Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Faiz Hesaplama

Kredili Mevduat Hesabının Denizbank’taki ismi Kurtaran Hesaptır. Kredili Mevduat Hesabı banka hesabınıza tanımlanan ek hesaptır. Yani düşük tutarlarda kullanabileceğiniz ve ay sonu geldiğinde de ödemesini yapmanız gereken bir kredi türüdür. Bankalar arasında ek hesap olarak da dillendirilen Denizbank Kurtaran Hesap 7/24 ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek maddi güç olarak her daim desteğiniz olabilecek bir bankacılık ürünü.

Bankanın başvurunuz sonrasında ekonomik durumunuza göre limit belirleyerek hesabınıza tanımladığı KMH yani Kurtaran Hesap bir defalık kullanarak çekebildiğiniz gibi isterseniz 12 ay vadelerde ödemek üzerede çekebileceğiniz hazır kredi ürününüz oluyor. Denizbank şubelerinde hesabınız olsa bile henüz bu hesap avantajlarından yararlanamıyor olabilirsiniz. Hesabınıza tanımlamış olduğunuz fatura ödemeleri gibi düzenli ödeme tutarlarınızın paranız olmasa dahi bu hesap sayesinde ödendiğini bilmeniz bile sizi rahatlatıyor. Bu durumun güvencesi ile ödenmeyen fatura gibi işlemler neticesinde mağduriyet yaşamamış oluyorsunuz. Banka sizin ödemeleriniz için dahi isteğiniz halinde destek veriyor.

SMS İle Denizbank Kurtaran Hesaba Başvurun

Kredili bir hesap olması nedeniyle banka her başvuran kişiye bu hesabı aktif hale getiremiyor. Bunun için bankanın şartlarını yerine getirmeniz önemli. Şartlar derken ekonomik durumunuz, aylık düzenli gelir ve iş durumunuz, bunlara bağlı olarak bankacılık işlemlerinde yapmış olduğunuz hareketler neticesinde ödemelerinizin sağlıklı olup olmadığına da bakılıyor. Bu şartların oluşması halinde istediğiniz üzerine gelirinize oranla hesabınıza KMH yani ek hesap tanımı yapılıyor. Başvuru yapabilmeniz için KURTARAN boşluk TC No yazıp 3280’e mesaj göndermeniz yeterli oluyor. Başvurunuza banka beş dakika gibi kısa süre içerisinde yine mesaj yoluyla cevap veriyor ve onaylanması halinde banka şubesine davet edebiliyor.

Banka Şubesinden Başvuru

Denizbank ek hesap ürünlerine başvurunuzun en sağlıklı ve hızlı yolu banka şubeleri. Bu mecralara düzenli gelirinizi gösteren belgeniz ve TC kimliğiniz ile gitmeniz halinde banka gerekli incelemeyi yaparak size açtığı hesaba Denizbank Kurtaran Hesap tanımı yapar ve bu hesap için limit belirler. Bu limit dahilinde de hemen harcama yapabilir, para çekebilir ve faturalarınız gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Kurtaran Hesap

Birer tüketici olarak maddi anlamda zorlandığımız zamanlar yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda en çok etkilenen durum fatura ödemelerinizdir. Düzenli yapmanız gereken ödemeleriniz için hesabınızda para kalmadığında Kurtaran hesap sizin her türlü talimatınızı limitiniz dahilide öder ve sizde hizmetlerden kesintiye uğramadan yararlanmaya devam edersiniz.

Sizin hesabınıza tanımlanan limit doğrultusunda dilerseniz maksimum 12 ay vadeye kadar taksitle çektiğiniz parayı ödeme imkanınız olur. Paranın ne zaman ihtiyaç olacağı bilinmediğinden kredi alımları zamansal olarak zaman kaybına neden olur ve bu tür durumlarda hazır krediniz hesabınızda sizi bekliyor olması ayrıcalık olarak sizlere sunuluyor.

Denizbank kurtaran hesap kullandığınız kadarı ile size faiz yansıtır. Bu hesaptan para kullanımı yapmazsanız size ayrıca bir ödeme çıkmaz. Yaptığınız harcamalar sonrası ayda bir hesabınıza giren para ile hesabınız sıfırlanır ve harcama limitiniz yine artmış olur.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım

Size tanımlanan kurtaran hesap limiti ile taksitli kredi kullanımı mümkün. Bunun için banka şubesi, internet bankacılığı yada bir ATM üzerinden yapacağınız başvuru ile hemen paranızı çekerek taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Taksit vadesi 3,6,9 ve 12 ay vadelerde oluyor ve ödemeniz gereken taksitin zamanı ise parayı çektikten sonraki ilk ayın son iş günü oluyor.

Hesabınızda kendi naktiniz olsa dahi taksitli kullanım imkanı oluyor. Ay sonunda ödediğiniz taksit ile kurtaran hesap limitiniz artmış oluyor ve bu limiti yine harcama yada çekim yaparak kullanabiliyorsunuz.

Denizbank Kurtaran Hesap ile ilgili yapmış olduğunuz hareketler ekstre ile size bilgilendiriliyor. Yaptığınız harcama, faiz tutarları, zaman ve diğer hususları bu ekstre ile öğrenebiliyorsunuz.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Hesaplama

KKDF ve BSMV hariç olmak üzere almış olduğunuz taksitli avans yada harcamalarınız için size uygulanacak güncel faiz oranı yüzde 2,25 oluyor. Yani günlük harcama için hesaplanan faiz tutarı için düşük tutarlarda ödeme yapmanız ile işinizi görmüş oluyorsunuz. Örneğin alacığınız bin lira için 30 gün sonunda ödeyeceğiniz tutar yaklaşık 25 lira civarlarında oluyor.

Mantıken anlık olarak ihtiyaç duyabileceğiniz acil para ihtiyaçlarınıza  Denizbank Kredili Mevduat Hesabı, yani Denizbank Ek Hesap karşılık verebilmektedir.

“Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Faiz Hesaplama” üzerine 3 yorum

    • Ebru hanım kurtaran hesap borcunu ATM den yada şubeden ödeyebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığından da ödenebilir.

      Yanıtla
    • şubeden de ödesen bankadanda ödesen kurtaran hesaba geçiyor yanlız faizini hesaplayıp öyle yatırın mesela bin lira cektiğinde yatıracağınız zaman 1025 yatırmanız lazım yüzde 2.25 faiz uyguluyor teşekkürler

      Yanıtla

Yorum yapın

Krediler