Emlak Sahneleme Nasıl Yapılır?

Emlak Sahneleme Nasıl Yapılır? İnsanlar; herhangi bir emlak alacakları zaman öncelikle alınmak istenen Emlağın kendisini, eğer gidip canlı olarak göremiyorsa fotoğrafını görmek ister. Günümüzde teknolojinin geliştiği ve insanların daha çok internet üzerinden araştırma yaparak fikir edindiği düşünülürse emlak sahneleme önemli bir yere sahiptir. Belli tekniklerle çekilen fotoğraflar sayesinde kişiler satmak istedikleri Emlaklarını rakiplerinin arasından sıyırarak arz edilen bir metaya dönüştürebilirler.

 Ferah Olmalı

 İnsanlar alacakları Emlak’ta ferahlığı önemser. Basık, karanlık, tıkış tıkış bir alan insanların tercih edebileceği Emlak’tan uzak seçeneklerdir. Bir alanın ferah gözükebilmesi için dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ışıktır. Işığın uygun açılardan verilmesi, gölgelerin kararında ayarlanabilmesi önemlidir. Özellikle bir ev fotoğrafı çekilecekse; odaların gün ışığı alan yerlerinin diğer alanları köreltmesine, karartmamasına dikkat edilmelidir. Ferah fotoğraf için bir diğer unsur da seçilen boya rengidir. Seçilen renk ne kadar açık tonlarda ve tek renk ise o kadar etkili olacaktır. Tek bir rengin seçimi odalar arasında bağlantı sağlayıp devamlılık katacaktır. Açık tonda boya seçimi de ortamı aydınlık gösterecektir.

 Sade Olun

Sahnelemenin bir boyutu da tek bir karede insanlara görmek istedikleri şeyleri sunmaktır. Emlak alımlarında insanlar tercihlerini genellikle sade ve ferah alanlardan yana kullanmışlardır. Bu sebepten çekim yapılacak alanda eşyaların uygun açılara yerleştirilmesi ve az eşya kullanılması gerekmektedir. Kadraja girecek eşyalar göz yormayan ve belli bir uyuma sahip eşyalar olmalıdır. Fotoğrafın çekildiği alanda açıyı kötü gösterecek tercihler yapılmamalıdır.

 Baskın Yönü Bulun

 Satımı planlanan Emlak’ta baskın bir özellik bulunur. Bu özellik manzara, genişlik, aydınlık, tasarım gibi faktörler olabilir. Fotoğraflanmak istenen alanın, vurgulanmak istenen özelliğine karar verildikten sonra uygun açılardan çekim yapılması gerekir. Örneğin manzarası güzel bir oda da fotoğraf çekileceği zaman pencereden dışarının göründüğü bir kadraj seçilebilir.

Yorum yapın

Krediler