En İyi Kredi Kartı Hangisi

Aslında en iyi kredi kartından çok, vatandaşların ilgilenmesi gerektiği konu, hangi bankanın en güzel kampanyaları, hangi kredi kartıyla yaptığını araştırması en doğru olanıdır. Visa ve Master Card adıyla bütünleşen kartlara yapılan kampanyalar ile alacağınız ürünün fiyatı ve ödeme kolaylıklarıyla kullanacağınız en iyi kartı göstermektedir.

TÜYO: Arkadaşlar kredi kartları yerine ön ödemeli kartlara göz atın. Bu sayede hem kişisel verilerinizi saklarsınız hem de faiz denilen masrafla boğuşmak zorunda kalmazsınız. Sadece birkaç ay dişinizi sıksanız yeterli olacaktır. Sonrasında ömür boyu ekside olmak yerine ömür boyu artıda olup borçtan uzak yaşayabileceksiniz. Kısır döngülerden ve fare kapanlarından uzakta daha mutlu olacaksınız.

En İyi Kredi Kartını bulmak için kriterler

Türkiye’de aktif bir şekilde kullanılmaya devam eden kredi kartının oldukça fazla sayıda yer almasından dolayı en iyi kredi kartı hangisi olduğu tam olarak bilinememektedir. Bu durumun nedeni ise herkesin bir karttan olan beklentilerinin farklı şekilde yer almaları ve bu beklentilerin hangi oranda karşılanması konusunda memnuniyetin sağlanacağıdır. Bu nedenle de kişiler kendilerine en uygun kredi kartı türünü, bankaların sunmuş olduğu hizmetleri kapsamlı bir şekilde araştırmaları ile anlaşılmaktadır.

Son dönemlerde kişilerin kredi kartları ile gerçekleştirdikleri işlemlerin sayısı da bir hayli yükselmiştir. Birbirinden farklı kredi kartının piyasaya girmesi ile beraber kişilerin öncelikle kredi kartını hangi amaç ile kullanacaklarına tam olarak karar vermeleri gerekmektedir.

Başlıktaki sorumuza gelecek olursak en iyisinin hangisi olduğunu sizlere buradan söylememiz ne yazık ki etik olmaz ancak bu seçimi yaparken nasıl ve hangi kriterlere göre yapacağınızı yazabilir ve size bu yolla yardımcı olabiliriz. Kriterler şunlardır:

  • Aylık gecikme faizii oranına dikkat edin
  • Yıllık aidat var mı yok mu bakın
  • Alışverişlerde çekim başına gizli komisyon bindiriliyor mu soruşturun
  • Borcu sonradan taksitlendirme gibi seçenekler ve imkanlar mevcut mu inceleyin
  • Limiti ne kadar
  • Limit arttırma mümkün mü?

En İyi Kredi Kartı Hangisidir?

Kredi kartı konusunda insanların verdiği birçok ortak cevap da yer almaktadır. Düşük faiz oranları, harcamalarda kazanılan puan koşulları, alışverişlerde yapılacak olan indirimler ve ödeme kolaylıkları gibi hususlar insanlar için en iyi kredi kartı kriterlerini son derece ciddi bir ölçüde göstermektedir. Merkez Bankası aracılığı ile beraber her yıl kredi kartlarının faiz oranları resmi gazete üzerinde belirtilmekte olup kişilerin hizmetine koyulmaktadır.

Sorusuna karşılık aramaya devam eden kişiler için oldukça etkili bir kaynak olan bu listeler ile beraber, kişiler en uygun faiz oranlarını çok daha yakından takibi yapılmaktadır ve böylelikle daha doğru kararlar verilmektedir.

Ayrıca ne  yazık ki gerek Bankacılık Kanunu gerekse Haksız Rekabet ile ilgili kanun hükümleri sebebiyle sizlere bu başlıkta en iyi kredi kartı şudur şeklinde net cevap veremeyceğiz…

Krediler