Denizbank QR Kod İle Para Çekme

Güvenlik zafiyetlerinin giderek ortadan kaldırılmasına yarayan işlemler artık bankaların en çok tercih ettiği işlemler arasında yer almaktadır. Günümüzde bankacılık sektöründe yaşanan gelişmelere bağlı olarak bankaların almış olduğu üst düzey güvenlik önlemleri arasında QR kodu kullanarak para çekme de artık ilk sıralarda gelmektedir. Banka ATM’lerinde meydana gelen sahte düzeneklerden sonra bankaların almış olduğu bu hamle ile sizlerde artık paranızı daha güvenli bir şekilde çekebilirsiniz.

QR kodu ile Denizbank ATM’sinden nasıl para çekilir?

Bu işlemi yapmak için öncelikli olarak Denizbank mobil uygulamanızın telefonlarınız da bulunması gerekmektedir. Özellikle de bu teknolojinin sadece mobil bankacılık üzerinden yapıldığını belirtmek istiyoruz.

QR kodu ile Para çekme işlemi

  • Öncelikli olarak yapmanız gereken Denizbank mobil uygulaması üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Açılan menü içerisinde QR kodunun olduğu bölüme geldikten sonra para çekme işlemine başlayabiliriz.
  • Bunun için yapmanız gereken burada bulunan hesap seçeneklerinden hangisinden para çekmek istediğinize karar vermek olacaktır. Hesap seçimini yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan menü içerisinde çekmek istediğiniz tutarı girmeniz gerekmektedir.
  • Bu işlemleri yaparken ATM’nin başında olmanız sizlere zaman bakımından büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden de ATM’nin başına geldikten sonra bu işlemi yapmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında ATM’den para çekme işlemine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan QR kodu ile para çekme menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Bu menüye tıkladıktan sonra ATM ekranında karşınıza çıkan kare kodu Denizbank mobil bankacılıkta çıkan kamera kutucuğu içerisine okutmanız gerekmektedir.
  • Kamera kutucuğuna okuttuktan hemen sonra sizlere çekmek istediğiniz tutar bilgilerinin girilmesi için bir ekran çıkacaktır. Bu ekrana çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan hemen sonra devam tuşuna basarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Denizbank QR kodu ile para çekme işlemini tamamlamak için yukarıda belirttiğimiz adımları izlemeniz gerekmektedir. Son derece basit olan bu işlemi yanınızda kartınız olmadığı zamanlarda yapma şansınız bulunmaktadır. Herhangi bir ücret alınmayan bu işlem sırasında paranızı daha güvenli bir şekilde çekerek ATM’lerde meydana gelen kart kopyalama sorununun da önüne geçmiş olursunuz.

Denizbank kartsız işlem yapma imkanları veren ATM’lerden fastPay dahilinde para gönderme, sms ile gönderilen parayı çekebilme, hesabınızdaki parayı hızlı çekim imkanının yanı sıra kredi ve kredi kartı başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu hizmetlere dahil ödeme ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere ödeme ve yüklemeler yapabilmeniz sizlere kolaylık sağlıyor. Bu anlamda Denizbank müşterilerinin çok seveceği bir hizmet olan QR Kodu İle Para Çekme en çok kullanabileceğiniz hizmetler arasında olacak gibi görünüyor.

Yorum yapın

Krediler