En Ucuz Çeyrek Altın Nereden Alınır?

Tüketiciler alacakları maddi varlığın arayışı içerisinde en uygun olanını bulmaya çalışıyor. Ekonomik durumlar netice de bunu gösteriyor. Toplumun çoğunluğunun orta gelirli olduğu ülkemizde düşük gelirli kişilerinde alım yapmak için altın fiyatlarını takip ettiği bir gerçek. Bu durumda özellikle düğün gibi özel günler için hediyelik için alınan en çok altın türü çeyrek altın. Bu altının fiyat aralığı ise günümüzde yaklaşık 400 TL civarlarına geldi. Yüksek tutarlara neden olacak bu alım için aradaki 10 – 15 lira bile bazı zamanlarda tüketiciler için avantaj sağlıyor. Bu nedenle en ucuz çeyrek altın nereden alınır? başlıca sorumuz olacaktır.

Kuyumculardan En Ucuz Çeyrek Altın

Bir kaç yıl öncesine kadar altını sadece kuyumculardan alıp satabilirken günümüzde onlarca alternatif ile karşı karşıyayız. Kuyumcular arasında en uygun fiyatla çeyrek altını bulabilmeniz için kapı kapı dolaşmanız gerekir. Fakat belli bir esnaf odasına kayıtlı olan bu kuyumcular teknik olarak aynı fiyatlardan alım satım yapmak zorunda olsa da kendileri bu duruma esneklik sağlayabiliyor. Takılar için indirimli fiyatlar söz konusu olsa da alacağınız çeyrek altın için fark yüksek olmuyor. En ucuz çeyrek altın kuyumcular arasında çok zaman kaybetmenize neden olabilir.

İnternetten Güvenli Altın Alımı Mümkün

Mevcut alacağınız hediyelik altın için zamanınız varsa burada biraz daha avantajlı duruma gelebilirsiniz. Çünkü fiziki olarak elden alamadığınız uygun fiyatlı altını alabileceğiniz en iyi mecra internet. Kişiler internet üzerinden alım yapmak için endişelenirken özellikle alacağınıza konu altın ise endişeyi daha çok artırıyor. Çünkü maddi olarak değeri olan altının internetten satış ile dolandırılmak söz konusu. Burada kazanç sağlayacağınız bir kaç lira için tümden altın fiyatını kaptırmış olabilirsiniz. Fakat internetten alım satım için güvenceler söz konusu. Bu güvenceler ile birlikte kurye ile teslimi de güvenli hale getirilmek zorunda. Zira kimse bu mecrada bu satışı gerçekleştiremez. Satışlarda 3 D güvenlik yada SSL sertifikaları gibi önlemler dikkatleri çeken hususlar. Bununla birlikte kargonun altın gibi değerli bir maden olması kuryeleri de ek önlemleri almaya zorluyor. Bu durumda güvenli bir alım gerçekleştireceğiniz konusunda endişeleri bir kenara bırakmak gerekir. En Ucuz Altın Nereden alınır başlıklı yazımız size referans olacaktır.

Arama Motorlarında Karşılaştırın

En ucuz çeyrek altın alımı için araştırma yapacağınız mecra internet olunca en iyi arama motorları da piyasada satış yapan firmalar arasında karşılaştırma yapan ve en ucuzunu bulan cimri yada akakçe gibi siteler. Bu sitelere giriş sonrası arama yaparak en uygun fiyatlardan alım imkanlarına sahip olabiliyorsunuz. Bu anlamda satış yapan firmanın güvenli olması da önemli. Bu firmadan alacağınız altın güvence konusu ile size teslim ediliyor ki sizde en uygun fiyatlardan çeyrek altın almış oluyorsunuz. Üstelik yüksek tutarlar nedeni ile kargo ücreti de ödemek zorunda kalmadığınız alımlardan bir tanesi oluyor.

Yorum yapın

Krediler