Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır? Para gönderiminin en çok kullanılan yolu farklı bankaya göndermiş olduğunuz EFT’ler. Bu gönderimin iptali için karışınıza farklı nedenler çıkabiliyor. En çok ta yanlış kişiye gönderilen paraların iptalinin sağlanmaya çalışılması. Bunun yanında mal alım satımlarında paranın gönderilmesine rağmen ürünün alınamaması gibi dolandırıcılık hikayeleri yatıyor. Denizbank müşterileri de bu durumdan etkilenen müşteriler arasında. Bu durumda Denizbank EFT iptali gönderim sonrası yapmanız gereken bir husus olabilir. İptali olabilir mi? Elbette göndermiş olduğunuz paraların iptali söz konusu edilebiliyor.

Denizbank EFT iptalini Nasıl Sağlarım?

Göndermiş olduğunuz paranın iptali ve iadesi için karşınızda birden çok sebep olabilir. Bu sebepler ne olursa olsun sizin önemli olan bu paranızı geri alabilmenizdir. Yapılan EFT’ler eft saatleri içerisinde olduğundan karşı tarafın hesabına geçmesi birkaç dakika ile sınırlı kalıyor. İşte buradaki birkaç dakika içerisinde göndermiş olduğunuz EFT’nin iptalini sağlayabiliyorsunuz. Karşı tarafın hesabına geçtikten sonra Denizbank EFT iptali neredeyse imkansız.

Denizbank’ın banka şubesinden yada internet bankacılığından yapacağınız para gönderimlerine konu olan EFT’ler merkez bankasının onayı sonrası karşı tarafın hesabına geçmektedir. Bu onay süreci sırasında yapacağınız başvuru ile para aktarımınızın iptalini sağlamanız kolaylaşıyor. Fakat önemli olan iptalini sağlamak için nedeninizin oluşması halinde anında bu adımları atmanız olacaktır. Zira hatalı göndermiş olduğunuz para çoktan başkanın hesabına geçmiştir ve bu kişi de bu parayı çekmiş olabilir. Hesaba giren paranın iptali ise söz konusu değil diyebiliriz.

Müşteri Hizmetlerini Arayın

Denizbank bankacılık yolları üzerinden göndermiş olduğunuz EFT iptalinin sağlamak için ilk ve en önemli adımınız Denizbank Müşteri Hizmetleri telefonuna ulaşmak. Burada zamanınız kısıtlı olduğu için yapmanız gereken 0 850 222 0800 numaralı telefonu aramak ve kısa yollardan müşteri hizmetlerine canlı olarak bağlanmaktır. Burada yapacağınız Denizbank EFT İptali talebi ile müşteri temsilciniz henüz banka havuzunda olan paranızın iadesini sağlamaya yetkili. Bu gibi durumlarda en sıkıcı durum müşteri hizmetlerine canlı olarak bir kişiye bağlanmak. Bu durum biraz zaman alabiliyor ve telesekreterin sağladığı numaralar arasında sıkışıp kalınabiliyor. Bu durumda biraz geç kalma ihtimalinizde bulunuyor.

İnternet Bankacılığından EFT İptal Ettirme

Denizbank Telefon bankacılığı üzerinden iptalini sağlayamadığınız zaman bir diğer alternatif ise Denizbank İnternet Bankacılığı yada mobil bankacılık üzerinden yapılabiliyor. Bunun için de internet bankacılığınızın açık olması gerekir. Aksi takdirde bu hizmeti alamazsınız. Giriş yaptıktan sonra eft iptalleri söz konusu. Mesai saatleri dışında yaptığınız eft’lerin iptali ise anlık olarak yapılabiliyor ve daha kolay. Çünkü banka sizden EFT için talimat almış oluyor ve bu talimatı ilk mesai saati ne kadar bekletiyor. Mesailerin başlaması ile de talimatınızı gerçekleştiriyor. EFT saatleri dışında yaptığınız Denizbank EFT iptali daha kolay ve hızlı gerçekleşiyor.

Banka Şubesinden EFT İptal Ettirme

Bankacılık hizmetlerinin klasik yolu bir Denizbank şubesinden para gönderiminizin iptalini talep edebilirsiniz. Banka yetkilileri bu durumda daha hızlı hareket ederek karşı tarafa geçmeyen paranın havuzdaki durumunu iptalini sağlar ve paranızın hesabınıza iadesi söz konusu olur.

Karşı Hesaba Geçen EFT İptal Olur mu?

Göndermiş olduğunuz paranız karşı kişinin hesabına geçtikten sonra iptal talebiniz olumsuz yanıtlanır. Çünkü başka birinin hesabından paranın geri alınması söz konusu değil. Bunun için karşı kişiye ulaşmak gerekiyor. Paranızın yattığı hesap numarasının kime ait olduğu önemli. Bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek bile sizin için zor olabilir. Zira bankalar müşteri bilgilerini vermekten kaçınırlar. Eğer göndermiş olduğunuz kişiye şahsen ulaşabilirseniz bu paranın iadesini isteyebilirsiniz. Aksi takdirde bu paranın alımı için adli yollara başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler