direkt olarak banka şubelerinden yapılabilir. Bankaların internet siteleri üzerinden yapılacak hesaplamayla bankadan kredi başvurusu yapıldığı esnada karşılaşılan durum muhtemelen farklı olacaktır. Çünkü çekilebilecek kredi miktarını etkileyen birkaç faktör bulunmaktadır.

Gelirimin Kaç Katı Kredi Çekilebilirim?

Gelirime göre ne kadar kredi alabilirim diyen biri için yukarıda bahsettiğimiz kredi almayı etkileyen faktörlere bağlı olarak ve kredi türüne bağlı olarak değişmektedir. Bankalar krediye başvuran kişinin maaşının en fazla %50’sine kadar aylık taksit tutarına izin verebilirler. Bu oran genellikle %50’ye yakın olmaktadır. Yüksek oranda kredi limiti vermeleri için krediye başvuran kişinin kredi notu çok yüksek olmalıdır. Bazı bankalar kredi limitinin yükseltilmesi talebini yine kredi notuna bağlı olarak kefil veya ipotek gibi ek teminatlarla gerçekleştirebiliyorlar.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Vermektedir?

Dijital şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar ile yeni kurulan ve müşteri çekmeye çalışan bankalar diğer bankalara göre daha az şartlarla kolay kredi verebilmektedirler. Bu bankalar Finansbank’a ait ENPARA, CEBTETEB, Ziraat, Denizbank’ın Dijital Deniz ve Kuveyt Türk Senin Bankan gibi bankalardır.

ENPARA: Enpara dijital bankacılık hizmetinde 50000 TL üst limitli, 36 aya kadar varan vade seçenekleriyle ve %2,65 faiz oranıyla dosya masrafsız bir kredi imkânı sunmaktadır.

CEPTETEB: 36 aya varan vade seçenekleri ve 30000 TL kredi üst limiti dosya masrafsız olarak ve %2,4 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi verilmektedir. Sadece sigorta masrafı ve yıllık maliyet oranı kredi ödemesine eklenmektedir.

Dijital Deniz: 36 ay vade, 55000 TL üst limit, %3,29 vade ve binde beş dosya masrafıyla Denizbank oldukça pahalı bir kredi sunuyor.

Senin Bankan: faizsiz bankacılık kullanmak isteyenler için katılım bankası olan Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık şubesi Senin Bankan ile araç ve konut finansmanı alınabiliyor. İhtiyaç kart adında çıkartılan kredi kartıyla alışverişlerde 6 ile 46 taksit arasında taksit yapılabiliyor.

Ziraat Bankası: Ziraat ihtiyaç kredisi 36 ay vade, %2,45 faiz oranı ve 100000 TL kredi üst limitiyle oldukça cazip bir kredi imkânı sunmaktadır.

Yorum yapın

Krediler