Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Ticari kaygılarını her banka gibi gözetmek zorunda olan Denizbank, müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden birisi olan ATM’ler kanalıyla bankacılık işlemlerine olanak veriyor. Fakat bu olanaklar sınırlı hale getirilirken yine bazı masraflar karşılığında olabiliyor. Bankacılık işlemlerinin sınırla hale getiren hizmetlerinden birisi Denizbank ATM para çekme ve yatırma limitleri dahilinde oluyor.

Denizbank Bankamatik Para Çekme Limiti

Denizbank müşterisi iseniz ve banka şubeleri nezdinde hesabınız bulunuyorsa bu hesaplara bağlı olarak sizlere bankamatik kartları tahsis edilmektedir. Tahsis edilen kartlar ile ATM’lerde işlem görebilirken bu işlemler sınırlı olabilir. Bu sınırlardan birisi ise para çekme için tanımlanmıştır ve çekeceğiniz tutar hesabınızda fazla para olsa dahi 1.990 liradır. Daha üstü tutar çekmeniz masrafsız imkansız hale getirilmiştir. Yani siz hesabınızda 3 bin lira varken 3 bin lira para çekmek isterseniz bankamatik sizden masraf kesileceğine dair uyarı verir ve onay vermenizi ister. Bu onayı verirseniz istediğiniz tutarı masraf karşılığı çekebilirsiniz.

Masrafsız Çekme Tüyosu

Hesabınızdaki parayı masrafsız çekmek istiyorsanız yine aynı bankada hesabı bulunan bir arkadaşınıza parayı havale ederek, hesabına geçen parayı yine kart ile 1.990 liraya kadar limitle çekebiliyorsunuz. Bunu da bir incelik olarak sizlere hatırlatalım.

Denizbank müşterisi olmayan kişilerde para çekme işlemi uygulayabiliyor. Fakat bu çekme limiti ise 490 TL olarak kısıtlanmış durumda. FastPay olarak adlandırılan bu işlem ile müşteri hesabı olmayan kişiler de para çekme imkanı bulunuyor.

Denizbank Bankamatik Para Yatırma Limitleri

Bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerin hepsinde bir sınırlama bulunuyor. Bu sınırlama yatırma işlemi için de geçerli. Bu anlamda belirlenen Denizbank ATM Para yatırma limiti 19 bin 990 TL olarak belirlenmiş. Bu limit üstü yatırımı 24 saat sonra gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm bankalar para yatırma tutarlarını yüksek tutar ki bankaya mevduat yatırılabilsin.

Kısaca bankanın müşterileri Denizbank ATM’lerinden para çekebilmek için günlük limiti 1990 TL, müşterisi olmayanların fastPay olarak adlandırabileceğimiz işlemlere 490 TL çekilebilirken, Denizbank ATM’lerinden para yatırma limitleriniz 19 bin 990 lira olarak belirlenmiştir.

Kişisel olarak sizin banka ile ticari çalışmalarınız farklı olabilir. Bu durumda sizin limitlerinizi etkileyecek hususlar arasında. Bankanın vazgeçemeyeceği müşterileri arasında yer alıyorsanız mutlaka talebinizi değerlendirecektir ve sizlerin ATM para limitlerini artırarak güncelleyeceklerdir.

Yorum yapın

Krediler