Denizbank Kartsız Para Çekme

Teknolojinin sınırlarını zorlamasının ardından bankacılık sektörü de kendisine bu sınırlardan üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya başladı. Para gönderim ve alım işlemleri için geçtiğimiz dönemlerde önemli masraflar talep eden, banka hesabı isteyen bankalar artık hesabı olmasa dahi istediğiniz kimseye SMS üzerinden para gönderme imkanı verdi. Gönderilen bu paraların çekimi için de ayrıca banka şubelerinin açılmasını bekleme sorunu oluşturulan uygulamalar, ATM’lerin verdiği nimetler sayesinde istenilen saatte kartsız para çekme işlemine kadar getirdi. Bu durumda Denizbank kartsız para çekme işlemi de bankanın müşterisi olsun veya olmasın herkesin kullanabildiği istenildiği zaman para çekimine neden olan bir hizmet olarak kayıtlara çoktan geçti. Gönderilen paralar ve hesaptan para çekimi teknolojinin nimetlere ile Denizbank QR Kod İle Para Çekme söz konusu.

Denizbank son günlerde duyurduğu yeni uygulaması Fastpay ile kişilere farlı hizmetler vermeye başladı. Bu hizmetlerden faydalanabilmek için üyelik isteyen banka kayıt için TC numaranızı da talep ediyor. Zira yapılacak işlemler bankacılık hizmetleri olunca resmi olarak ta kayıtlara geçmesi gerekiyor. Bu işlemler için Fastpay’a kayıt olunması zorunlu.

Fastpay İle Para Gönderme Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Kayıt için öncelikle https://fastpay.com.tr/fastpay-kayit.aspx adresine giriş yapmalısınız. Burası Denizbank’ın kayıt olabilmenizi sağlayacak sayfasıdır. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra ikinci aşamaya geçiyorsunuz. Burada TC no ve sizin kendinizin belirlediği altı haneli bir PIN kodu girdikten sonra kayıt işlemini tamamlıyorsunuz. Kayıt işlemi sonrası uygulamaya girebilmeniz için PIN kodu yerine ayrıca desen ile hızlı giriş yapabilme imkanı da veriliyor.

İnternet Bankacılığından Para Gönderme

Denizbank kartsız para çekme işlemi için internet bankacılığından da para gönderilebiliyor. Bunun için bankacılığın internet şubesini kullanmanız gerekecek. Para transferleri menüsünden fastpay menüsüne ulaşabildiğiniz zaman alıcının telefon numarısını giriyorsunuz ve göndermek istediğiniz tutarı yazıyorsunuz. Sonrada şifre gönder menüsünü seçerek para göndereceğiniz kişiye şifre gönderilmesini istiyorsunuz. Şifre kayıpları gibi durumlar için ikinci bir şifre gönderme talebi de yapabiliyorsunuz.

Fastpay uygulaması tüm cep telefonlarında çalışabilen bir uygulama. Tüm derken App Store ve Playstore marketlerinden indirebileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama ve kayıt sonrası para gönderimi yapmanız halinde alıcıya SMS ile para gönderildiği bilgisi veriliyor. Burada kişinin yapması gerektiği husus bir Denizbank ATM limitleri dahilinde bir bankamatikten şifre, Tc no ve telefon numarası ile çekebilmek.

Denizbank ATM Üzerinden Para Gönderme

Denizbank ATM’leri sayesinde de para aktarımı söz konusu. Bu işlem için yine fastpay kaydınızın olması gerekiyor. Fastpay menüsü sonrası TC no, doğum tarihi, gönderen cep telefon numarası, para göndereceğiniz kişinin cep numarası, göndermek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra fiziki olarak para yatırımı yapıyorsunuz. Yatıracağınız para 10 TL ve katları olarak yapılıyor. Yani 5 TL yatırmanız mümkün değil. Burada işlem sonrası yine alıcıya SMS ile bilgi veriliyor ve kişi yine Denizbank Kartsız Para Çekme işlemi için bir bankamatiği kullanıyor.

Denizbank fastpay uygulaması ile para gönderim limiti tek seferde 490 TL günlük ise 1990 TL. Para gönderim masrafı ise 1 TL olarak kesiliyor.

Yorum yapın

Krediler