Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma

Ülkemizde aktif olarak emekli maaşı alan kişi sayısının 10 Milyondan fazla olması bankalar arasında kıyasıya bir rekabetin ortaya çıkmasını sağladı. Özellikle devletin 10 Milyondan fazla olan emeklilere ödediği aylık maaş rakamının 150 Milyon TL’den fazla olması bankaların bu pastadan kendilerine pay çıkartmaya çalışmasına neden olmakta ve bu konuda her geçen gün farklı kampanyaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu yüzden sizlerde emekli maaşınızı almış olduğunuz banka dışında bir başka bankaya maaşınızı taşıyarak sizlere sunulan bu avantajlardan yararlanma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Kimler emekli maaşını taşıyabilir?

SGK’dan emekli olanlar, BAĞ KUR üzerinden emekli olanlar veya Emekli Sandığı üzerinden emekli olan herkesin emekli maaş alma hakkı bulunmaktadır. Bu yüzden sizler maaşınızı almış olduğunuz bankalar dışında herhangi bir bankaya maaşınızı geçirmeniz durumunda bankaların sizlere sunmuş olduğu ayrıcalıklardan faydalanma şansını yakalamış olursunuz. Bu belirttiğimiz kurumlardan herhangi bir tanesinden emekli olmanız ve durumunda sizlerde maaşınızı taşıma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Emekli maaşı taşıma işlemi

Emekli maaşı taşıma işlemini yapmak için maaşını almış olduğunuz bankanın hesap cüzdanınızın yanınızda bulunması taşıma işlemi sırasında yeterli olacaktır. Ancak sizlerin bu konuda dikkat etmesi gereken durumlar arasında hangi bankaya taşıyacağınızın sorusu gelmektedir. Özellikle bankaların hemen hemen hepsi bu konuda müşterilerine farklı hizmetler sunarak müşteri kapma telaşı içerisinde olduğundan dolayı bu konuda iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda almış olduğunuz emekli maaş miktarınız içinde bankaların farklı türden sizlere promosyon ödeyeceğini belirtelim. Yani emekli maaşı olarak yüksek ücret alan kişiler standart emekli maaş alan kişilerden daha fazla ücret ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden de bu konuda hangi banka daha yüksek promosyon veriyorsa o bankayı tercih etmenizi sizlere öneriyoruz.

Bankaların promosyonlar dışında maaş taşıyan müşterileri için sunmuş olduğu başka ayrıcalıkları da bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar arasında özellikle düşük faizli kredi kullanımı, banka şubelerinde sıra beklemeden işlem yapma fırsatı gibi birçok ayrıcalığı sizlere sunduğunu belirtmek istiyoruz.

PTT üzerinden emekli maaşı alıyorsanız

Eğer maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız bunun için bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan sizlerde işlem yapabilirsiniz. Burada E—devlet sisteminde yer alan menüleri kullanarak bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Bunun için özellikle E-devlet şifrenizin bulunması yeterli olacaktır. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra 4A ile çalışan ve 4B ile çalışan kişiler için ayrı menüler bulunmaktadır. Bu menü içerisine giriş yapmanız durumunda orada yer alan Adres değişikliği ve banka adres değişikliği menüsü içerisinde dilediğiniz bankaya emekli maaşınızı taşıma işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir kez daha emekli maaş taşıma işlemi yapmadan önce hangi bankanın daha fazla promosyon verdiği konusunda güncel kampanyaları araştırmadan emekli maaşınızı taşıma işlemini gerçekleştirmemenizi öneriyoruz.

Yorum yapın

Krediler