Denizbank Altın Hesap Avantajları (DenizAltın)

Altın alımı ve altın hesapları ile bir çok yazılar yazıldı, kampanyalar düzenlendi. Hâlâ en cazip konumda olan altın her zaman ilk sıralardaki yerini koruyor. Bu kadar cazip olması hem tüketicilerin hem de bankaların iştahını kabartıyor. Bu nedenle bankalar altına dayalı olan hesaplarına da öncelik vermiş durumda. Denizbank Altın hesap bunlardan sadece bir tanesi.  Fakat DenizAltın mevduat hesabı ile tüketicilerin bir alternatifi halinde.

Öncelikle bankalar hesaplarından fiziki olara altın çekilmesine müsaade etmezler. Nedeni ise gram üzerinden açılan hesaplarda BORSA İstanbul’a bağlı olarak işlem görmesi. Yani 1 gram altına tekabül eden altın burada aynı değeri taşırken çekmeniz gerektiğinde bunu TL olarak yapabiliyorsunuz. Fakat Denizbank Altın hesap ile istediğiniz kişilere yine gram üzerinden hediye edebilmeniz mümkün hale getirilmiş. Bu özelliği her bankadan bulabilmeniz zor.

Denizbank’a ait külçe altınların varlığından haberi olan var mı bilmiyorum. Fakat İstanbul Altın Rafinerisinde basılan ve ambalajlanan Denizbank’a ait külçe altınlar bulunmaktadır. Bu altınlardan sahipseniz dilerseniz bankaya götürerek geri iade edebilir ve fiziki altınınızı Denizbank Altın Hesap olarak yatırabilirsiniz. DenizAltın olarak geçen bu külçe altınların gramları da, 1 gr, 2,5 gr, 5 gr, 10 gr, 50 gr ve 100 gram olarak ambalajlanıyor. Bu külçe altınları bankaya satabiliyor ve yine bankadan da isterseniz alabiliyorsunuz. Yani fiziki altın alımı için tercihiniz DenizAltın olabilir. Fakat bu külçe altınların ambalajlarında yırtılma, ezilme gibi hususların olmaması gerekiyor. Zira banka yıpranmamış olan külçe altınları alabiliyor.

Yatırdığınız altınları yine fiziki alabilmeniz için bankanın tek şartı 1 kg ve katları olarak almak istemeniz. Bu büyüklükteki fiziki altınlar müşterilere teslim edilebiliyor. Fakat daha küçük gramlarda alacaklarınızın teslimi mümkün değil. Bu ürünlerin alımı ve satımı için ayrıca komisyon gibi masraf ödemenizde bulunmuyor.

Denizbank Altın hesap internet bankacılığı üzerinden de kullanılabilen bir hesap. Dilediğiniz takdirde dijital bankacılık ürünlerini kullanarak altın alımı ve satımı yapabiliyorsunuz. Bu da ayrı bir avantaj olarak Denizbank müşterilerinin oluyor. Mutlaka bir banka ile çalışıyorsunuzdur ve büyük bir ihtimal bu bankada da altın hesabınız bulunmaktadır. Webkredi.org ailesi olarak sizlere tavsiyelerimizden birisi kişilere hediye etmek istediğiniz külçe altınlardan almak isterseniz ve markasının da DenizAltın olmasını dilerseniz iyi bir alternatif olarak görünüyor.

webkredi.org

Yorum yapın

Krediler