Denizbank Cebe Havale (Cepbank), Denizbank’tan Cep Telefonuna Para Gönderme

Denizbank internet bankacılığını kullanıyorsanız, hesabı olmayan birine cep telefonu üzerinden para göndermeniz çok kolay bir bankacılık hizmeti. Telefon numarası üzerine gönderilen paranın ise istenildiği saatte bir bankamatik üzerinden yapılıyor olması ayrı bir avantaj. Denizbank Cebe Havale yapmak isteyen banka müşterilerinin birkaç adımla yapmaları gerekeni ise yazımızın devamında anlatalım dedik.

Denizbank Cebe Para Gönderme

Öncelikle para göndermek istediğiniz kişinin telefonunun olması ve parayı çekebilmek için telefonunun açık ve kullanılır olması gerekir. Denizbank dijital bankacılık üzerinden para transferleri bölümünden cebe havale işlemi için göndereceğiniz kişinin adı soyadı, cep telefonu, tc kimlik numarası olması gerekir ve buradan göndereceğiniz tutar ile işlemi sonlandırmanız gerekecektir.

Denizbank müşterilerinin hızlı para gönderme alternatifi olan cebe havale limitler dahilinde yapılabiliyor. Bankacılık işlemleri de limitler üzerine kurulmuş. Para gönderimi sonrasında alıcının telefonuna referans kodu geliyor ve bu kod eşliğinde bankamatiklerden çekim işlemi yapıyor. Bankamatikten para çekmek için kod ile birlikte kartsız işlem bölümünden, cebe gelen havale menüsü ile gerekli bilgilerin girilmesi gerekiyor. Gönderilen tutar, kod, adı soyadı ve tc numarası yeterli oluyor.

Alıcı kişinin para alabilmesi için banka nezdinde bir hesabının olması gerekmiyor. Bu durum hem alıcı hem gönderici için büyük bir avantaj. Çünkü kime ne  zaman para lazım olacağı bilinmez. Gecenin bir vakti bir yakınımıza para göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda kişinin de aynı banka üzerinde hesabı olması gerekir ki para gönderebilelim. Bu yüzden hesap gerektirmeden gönderilebilmesi nedeniyle Denizbank Cebe havale çok kullanılacak bir havale yöntemi olarak karşımıza çıkacaktır.

Çekilmeyen Paralar Ne olur?

Ola ki ihtiyaç halinde para gönderdiniz. Gönderdiğiniz kişi bu parayı çekemediği zaman size iadesi sağlanıyor. Para çekimi için verilen süre 24 saat ile sınırlı. Bu süre içinde alıcının parayı Denizbank Atm’lerinden çekmesi gerekir. Çekmez ise yapabileceği bir husus yok.

Ayrıca kişi parayı çekmeden göndericinin iptali söz konusu. Göndermiş olduğunuz parayı çeşitli nedenlerle iptal etmek isterseniz yine internet bankacılığı üzerinden iptal edebiliyorsunuz.

Denizbank Cebe Havale Limitleri

Denizbank müşterisi iseniz günlük limitiniz 19 bin 990 TL. fakat cebe gönderim için bu limit günlük en fazla 500 Lira. Haftalık 1000 Lira iken aylık ise 1500 lira ile sınırlı. Asgari cebe havale işleminde tutar 10 TL.

Yorum yapın

Krediler