EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Yapmak istediğiniz her bankacılık işlemi için ücret ödemesi yapmanız gerekmiyor. Bankalar ticari kuruluşlar oldukları için tüm hizmetlerine bir bedel biçiyor olsalar ve ürün hizmet bedelleri listesinde adı geçiyor olsa da bu ücretleri illa alacaklar diye bir kaide yok. Evet masraf adı var ama ben bunları esneterek müşterilerime yardımcı oluyorum mesajı veren bankaların para gönderim işlemleri için de bu mesajı geçerli. Para gönderme işlemi yapmak istiyorsanız bunun şekli eft yada havale yoluyla yapılmak zorunda. Bu anlamda EFT ve Havale ücreti almayan bankalar üzerinden para gönderimi yaparsanız cebinizden de para çıkmamış olacaktır.

Bankalar üzerinde para göndermeniz için hesap numarası açmanıza gerek olmasa da ücretsiz bu işlemi almak için hesap açmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gönderimi bir defaya mahsus yapacaksanız sorun yok. Fakat bunu düzenli bir şekilde yapmanız şartsa sizin için en uygun olan banka üzerinden para aktarımını seçmek zorunda kalıyorsunuz.

Önce Maaş Bankanızı İnceleyin

Ücretsiz para aktarımının en kolay yolu maaşınızı aldığınız banka üzerinden gönderimi olabilir. Zira bu bankalar ücret talebinde bulunuyor olsa da maaş müşterisi olduğunuz için protokolünüz gereği bazı ücretleri sizden almayacaktır. Bu nedenle maaşınızı aldığınız banka ile iş yeriniz arasında sağlanan protokol şartlarını değerlendirmeniz ve incelemeniz sizin yararınıza olabilir.

Enpara.Com Ücretsiz Para Gönderimine İzin Veriyor

Ücretsiz para gönderimi işlemlerinden en çok talep gören QNB Finansbank’ın enparası oldu. Bir çok bankacılık hizmeti için ücret talebinde bulunmayan enpara bu anlamda ücretsiz para gönderimi için de ilk sıradaki yerini uzun süredir koruyor. Dijital bankacılık üzerinden daha uygun olan ücretsiz para gönderimi bankanın kendi şubeleri arasında havale ile yapılırken farklı bankalar üzerinde yapılması neticesinde ise EFT yoluyla gönderilmek zorunda. Bu durumda banka şubesinden para gönderimi yapmanız halinde banka sizden önemli masrafları ödemenizi istiyor. Fakat internet yada mobil bankacılık ile göndermeniz halinde en uygun fiyatlara tabi tutuluyorsunuz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Katılım bankası adıyla faizsiz krediler hizmeti sunan Kuveyt Türk para gönderimi için yine ücret talebinde bulunmayabiliyor. Para gönderimi için farklı şartlar bulunuyor olsa da ücretsiz gönderim için değerlendirebileceğiniz bankalar arasında bulunuyor.

Yapı Kredi Bankası NUVO İle Gönderim

İnternet Bankacılığının Yapı Kredi Bankasının markası ile göndermeniz için öncelikle hesap açtırmanızg gerekiyor. Bu hesap açtırmanızdan sonra enpara da olduğu gibi eft işlemlerinizi ücret ödemeden yapabiliyorsunuz.

EFT ve Havale Ücretleri Ne Kadar?

Yapacağınız para gönderimi için bankalar farklı masraflar talep edebiliyor. Göndereceğiniz paranın üzerinden masraf alan banka bu işlem için farklı yollar üzerinden farklı ücretler talep ediyor. Örneğin EFT işleminizi banka şubesinden yapınca farklı, internet yada mobil bankacılık üzerinden yapılması halinde farklı, telefon bankacılığından yapılması halinde farklı ve ATM’den yapılması halinde de farklı ücret ödemelerine tabi kalıyorsunuz. Bu durumda tüketici en uygun fiyatlı ve en kolay olanı ile para göndermek için araştırmak ve incelemek zorunda kalıyor. Bununla ilgili olarak  Ziraat Bankası Eft ve Havale Ücretleri ya da  Akbank EFT ve Havale Ücretleri ile ilgili makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Yapacağınız EFT ve Havale işlemi de limitler dahilinde olması gereken bir husus. Limitlerinizin üzerinde para gönderimi yapmanız mümkün değil. Burada limitler ise gerçek ve tüzel kişiliklere farklı olarak belirleniyor. Zaman içerisinde belirlenen bu limitlerde yetersiz kalabiliyor. Bu durumda günlük eft ve havale limitinizi yükseltmeniz gerekebiliyor. Yani size de yetersiz gelirse bunu yükseltme yollarına bakabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler