Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri 

Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri. Bankacılık işlemleri ile ilgili tüm hususlar günümüzde dijital bankacılığa dolayısıyla internet bankacılığına yönlenmiş olsa da klasik banka işlemlerini sevenlerde de olmak üzere bazı işlerini hafta içi yetiştiremeyenler de Cumartesi günü açık olan bankalar sorusunu soruyor. Genel olarak hafta sonu ve tatil günlerinde açık banka bulmanız zor. Fakat bazı bankalar işlevi bulunduğu bölgenin önemine göre bu durumu göz ardı ederek vatandaşlara hizmet verebiliyor.

Günümüzde artık internet bankacılığı yada cep telefonları üzerinden mobil bankacılık hizmeti almayanımız neredeyse kalmadı. Fakat tüm işlemler maalesef bu mecralar üzerinden yürütülemediği de oluyor. Örneği A bankasının internet bankacılığını kullanıyorsanız hafta sonu işlemi için b bankasıyla işlem yapamıyorsunuz. Yani kullandığınız mobil bankacılık başka bankalar için geçerli değil. Bu yüzden de banka şubesi üzerinden adım atmanız gerekecektir.

Cumartesi Günü Hangi Bankalar Açık

Para yatırma işlemi Cumartesi günleri bankanın ATM’sinden kartsız işlem menüsü ile gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte fatura, vergi ve harç ödemeleri de bu mecradan kolayca yapılabilen hizmetler arasında. Yani bunun için banka şubesine ihtiyacınız yok. Yinede tüketici olarak vatandaşın istekleri bitmiyor.

Bankalar yoğun olarak işlem gören noktalarda bazı durumlarda Cumartesi günleri de banka şubesini açabiliyorlar. Çok kalabalık olarak büyük bir potansiyel barındıran büyük Alışveriş Merkezleri, havaalanları ve outletlerdeki banka şubeleri de açık olabiliyor. Bu şubelerin açılış ve kapanış saatleri 09:00 ile 18:00 saatleri arasında oluyor olsa da banka kendi çerçevesinde farklı saatler içerisinde de hizmet verebiliyor.

Cumartesi günü açık olan bankalar listesini öğrenebilmeniz için bir mecra yok. Fakat ilgilendiğiniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak buradan teknik hizmet alınabilir. Bu hizmetler içerisinde açık olan bankaların listesini alabilir, adresinize yakın olan bir bankayı sorgulatabilirsiniz. Cumartesi de dahil olmak üzere hafta sonları açık olan banka şubesi genelde İş Bankası tarafından verilen hizmetler arasında bulunuyor. Bu nedenle öncelikli olarak İş Bankasının müşteri hizmetleri olan 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tatil yörelerinde bazı bankalar özellikle yabancı turistlere hizmet verebilmek için mobil bankacılık hizmetini sunuyor. Burada mobilden kasıt telefonla olan değil bildiğiniz mobil araçlar ile banka şubesini ayağınıza getirmeleridir. Bu tip bankacılık hizmetleri de genel olarak deniz kıyısı olan yerlerde ve turistik bölgelerde olabiliyor.

Yorum yapın

Krediler